Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

mam c-355 bez papierów.może ktoś wie co można zrobić żeby go zarejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam c-355 bez papierów.może ktoś wie co można zrobić żeby go zarejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam widziałem że ma chyba jeszcze jakiś inny rodzaj wtryskiwaczy ale pewny nie jestem.... jest ktoś jeszcze kompetentny?

 

Otóż pojemność silnika, stopień sprężania, i cylindry mają takie same, faktycznie różnią się typem wtryskiwaczy i rozpylaczami - 3512 ma wyższe ciśnienie wtrysku. Podane jest ciśnienie wtrysku Mpa: 2812 ma 18,1 [+0,49/-0,24] a 3512 18,6 [+0,49/-0,24] NIe znam się na tym za bradzo, być może podkręcenie dodałoby mu mocy, chyba że są jakieś inne szczegóły o których nie piszą...

Znam gościa który podkręcił swojego MF 235 ale wiem tylko że przybyło mu obrotów na 2400 - jemu głównie o to chodziło, nie wiem jak z mocą

 

Nie rozumiem tylko dlaczego słabszy ciągnik zrobili szybszym, przez co dodatkowo traci na mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecenie obrotów to tylko wykrecenie srubki obraniczajacej od pedału na pompie która jest zablombowana I to całą filozofia mój do 2500 chodził kiedys ale to bardzo zle wpływa na silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko czy ursus 385 bez 4x4 poradzi sobie z 5.5 metrową talezówą pół zawoeszaną i z gruberem 2.8 m oraz płygiem 4 obrotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3półzawieszna znaczy ciekka to potrzeba ze 100-120 KM do niej z zawieszna 3m by sobie poradził ale nie wiecej. to to samo co 902 czy 912 a takie to u i 2,7m ciagaja zawieszane i mja co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanko czy ursus 385 bez 4x4 poradzi sobie z 5.5 metrową talezówą pół zawoeszaną i z gruberem 2.8 m oraz płygiem 4 obrotek

 

wg mnie do tych maszyn trzeba co najmniej 100km 4x4

do obrotowej 4 za lekki ma przód przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam c-355 bez papierów.może ktoś wie co można zrobić żeby go zarejestrować?
Napisać do fabryki(podając nr. fabryczne), i poprosić o odtworzenie historii ciągnika.Może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanko czy ursus 385 bez 4x4 poradzi sobie z 5.5 metrową talezówą pół zawoeszaną i z gruberem 2.8 m oraz płygiem 4 obrotek

 

wg mnie do tych maszyn trzeba co najmniej 100km 4x4

do obrotowej 4 za lekki ma przód przede wszystkim.

 

 

to jaki ursus waszym zdaniem by sie tego podjoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3,5m brony talerzowej starczy 1014.

do 4 obrotowej 1224 (i tak może machać przy obrocie).

do grubera 2,8 na gęsiostópce 1224 będzie miał co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam do was pytanie. Czy może mi ktoś opowiedziec o ursusie 1634. Chodzi mi o wasze opinie na jego temat, jak się sprawuje, czy jest awaryjny. Jak oceniacie jego możliwości. Ja chciałbym kupic ale używke. Może ktoś co mi podpowie. Zastanawiałem sie nad Mf-em ale znajomy mówił że jeśli kupie używanego to będzie później z częściami problem bo słono kosztują. A może Wy coś podpowiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzieć tylko że w testach DLG wyszło że faktycznie ten ciągnik ma ok 120kM chyba ze tyle ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 ale na wałku a w rzeczywistości dziwili sie ze nie mozna go zadusić napisali "dymi ale ciągnie" i jeszcze" wół do roboty"jak kazdy ciągnik ma zalety i wady wady to słaba skrzynia ciezko trafic 4 skrzynie i do tego jeszcze polacy "wsadzili" koła 38 w starszych było 34 i lepiej biegi mozna było wykorzystać, i hydraulika słaba jezeli ktos robi 5tką obrotową i krotkie kawałki to moze cos człowieka trafić,komfort byle jaki i klimy nie ma a zalety częsci tanie i wszedzie sa ,starsze modele nie były takie awaryjne nie ma elektroniki i tanie opony bo do zachodnich masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moge powiedzieć tylko że w testach DLG wyszło że faktycznie ten ciągnik ma ok 120kM chyba ze tyle ci wystarczy

 

zgadza się.

ciekawe ile w takim razie ma 1224 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
120 ale na wałku a w rzeczywistości dziwili sie ze nie mozna go zadusić napisali "dymi ale ciągnie" i jeszcze" wół do roboty"jak kazdy ciągnik ma zalety i wady wady to słaba skrzynia ciezko trafic 4 skrzynie i do tego jeszcze polacy "wsadzili" koła 38 w starszych było 34 i lepiej biegi mozna było wykorzystać, i hydraulika słaba jezeli ktos robi 5tką obrotową i krotkie kawałki to moze cos człowieka trafić,komfort byle jaki i klimy nie ma a zalety częsci tanie i wszedzie sa ,starsze modele nie były takie awaryjne nie ma elektroniki i tanie opony bo do zachodnich masakra.

To o tym samym artykule mówimy Potwierdza sie powiedzenie że sa kM polskie i europejskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kolego ERDEM ale oprocz mocy zwracałbym uwagę na moment obrotowy i przy ilu obrotach jest dostępna największa jego wartosc.Ursusy nie dorownuja jelonkom ani fentom to jest fakt ,nowego ciągnika ursusa bym nie kupił ale zachodni uzywany mf to tez nie taka rewelacja,duzo zalezy jak był eksloatowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1234 miał 89 km
prawie jak MTZ
ale jaja to c-330 ma tyle co motorynka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam, ze w podręczniku "Eksploatacja maszyn rolniczych" było napisane o ursusie 1614: ciągnik ciężki o bardzo dużej mocy

 

ktoś pisał: dymi, ale ciągnie- owszem ciągnie, przy pojemności 6,9 litra oferowana przez ursusa moc jest mierna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętam, ze w podręczniku "Eksploatacja maszyn rolniczych" było napisane o ursusie 1614: ciągnik ciężki o bardzo dużej mocy

 

ktoś pisał: dymi, ale ciągnie- owszem ciągnie, przy pojemności 6,9 litra oferowana przez ursusa moc jest mierna...

to zobacz ile ma leyland turbo pojemnosc tez 6800 z groszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy sobie takiego new hollanda tm 165, pojemność 7480 moc 119 kW a na kołach zostało mu 96,1 kW czyli jakby ze 160 km 130 zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...