Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba także, ale nie wiem dokładnie od jakiego roku. Widziałem z 99 roku 4 biegowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sie zapytać czy ma ktos albo wie cos o ciągnikach Ursus 4024 i 1614. Do modelu 4024 chciłbym kupić tura , ten ciągnik byl by przeznaczony do prac lekkich. Model 1614 był by do prac ciężkich . Są one nie drogie więc dlatego sie nimi interesuje . prosze o informacje o tych ciągnikach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli 1614 jest niedrogi to ja jestem księdzem Rozejrzyj sie dokłądnie w innych markach to sie przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to pomoże rozwiazać problem

c6c272168db9f214m.jpg

Może masz 1634 z dźwigniami po prawej stronie

No właśnie, nie jeżdżę tymi Ursus'ami, ale powiedzcie mi, czy istnieje możliwość przełożenia tej dźwigni po lewej stronie siedzenia, na prawą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tylko trzeba przez lewar to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jak zamocować tłok zamiast serwomechanizmu przy przednim napędzie. Chodzi mi głównie o połączenie tłoka z ramieniem skrętu. Tam jest storzkowy otwór jak do końcówki drążka. Czy przerobić gwint na końcówce i wkręcić ją zamiast oczka w tłok czy jakoś inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi biegami to ja mialem u siebie w 1014 musze sie dowiedziec mechanika co tam dokladnie bylo wiem ze jakies kolo bylo odwrotnie zalozone przez nieumiejetnych "specow"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zapytać jak zamocować tłok zamiast serwomechanizmu przy przednim napędzie. Chodzi mi głównie o połączenie tłoka z ramieniem skrętu. Tam jest storzkowy otwór jak do końcówki drążka. Czy przerobić gwint na końcówce i wkręcić ją zamiast oczka w tłok czy jakoś inaczej.

 

musisz kupić zestaw żeby zrobić to jak należy, czyli siłownik, podstawa, zwrotnica prawa, przewody jak masz już orbitrol no i czopy do połączenia siłownika z postawą i zwrotnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale tylko dla zwrotnic nieresorowanych. Z resorowanymi trzeba dorabiać części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy warto w ogóle sie w to bawić ?

ja mam 385 z Turem i serwo widze że sie kończy- wymieniłem pompe ale niewiele to dało czy dobre serwo wystarczy czy jednak orbitrol warto założyć?

i jaki jest koszt mniej więcej tej przyjemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zapytać jak zamocować tłok zamiast serwomechanizmu przy przednim napędzie. Chodzi mi głównie o połączenie tłoka z ramieniem skrętu. Tam jest storzkowy otwór jak do końcówki drążka. Czy przerobić gwint na końcówce i wkręcić ją zamiast oczka w tłok czy jakoś inaczej.

 

musisz kupić zestaw żeby zrobić to jak należy, czyli siłownik, podstawa, zwrotnica prawa, przewody jak masz już orbitrol no i czopy do połączenia siłownika z postawą i zwrotnicą.

A a prawa zwrotnica czym się różni od zwykłej. Może ma ktoś jakieś zdjecia albo schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że jest krótsza ale nie powiem dokładnie bo dawno widziałem ciągnik z serwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kolekcjonuje ksiazki do maszyn rolniczych, jeśli ktoś potrzebuje którejś z poniższej listy, chetnie pomogę, wymienie się itd.

Mam katalogi i instrukcje obsługi oraz INSTRUKCJE NAPRAW [doszlo kilka nowych] w języku polskim do URSUS-ów:

C325, C-330,C-330M ,C335(tylko katalog i inst napraw),C-355,C355M,C-360, C-385 C385A,instrukcja U 1201,1204,

-„uzytkujemy ciągniki ursus MF” – do mF 255i 235

1042,1044 (katalog)

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604 (również KATALOG !) 932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

katalog U 1232,1234,1434,1634 (z EHR Bosh)- suplement katalogu 932-1634

3512,3514,

4822,4824 (katalog)

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

6012,6014

instrukcja i katalog ursus C-4011

 

Jeśli ktoś chce , oto mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy (którego roku) były produkowane Ursusy 3512 ze wspomaganiem kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam urusa 902 , słabiutko pali w zimie , czy rozruszniki z przekładnią planetarną dają rade w zimie ? to znaczy czy 80 na dobrych akumulatorach zapali takim rozrusznikiem przy - 15 stopniach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam urusa 902 , słabiutko pali w zimie , czy rozruszniki z przekładnią planetarną dają rade w zimie ? to znaczy czy 80 na dobrych akumulatorach zapali takim rozrusznikiem przy - 15 stopniach??

ja mam 902 i jak było kiedyś -15 to zapalił bez problemu na zwykłym rozruszniku, moze rozbierz swój i go wyczysc moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie nic nie da kup 2X12V akumulatory i podepnij je szeregowo lub rozrusznik planetarny, ale nie bede sie wypowiadal na jego temat bo nie mialem z nim stycznosci, ale nie martw sie takie problemy ma kazda 386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyszczenie nic nie da kup 2X12V akumulatory i podepnij je szeregowo lub rozrusznik planetarny, ale nie bede sie wypowiadal na jego temat bo nie mialem z nim stycznosci, ale nie martw sie takie problemy ma kazda 386

Jak podepnie szeregowo to będzie miał 24V chyba równolegle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko obrotowy znaczy z przekładnią planetarną?? z takim rozrusznikiem zapali przy -15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wy poradzicie cos??

Co moglo sie stac w silniku ursusa 1014 jezeli na tłokach jest woda a nie jest to uszczelka...moze mieliscie taki przypadek,pomocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze wy poradzicie cos??

Co moglo sie stac w silniku ursusa 1014 jezeli na tłokach jest woda a nie jest to uszczelka...moze mieliscie taki przypadek,pomocy??

Na wszystkich tłokach jest woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...