Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie porównujecie inne normy, nie znam dokładnie ich symboli ale to dlatego są różne konie. JD podaje moc na uciągu po włączeniu wszystkich urządzeń(alternator pompy klima itp.) a ursus moc silnika, podobnie NH chociaż u nich jest jeszcze inaczej ale i tak moc podawana nie jest tożsama z dostępną do pracy jak np. w JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakich obrotach silnika bedą obroty WOM 540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić ursusa 3512. Na jakie miejsca i podzespoły zwracać szczególną uwage aby nie kupić złomu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując zwróć uwagę na pracę skrzyni biegów, a konkretnie cofnij na wstecznym z górki najlepiej, słuchając odgłosów skrzyni. Potem pojeździj nim na wszystkich biegach dokładnie wsłu(słowo zostało usunięte)ąc się w odgłosy skrzyni. Ogólny wygląd jest ważny, brak przecieków, stan przewodu łączącego filtr z silnikiem(kolanko).Podnośnik, hydraulika zewnętrzna. Trudno tak na odległość oceniać.Jeżeli wcześniej posiadałeś ciągnik będzie łatwiej, jak nie weź do pomocy kogoś kto ma taki ciągnik. Pamiętaj 255 i 3512 to niby podobne ciągniki, różnie je (oprócz paru szczegółów) jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super temat moj ojciec podchodzi do nabycia tego ursuska co mozecie powiedziec ?

opony niezdarte odpoczadku troche starty miejscami lakier gospodarz twierdzi ze koszac łaki ocierał sie o zarosla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałahttp://www.allegro.pl/item323020540_ursus_3512_z_05_1998_wlasciciel_1_oszczedne_spal.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super temat moj ojciec podchodzi do nabycia tego ursuska co mozecie powiedziec ?

opony niezdarte odpoczadku troche starty miejscami lakier gospodarz twierdzi ze koszac łaki ocierał sie o zarosla

Taaaa musiały to być dość wysokie zarośla. Ogólnie zaniedbany ciągnik, brak osłon, powykręcane śruby( ta w przednim kole, ciekawe), mocno pokiereszowany lewy tylni błotnik. I ta cena, za taką ja swego natychmiast sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg OK,ale ciekawe jak silnik w rzeczywistości? To,że obity trochę to nic,może rzeczywiście kosił przy drzewach jakichś,a śrubkę może zgubił jak koło odkręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super temat moj ojciec podchodzi do nabycia tego ursuska co mozecie powiedziec ?

opony niezdarte odpoczadku troche starty miejscami lakier gospodarz twierdzi ze koszac łaki ocierał sie o zarosla

Taaaa musiały to być dość wysokie zarośla. Ogólnie zaniedbany ciągnik, brak osłon, powykręcane śruby( ta w przednim kole, ciekawe), mocno pokiereszowany lewy tylni błotnik. I ta cena, za taką ja swego natychmiast sprzedaje.
Janek , masz rację szkoda zachodu , a z ceną to już przegiął , na pewno to to .... nie warte jest tej kasy .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wy znawcy wiece ze nei wart, co po zdjeciach go wyceniliscie ???? Te ciagniki w tym roczniku chodza w takich cenach !!!! A druga sprawa to znam włąsciciela tego ciagnika i wiem dlaczego go sprzedaje ( nie daje rady w wozie paszowym !!! ) Kupuje DF agrofarma 100 zamiast tego. Ciagnik jest w bdb stanie w oryginale. Znajdzcie mi ciagnik nie porysowany !!!!!( swiezo malowany może albo nowy ) To nie samochód które tez sa porysowane Nie myslcie ze robie mu reklame ale smiechu warte sa te wywody po obejrzeniu fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą Biały2005 bo wygląd zewnętrzny dużo mówi o ciągniku a po tych zdjęciach można powiedzieć że ciągnik swoje zrobił jak silnik nie wiem przednie prawe koło mogło być robione lub miał po prostu kapcia. Osobiście bym się targował o 1000 - 2000 zł choćby za wygląd zewnętrzny bo dla mnie się liczy jak wygląda to czym pracuje.

 

A i dla podglądy ciągnik podobny może wyglądać lepiej http://allegro.pl/item325928392_ursus_3512_stan_idealny_pierwszy_wlasciciel_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że stan optyczny może wiele powiedzieć o ciągniku- kto nie dba o wygląd to raczej i nie szanuje, nie oszczędza ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Białego. Ja mam C330 z poczatku lat 70-tych. Ciągnik ma już nie ciakawą karoserię (od nowości), ale środek jest ideallny. Nie chodzę przy nim ze szmatką i nie ścieram każdego pyłku, ale wymieniam na czass olej, leję dobre paliwo, wszelkie najmniejsze nawet usterki usuwam już w fazie płodowej za co ciagnik odwdzięcza mi się bezawaryjnę pracą. Dla porównania sąsaiad jakieś 2 czy 3 lata temu kupił też c330 z podobnych lat. ciągnik był odpicowany z zewnątrz (nowa maska błotniki, naklejki itd), jednak nie znaczyło to, ze bedzie w środku zadbany). Wprost przeciwnie, już wpierwszym roku musiał wpakowac w niego mnóstwo kasay na naprawy. Znam tez takich gości, którzy mają nawoskowane maski a ciagnik zapalają na zaciąg...

Oczywiścei nie popadajmy w skrajności - w sąsiedniej wszi jest koleś który ma ciagniki nie pasiadające ani maski ani błotników O takich to można powiedzieć, że o sprzęt nie dbają. Ale wszyscy wiedzą w jakich warunkach pracuje ciągnik i że nigdy nie będzie wyglądał jak mercedes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skad wy znawcy wiece ze nei wart, co po zdjeciach go wyceniliscie ???? Te ciagniki w tym roczniku chodza w takich cenach !!!! A druga sprawa to znam włąsciciela tego ciagnika i wiem dlaczego go sprzedaje ( nie daje rady w wozie paszowym !!! ) Kupuje DF agrofarma 100 zamiast tego. Ciagnik jest w bdb stanie w oryginale. Znajdzcie mi ciagnik nie porysowany !!!!!( swiezo malowany może albo nowy ) To nie samochód które tez sa porysowane Nie myslcie ze robie mu reklame ale smiechu warte sa te wywody po obejrzeniu fotki
Widzisz znawco .... , ja za znawcę sie nie uważam, ale wygląd zewnętrzny mówi sam za siebie a mówi nie tylko o ciągniku ale i właścicielu ... resztę pozostawiam bez komentarza , widzisz głupia sprawa brak śruby w kole .... a ruski w we wojnę i na trzech kolach jechał ......... ehhhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też uważam, że stan optyczny może wiele powiedzieć o ciągniku- kto nie dba o wygląd to raczej i nie szanuje, nie oszczędza ciągnika.
Oszczędzać ciągnika to raczej sie nie da ....... ale poszanować można ......... i w tym masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i dla podglądy ciągnik podobny może wyglądać lepiej http://allegro.pl/item325928392_ursus_3512_stan_idealny_pierwszy_wlasciciel_.html

Wszystko ładnie, pięknie tylko przeczytaj dokładnie ogłoszenie, albo przynajmniej ten fragment: "Ciągnik nigdy nie pracował w polu. Pracował przy obsłudze hotelu."

Powiedz mi jak można zaniszczyć ciągnik, który nigdy pola nie widział?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i dla podglądy ciągnik podobny może wyglądać lepiej http://allegro.pl/item325928392_ursus_3512_stan_idealny_pierwszy_wlasciciel_.html

Wszystko ładnie, pięknie tylko przeczytaj dokładnie ogłoszenie, albo przynajmniej ten fragment: "Ciągnik nigdy nie pracował w polu. Pracował przy obsłudze hotelu."

Powiedz mi jak można zaniszczyć ciągnik, który nigdy pola nie widział?!

A pokazać Ci ciagnik który jest z 1981 roku i cały czas bryka po polach a jego stan można określić jako idealny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokładnie, a to że pola nie widział to tylko na jego plus.

Tu masz racje ciągnik w polu może się poobijać, ale to nie reguła. Widziałem ciągniki robiące w robotach drogowych i komunalnych i niektóre to tragedia :/

A widziałem też takie które mimo lat, robót w lesie i nadal mają proste blachy, oryginalny lakier i nie są "wymęczone".

A te ogłoszenie podałem jeszcze po to że ciągnik niby ten sam ale lepiej wyglądający i nie robiący w polu kosztuje jak taki co nie miał na darmo lane do zbiornika.

Widzisz ja za tego poobijanego to bym dał o 2 tyś. mniej (chociaż ze zdjęć nie ocenię pracy silnika!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i dla podglądy ciągnik podobny może wyglądać lepiej http://allegro.pl/item325928392_ursus_3512_stan_idealny_pierwszy_wlasciciel_.html

Wszystko ładnie, pięknie tylko przeczytaj dokładnie ogłoszenie, albo przynajmniej ten fragment: "Ciągnik nigdy nie pracował w polu. Pracował przy obsłudze hotelu."

Powiedz mi jak można zaniszczyć ciągnik, który nigdy pola nie widział?!

A pokazać Ci ciagnik który jest z 1981 roku i cały czas bryka po polach a jego stan można określić jako idealny ?

 

Pokaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i dla podglądy ciągnik podobny może wyglądać lepiej http://allegro.pl/item325928392_ursus_3512_stan_idealny_pierwszy_wlasciciel_.html

Wszystko ładnie, pięknie tylko przeczytaj dokładnie ogłoszenie, albo przynajmniej ten fragment: "Ciągnik nigdy nie pracował w polu. Pracował przy obsłudze hotelu."

Powiedz mi jak można zaniszczyć ciągnik, który nigdy pola nie widział?!

A pokazać Ci ciagnik który jest z 1981 roku i cały czas bryka po polach a jego stan można określić jako idealny ?

 

Pokaż.

Za dużo chciałbyś widzieć..... Nie będę latał do sąsiada z cyfrówką .......... zresztą kto chce niech wierzy a kto nie ...... to nie,,,,, ale C -360 przebieg około 15 tyś mth owszem silnik robiony i to nie raz ale maszyna jak z salonu wyprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyciągania przyczep z błota dobry ale do pracy w polu to juz nie, za duża masa do mocy lepiej poszukaj 1014 lub 1224.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam problem:właśnie zrobiłem kapitalny remont mojemu ursusowi c 4011 dziignia włanczająca pompe po włączeniu nie chce wyjsc z powrotem czym to może byc spowodowane ???????? POMÓŻCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byc zatrzask na wodziku za mocno przykręcony, albo przy składaniu dobrze dżwignią nie wcelowałes w wodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem jestem młodym rolnikiem z podlasia kupilem ursusa 1002. jak bym mógł cos o nim usłyszeć bardzo bym był wdzięczny. nie wiem do czego słurzy malutka wyciągana wajcha przy stacujce??? po za tym mam problem z maska czy pasuje od 912 do niego??? ktos wie ile moze kosztować turbo bo niego? na razie jeszcze nie nazekam ale przyjdzie czas na wymianę. pytanie do czego słurzy bardzo krutka wajcha po prawej stronie z tyłu włącza pąpę ??? nie dziala mi żółw czy zrobienie go dużo kosztuje? za wszelkie info na temat tego ursusa bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...