Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad cztery lata mam zamontowaną oryginalną grzałkę płynu w bloku Zetora 7245, włączam przy dużych mrozach na 2 godziny, płyn jest ciepły i blok też i pali jak w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy miejsce montażu takiej świecy ma znaczenie tzn. czy musi ona byc na środku kolektora bo w moim na środku się nie da bo tam są zamontowane filtry paliwa chyba że od góry ale tak chyba nie może być?

 

Co do tego czasu grzania to faktycznie spróbuję dłużej tylko muszę kupić włącznik czasowy do wtyczki bo nie będę wstawał o 4 rano jak trzeba będzie jechać o 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem te świece tuż przed filtrami na wprost pierwszego kanału i dobrze jest też podciągnąć paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może ile C385 ma koni

stare 76kM a nowsze 80kM tylko nie pamietam dokładnie od którego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie ostatnio zastanawiałem czy jak puszcze obroty wałka WOM przez 4 lub 5 na postoju to wydatek pompy olejowej tez bede miał większy czy pompa jest niezależna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam grzałkę płynu w Zetorze 3 cylindrowym i wystarczy ok. 40 minut żeby odpalił jak w lecie ,więc jest to skuteczny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtedy jest zależna, ale w takim przypadku "używanie V biegu jest niedopuszczalne" (mówię o 40 i 60 nie wiem jak w innych ursusach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodac ze chodzi mi o 360 3p, nie używam pompy podczas takiej pracy, uzywam 5 podczas uzywania beczkowozu musze dostarczyć duze obroty i wtedy idzie przez 5 ale wtedy tylko 1000obr/min. czy takie uzytkowanie nie zaszkodzi pompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 4 ulożenia WOMu: 1 niezależny i pompa, 2 neutral, 3 zależny bez pompy, 4 zależna pompa. Beczkowozem jeździsz z dźwignią w 3 polożeniu więc o pompę mozesz być spokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak pompuje w 7341 i jak narazie pompa chodzi choc juz 2 komplety łopatek poleciały, ale to z tego ze dużo pracuje. srednio 2 lata wytrzymuja u mnie łopatki, ale mam polski kompresor i na taka robote jak u mnie przydałby sie jakis lepszy, ale cuż jescze troche musi posłużyc bo młoda maszyna 2003r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 360, 4011, czy 360 3p, jeśli WOM puścimy przez skrzynie, to pompa nie pracuje, żeby pompa szła przez skrzynie, to trzeba wajche ustawić na max do góry. A co do beczkowozu, to ja też moim dużo pracuje na usługach, mam polski kompresor, ale właśnie zaczął się dwudziesty rok użytkowania mojej maszyny, nigdy jeszcze nic nie robiłem przy kompresorze, ostatnio tylko jak wymieniałem siateczki na dolocie pompy, to obejżałem łopatki, wyglądają jak nowe, ale one sa z jakiegoś tworzywa, taką pompe wykombinował mi serwisant, jak po tygodniu uzytkowania nowa pompa siadła na gwarancji i tak już dwadzieścia lat sobie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie musze mieć duze obroty ponieważ beczka wyglada tak : 130f4f2db8e9356cm.jpg

nadaje sie juz do wymiany, kiedyś wciągło mi ją do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tatamarty ,to można tak zrobić w 60 żeby chodziła pompa a Wom sie nie kręcił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje łopatki tez z bakielitu ale u mnie jakims cudem nie zamontowali zadnego filtra ani czego kolwiek na dolocie do pompy i przy rozlewaniu po polu ciagnie syf, musze cos ztym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można tak zrobić w 60 żeby chodziła pompa a Wom sie nie kręcił ?

Przecież napisałem o tym - max do góry 4 ustawienie dżwigni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tatamarty ,to można tak zrobić w 60 żeby chodziła pompa a Wom sie nie kręcił ?

Tak, mozna, wystarczy lewą dźwigienkę ustawić w maksymalne górne położenie, ale to działa tylko podczas włączonego jakiegoś biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . czy wymieniał ktoś kiedyś okienko w bloku to od kanału wodnego , w silniku dużych ursusów 912-1614, jak sie robi tą operację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . czy wymieniał ktoś kiedyś okienko w bloku to od kanału wodnego , w silniku dużych ursusów 912-1614, jak sie robi tą operację.

słyszałem ze to tak sie robi: wbijasz śrubokręt w to okienko i je wyrywasz a później nowe wsadzasz, ale nie gwarantuje że to tak powinno sie robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli taką okrągłą zaślepkę? kiedyś zostawiłem trochę wody w bloku i mróz mi je wypchnął, nowe wbiłem delikatnie. Nie polecam tylko takiej metody wyjmowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już pytałem w ogłoszeniach kupno-sprzedaż ale może nie wszyscy je czytają więc zapytam tutaj. Czy ma ktoś może do sprzedania licznik do 914?Stan nie gra roli byle był sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie już pytałem w ogłoszeniach kupno-sprzedaż ale może nie wszyscy je czytają więc zapytam tutaj. Czy ma ktoś może do sprzedania licznik do 914?Stan nie gra roli byle był sprawny.

Ja mam coś takiego w garażu, na pewno niesprawny był w nim licznik motogodzin, rozebrany był i złożony, pokazywał obr silnika. Oddam ci go za darmo jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a w zasadzie dwa:

 

1. Jaki olej polecacie do wspomagania na serwo?

2. Jak przemyć cały układ wspomagania?

 

Chcę wymienić olej w wspomaganiu a nie wiem jaki był lany. Chce przemyć cały układ żeby po wlaniu innego oleju się nie pienił jak trafi się jakiś inny niż był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego w garażu, na pewno niesprawny był w nim licznik motogodzin, rozebrany był i złożony, pokazywał obr silnika. Oddam ci go za darmo jak chcesz.

 

Dopiero dzisiaj jestem na forum bo nie miałem neta. Wiatr mi urwał antenę. Stary za darmo to teraz podobno ani po pysku nie można dostać. ALe myśle że dogadamy się. Jak z dwóch złożę jeden to powinno chulać. Ja sie z toba skontaktować bo jechać do radomia to troszkę daleko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...