Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Jak działa hydraulika w 1012? Są 2 wejścia i 2 wyjścia, a jest jedna dźwignia do sterowania. Może mi to ktoś wytłumaczyć:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Jak działa hydraulika w 1012? Są 2 wejścia i 2 wyjścia, a jest jedna dźwignia do sterowania. Może mi to ktoś wytłumaczyć:?:

pod drugie wyjscia mozesz podłączyc dodatkowy siłownik do podnoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod drugie wyjscia mozesz podłączyc dodatkowy siłownik do podnoszenia.

 

no tak ale jak działa?? A jak sterować tym siłownikiem? Gdy podłączymy agregat uprawowy i ten siłownik to jak sterować agregatem i siłownikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod drugie wyjscia mozesz podłączyc dodatkowy siłownik do podnoszenia.

 

no tak ale jak działa?? A jak sterować tym siłownikiem? Gdy podłączymy agregat uprawowy i ten siłownik to jak sterować agregatem i siłownikiem??

Olej do dodatkowego siłownika pójdzie z zasilania głównego siłownika, sterowanie odbywa się tylko wajchą od podnośnika, a agregat obsłużysz wajchą od sterowania hydrauliką zewnętrzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam maszynę co potrzebuje wszystkich wejść i wyjść?? to jak nią steruje? bo muszę wytłumaczyć znajomemu bo się zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo tych wejsc i wyjść to jak chcem żeby cały czas płyną olej do maszyny na prasy czy kombajny to co robie przywiązuje wajche i wtedy cały czas plej płyne czy można inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie zależało od rozdzielacza, albo trzeba trzymać bądź przywiązać albo wystarczy przestawić w pożądane położenie i zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nie rozkradziony ciągnik ma 2 blokady na tarczy wewnętrznej i jedną na zewnętrznej. Nimi blokuje się ustawienie dźwigni w żądanej pozycji. Mając 4 wyjścia możemy podłączyć siłownik jednostronnego działania oraz drugi siłownik jednostronnego lub dwustronnego działania. Niektóre ciągniki miały dodatkowy rozdzielacz do cylindrów dwustronnego działania, tak też miały sześć wyjść. Sterowanie tym rozdzielaczem odbywa się dźwignią z lewej strony siedziska operatora. Dwa wyjścia szybkozłączy znajdujących się skrajnie z lewej strony patrząc od tyłu ciągnika jest połączonych z obwodem głównego cylindra jak już wcześniej pisano. Czyli podczas przestawienia dźwigni w pozycję podnoszenia ciśnienie pojawia się w górnym złączu, dolne jest zlewowe jak nietrudno zauważyć

patrząc gdzie jest z niego ujście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że temat juz był wałkowany wielokrotnie ale niech mi ktos powie jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy 914 a 1014 obojetnie czy na mtg czy na godzine zegarową czy procentowo. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnożliwe

ja 7341 zszedłem do 11,5 na hektar ale chodził na niskich obrotach tz nie przekraczał 2000 i miałciezko bo na 3 biegu z pługime 4x30 na około 25-28cm głeboko. Takie spalanie mi wyszło po zaoraniu 4 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wiem że temat juz był wałkowany wielokrotnie ale niech mi ktos powie jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy 914 a 1014 obojetnie czy na mtg czy na godzine zegarową czy procentowo. Z góry dzięki

Wydaje mi sie że jeśli będą różnice to minimalne z tym że 1014 napewno bedzie miał lzej w tej samej pracy.Porównywałem c 385 4x4 Turbo z Zetorem 8011 i nie zauważyłem jakiejs różnicy jeśli była to minimalna ale to trzeba było by dokładnie zmierzyć. Mi wyszło 60l na 5 ha orki pługami 5x30 Akpila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ursusie 1012 wychodzi 15 litrów na hektar w pługu 4x40 Staltechu. 1014 będzie miał podobne tylko lżej bo napęd 4x4 na nie jak 1012 2x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hektar to nie wiem, ale w 1012 na motogodzinę około 9,5 litra, a w 912 na motogodzinę 8 litrów, starym 4 skibowym grudziądzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję. Z tego co piszecie wynika że "skórka warta wyprawki" czyli te 20 koni więcej przy turbinie nie robi aż tak wielkiej różnicy w spalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kilka koni więcej ale ciągnik o tych samych kołach, tej samej masie

więc spali ci 4 zwykła która ma ciężko tyle samo co 4turbo obciążona mniej

więc czy zabawa w turbo sie opłaca?

bez turbo masz mniejsze spalanie przynajmniej w innych pracach, przecież z pługiem tylko nie będziesz jeździł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz kilka koni więcej ale ciągnik o tych samych kołach, tej samej masie

więc spali ci 4 zwykła która ma ciężko tyle samo co 4turbo obciążona mniej

więc czy zabawa w turbo sie opłaca?

bez turbo masz mniejsze spalanie przynajmniej w innych pracach, przecież z pługiem tylko nie będziesz jeździł

hehe wez mnie nie oslabiaj 914 nie ma szans przy 1014, moj 1014 w 5X35 pali 11 litrow i w godzine z hakiem robie haktar, a sasiad przez miedze ma 914 i 4X35 i pali prawie 15 bo twierdzi ze ma gaz w podlodze a maszyna jest w stanie naprawde bardzo dobrym, takze w transporcie nie ma szans, 1014 bardzo dlugo trzyma sie obrotow. przy oraniu bardzo widac to jak moj ma glinke to kreci ale nie przygasa jak 914. I nie tlumaczcie ze turbo nic nie daje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo pewnie że daje, w przypadku 1014 to ok 18-20 KM więcej, w porównaniu do 914, ale pod warunkiem, że jest to oryginalny fabryczny silnik z turbiną, a nie silnik z zamontowaną w podwórkowym warsztacie samą tylko turbiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w imieniu kumpla,On ma 914 i 3 raz w miesiacu wywaliła mu uszczelka pod głowica... dawali do spalnpowania i nic.. chce kupic nowu blok, czy to wina bloku? Uszczelki były przepalone od czylindra do pllaszcza wodnego. Prosze o podpowiedzi, dzieki z gory!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie że z tylko z pługiem nie będzie śmigał ale mi taki ciągnik potrzebny tylko do pługa i agregatu. Więc jak mam kupić i wydac kasę to chyba wolę 1014. Szukałem 6014 (nawet by mi bardziej pasował) on jest lżejszy i bardziej uniwersalny a mocy tez ma troszke ale jest ich strasznie mało w obrocie wtórnym a jak juz jest to ludzie chcą kupę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...