Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam coś takiego w garażu, na pewno niesprawny był w nim licznik motogodzin, rozebrany był i złożony, pokazywał obr silnika. Oddam ci go za darmo jak chcesz.

 

Dopiero dzisiaj jestem na forum bo nie miałem neta. Wiatr mi urwał antenę. Stary za darmo to teraz podobno ani po pysku nie można dostać. ALe myśle że dogadamy się. Jak z dwóch złożę jeden to powinno chulać. Ja sie z toba skontaktować bo jechać do radomia to troszkę daleko?

 

Sprawdz priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do uzytkownikow wiekszych ursusow.Czy aby wałek wom chodził musza byc włozone dwa wałki ten na 540 czy 1000obr a moze oba prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz priva

Wysłałem ci na pocztę wiadomość. Czekam na kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie do uzytkownikow wiekszych ursusow.Czy aby wałek wom chodził musza byc włozone dwa wałki ten na 540 czy 1000obr a moze oba prosze o odpowiedz.

 

Jerzeli z boku masz włorzoną końcówke 1000 obr lub niema wcale to masz 540obr min, ajeśli chcesz mieć 1000 obr to z boku musisz włorzyć końcówke 540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy wszystkie 2 musza byc włożone w sta suwnice na zasadzie klockow lego jedeno poycha drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy wszystkie 2 musza byc włożone w sta suwnice na zasadzie klockow lego jedeno poycha drugie

 

Jedna końcówka ma być z tyłu a druga z boku. wtym otworze z boku jest taka dzwigienka którą to zmieniasz obroty naciskając ją, a w końcówce wałka1000 obr jest wydrążony otwór w ktury wchodzi ta dzwigienka nie zmieniając obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ciągnik 912, mam pare pytań odnośnie tego ciągnika:

-jaki najlepiej dobrać pług do tego ciągnika?

-jakim biegiem orzecie?

-jakie obroty są najbardziej ekonowiczne, w instrukcji czytałem że maksymalny moment obrotowy przypadana na 1500obr/min, a uczono mnie ze przy maksymalnym momencie jest najmniejsze spalanie, jak wam to wychodzi w praktyce?

-jaki agregat dobrac do niego?

Pozdrawiam, będe wdzięczny na wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dziewięć setki to 4 skiby max

1500 obr/min bez przedniego to wystarczająco.

jeśli chodzi o agregat to licz sie z tym, że może podnosić przód bez dodatkowego dociążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zakupiłem ciągnik 912, mam pare pytań odnośnie tego ciągnika:

-jaki najlepiej dobrać pług do tego ciągnika?

-jakim biegiem orzecie?

-jakie obroty są najbardziej ekonowiczne, w instrukcji czytałem że maksymalny moment obrotowy przypadana na 1500obr/min, a uczono mnie ze przy maksymalnym momencie jest najmniejsze spalanie, jak wam to wychodzi w praktyce?

-jaki agregat dobrac do niego?

Pozdrawiam, będe wdzięczny na wszelkie sugestie.

 

To nie jest takie proste doradzić jaki sprzęt doczepić do ciągnika bo parametry ciągnika to nie wszystko, jeszcze zależy jaka gleba, ukształtowanie terenu, wielkości działek.Myśle że pług to 3 skibowy obrotowy lub zwykła czwórka. do orki najlepszy bieg to 4 terenowy zając ewentualnie troche szybszy 2 szosowa zając. Nie radze pracować ciągle na 2 szos. żuów ponieważ odpowiednik tego przełożenia to 4 ter. zając pozwala zaoszczędzić kilka % paliwa i dłużej pochodzi wzmacniacz momentu. Co do obrotów to dobrze cie uczyli 1500 ale tżeba mieć trochę zapasu i dla długiej żywotności silnika to najlepsze będą 1700-2000 obr/min. Z agregatami nie miałem do czynienia ja do swojego zapinam kultywator szer. 270, 17 łap sprężystych i za nim wał strunowy i widze że po tych górkach to jest w sam raz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zakupiłem ciągnik 912, mam pare pytań odnośnie tego ciągnika:

-jaki najlepiej dobrać pług do tego ciągnika?

-jakim biegiem orzecie?

-jakie obroty są najbardziej ekonowiczne, w instrukcji czytałem że maksymalny moment obrotowy przypadana na 1500obr/min, a uczono mnie ze przy maksymalnym momencie jest najmniejsze spalanie, jak wam to wychodzi w praktyce?

-jaki agregat dobrac do niego?

Pozdrawiam, będe wdzięczny na wszelkie sugestie.

posiadam u902 oram pługiem 3 skibowym obrotowym, pług wazy 700kg, oram 4 terenową, na bardzo głęboko na gline to 1 szosowa, oram przy obrotach 1800/min agregat ciągam własnej roboty 2,8m dość ciężki ale z agregatem 4,2m szedł skokojnie robie to 2 szosową. więc twój też powinien z tym sprzętem sobie spokojnie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziemie od 1 do 4 klasy dużo gliny

U nas też dużo gliny i ziemie ciężkie a do tedo jeszcze sporo górek. Ci co maja 912 i odpowiedniki to uzywają pługów max 4 skibowych a w tym roku na jesień to nawet 3 skibowych tak było ciężko. Co do agregatów uprawowych to 3.8 m i dwa wały strunowe z tyłu i całkiem nieźle im to wychodzi. Generalnie te z przednim napędem radzą sobie o wiele lepiej szczególnie jak jest mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwość włączenia w 912 WOM płynnie tak jak w c 360 przy sprzęgle dwu stopniowym , czy wchodzi od razu na obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy jest możliwość włączenia w 912 WOM płynnie tak jak w c 360 przy sprzęgle dwu stopniowym , czy wchodzi od razu na obroty.

Na wolnych obrotach silnika wom powinien sie dosc płynnie załańczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem na czym jest ,chodzi mi oto czy wałek na obrotach silnika i przy mocno obciążonej końcówce(prasa ,kosiarka ,samozbierająca ) da się puścić łagodnie ,albo nawet czy w razie np. zapchania się podbieraka w można powoli na obrotach popuszczać tak jak to jest możliwe przy sprzęgle dwu-stopniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie wiem na czym jest ,chodzi mi oto czy wałek na obrotach silnika i przy mocno obciążonej końcówce(prasa ,kosiarka ,samozbierająca ) da się puścić łagodnie ,albo nawet czy w razie np. zapchania się podbieraka w można powoli na obrotach popuszczać tak jak to jest możliwe przy sprzęgle dwu-stopniowym.

Jerśli o to ci chodzi to nie da sie tak jak np w 360 powoli włańczać na połsprzegle. Tutaj masz albo właczony albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mikropompa słaba to popuszcza na wolnych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kolekcjonuje ksiazki do maszyn rolniczych, jeśli ktoś potrzebuje którejś z poniższej listy, chetnie pomogę, wymienie się itd.

Mam katalogi i instrukcje obsługi oraz INSTRUKCJE NAPRAW [doszlo kilka nowych] w języku polskim do URSUS-ów:

C325,C328 C-330,C-330M ,C335(tylko katalog i inst napraw),C-355,C355M,C-360,C360 3P, C-385 C385A,instrukcja U 1201,1204,

-„uzytkujemy ciągniki ursus MF” – do mF 255i 235

1042,1044 (katalog)

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604 (również KATALOG !) 932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

katalog U 1232,1234,1434,1634 (z EHR Bosh)- suplement katalogu 932-1634

3512,3514,

4822,4824 (katalog)

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

6012,6014

instrukcja i katalog ursus C-4011

 

-instrukcja dla kierowcy ciagników Ursus 45 i Lanz –Bulldog

 

 

Jesli ktoś potzrebuje, prosze pisac na maila:

 

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie po ile jest teraz nowy akumulator 6v 195A. bo dziś przyjechał do mnie gosciu i powiedział że po regeneracji 130zł gwarancja 2 lata. bo i tak musze kupić do u902.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jaki agregat dobrac do niego?

Pozdrawiam, będe wdzięczny na wszelkie sugestie.

posiadam u902 oram pługiem 3 skibowym obrotowym, pług wazy 700kg, oram 4 terenową, na bardzo głęboko na gline to 1 szosowa, oram przy obrotach 1800/min agregat ciągam własnej roboty 2,8m dość ciężki ale z agregatem 4,2m szedł skokojnie robie to 2 szosową. więc twój też powinien z tym sprzętem sobie spokojnie poradzić.

 

Jak masz kamienie na polu to nie radze zwyklym plugiem bez zabezpieczeń bo na lemiesze nie zarobisz Wiem że zależy to od pługa i od ziemi ale moim zdaniem 4 to za szybko. najlepsza jesst 1 szosowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie po ile jest teraz nowy akumulator 6v 195A. bo dziś przyjechał do mnie gosciu i powiedział że po regeneracji 130zł gwarancja 2 lata. bo i tak musze kupić do u902.

 

Nowy taki akumlator kosztuje około 400 zł za szt. Akumlatory poszły od zeszłego roku strasznie do góry. Nie wiem tylko jak można zregenerować akumlator chyba że gość ma możliwość otworzenia go i wymienienia wkładu. Ale jak daje 2 lata gwarancji to bierz byle gośc był pewien bo potem z tą gwarancją to wygląda tak że oni mówią że albo przeładowaś albo niedoładowałeś albo za duży prąd bierze rozrusznik. Wiem co mówię bo robiłem z tym i wiem jakie bzdury wymyslała fabryka żeby nie uznać gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosciu ma firme w kołobrzego (30km odemnie) mowił że akumulatory są rozbierane, a później ponownie zalewane, pozatym planuje żeby wytrzymały mi około 2-3lat bo później bede ten traktor sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...