Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

turbinę oddaj do regeneracji koszt ok. 800zł nowa raz tyle, maska pasuje, dźwignia przy stacyjce?- daj zdjęcie, to z tyłu to wom, żółwie osobiście bym nie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam problem jestem młodym rolnikiem z podlasia kupilem ursusa 1002. jak bym mógł cos o nim usłyszeć bardzo bym był wdzięczny. nie wiem do czego słurzy malutka wyciągana wajcha przy stacujce??? po za tym mam problem z maska czy pasuje od 912 do niego??? ktos wie ile moze kosztować turbo bo niego? na razie jeszcze nie nazekam ale przyjdzie czas na wymianę. pytanie do czego słurzy bardzo krutka wajcha po prawej stronie z tyłu włącza pąpę ??? nie dziala mi żółw czy zrobienie go dużo kosztuje? za wszelkie info na temat tego ursusa bardzo dziękuję
dłuuuuuga droga przed Tobą.... Powodzenia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję katalog części do irsis 1002. kupię nawet ksero tego katalogu ma ktoś jakieś info na temat tego ciągnika??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rolniczego sklepu zajdź to kupisz ok 70 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nium nie stety książki nawet za 100 nie kupie bo w okolicy we wszystkoch sklepach jej nie ma jak nawet w sklepach dla siebie katakogu nie mają !! co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbar tak to jest jak sie kupi ciągnik i nie ma sie do niego książek a doswiadczenia z "dużymi" ursusami konczyły sie na c360 kupiłem tego jak dla mnie kolosa 1002 no i uczę się go po woli bo inna jakość dla mnie. sąsiad ma mtz i jeden sezon mozna powiedziec ze wyporzyczył mi go troche nim pracowałem i nie chciał bym kacapa oleju w hydraulike nie nadązyłem pać :):) a ursusik czyściutki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki skorzytsam jeśli w najblirzszym czasnie nie znajdę do 902 904 1002 . pozdawiam. mam jeszcze pytanko j. jeden pedał hamulca wpada mi bez oporu i nie hamuje jednoo koło. to tylko wina pąpy tłoczek zmienić i bedzie ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki skorzytsam jeśli w najblirzszym czasnie nie znajdę do 902 904 1002 . pozdawiam. mam jeszcze pytanko j. jeden pedał hamulca wpada mi bez oporu i nie hamuje jednoo koło. to tylko wina pąpy tłoczek zmienić i bedzie ok???

trzeba odpowietrzyc hamulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za porade jutro sprubuje odpowietrzyć hamylce. naj pierw sprawdzę gdzie sie to da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze swoim ursusem nie wyjechalem w pole to jest 4 garki z turbo ktos może powiedziec mi le bedzie palił przy transporcie lekkim a ile np w pługu czy agregacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki skorzytsam jeśli w najblirzszym czasnie nie znajdę do 902 904 1002 . pozdawiam. mam jeszcze pytanko j. jeden pedał hamulca wpada mi bez oporu i nie hamuje jednoo koło. to tylko wina pąpy tłoczek zmienić i bedzie ok???

Zobacz czy pompa z tego koła nie jest gdzies mokra.Ja też tak miałem- pompa przepuszczała i łapała powietrze no i hamulca nie było. Nowa kosztuje około 40zł na jedno koło a cylinderek 25 zł. Zobacz sobie jeszcze przewód hamulcowy bo u mnie jakis zdolny poprzedni właściciel zamiast wymienic przewod na nowy to pęknięcie zakleił poxyliną no i łapała powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzant napisał ;

Zobacz czy pompa z tego koła nie jest gdzies mokra.Ja też tak miałem- pompa przepuszczała i łapała powietrze no i hamulca nie było. Nowa kosztuje około 40zł na jedno koło a cylinderek 25 zł. Zobacz sobie jeszcze przewód hamulcowy bo u mnie jakis zdolny poprzedni właściciel zamiast wymienic przewod na nowy to pęknięcie zakleił poxyliną no i łapała powietrze.

 

brawa da poprzedniego wlasciciela hyba zrobił to specjalnie bo wiedzial ze sprzeda ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za poradę wziołem sie do roboty i wystarczyło zmienic tłoczek i wszystko z hamulcami w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w związku z pompą zębatą która napędza podnośnik w osiemdziesiątce. Czy olej do tej pompy dostaje się już pod jakimś ciśnieniem, czy może grawitacyjnie spływa do niej ze skrzyni. Przed remontem wzmacniacza momentu wszystko było OK, po zjechaniu nie podnosi. Trzeba tą pompę zalewać olejem z góry i wtedy zasysa. Olej jest, filtr przeczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pompę masz zjechaną jak sama ma problem pociągnąć rozkręć króciec za pompą i odpal ciągnik jak poda olej gaś albo we dwie osoby zakręcisz i będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kolekcjonuje ksiazki do maszyn rolniczych, jeśli ktoś potrzebuje którejś z poniższej listy, chetnie pomogę, wymienie się itd.

Mam katalogi i instrukcje obsługi oraz INSTRUKCJE NAPRAW w języku polskim do URSUS-ów:

C325,C328 C-330,C-330M ,C335(tylko katalog i inst napraw),C-355,C355M,C-360,C360 3P, C-385 C385A,instrukcja U 1201,1204,

-„uzytkujemy ciągniki ursus MF” – do mF 255i 235

1042,1044 (katalog)

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604 932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

katalog U 1232,1234,1434,1634 (z EHR Bosh)- suplement katalogu 932-1634

3512,3514,

4822,4824 (katalog)

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

6012,6014

instrukcja i katalog ursus C-4011

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pompę masz zjechaną jak sama ma problem pociągnąć rozkręć króciec za pompą i odpal ciągnik jak poda olej gaś albo we dwie osoby zakręcisz i będzie działać

Nowa pompa załatwiła sprawę, stara już nie chciała zasysać, tylko dziwne, że do końca działała i po remoncie wzmacniacza przestała działać. Gdy w filtrze wymontowałem ten zawór na dole to wtedy również działało na starej tylko olej nie jest w takiej sytuacji filtrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pewien problem otóz po zrobieniu kapitalnego remontu w moim ciągniku ursusie c 4011 dokłdnie po założeniu dwóch wałków głównuch w skrzyni i po założeniu noweg mechanizmu tylnego mostu podczas jazdy na 4 i 5 słychac okropne wycie ze skrzyni i mostu!Czy to po pewnym czasie sie to uspokoi i ustabilizuje????co byście poradzili pomocy!!!!!!!!!!!!! Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie może ktoś co może być przyczyną braku obiegu oleju w układzie: skrzynia biegów - chłodnica oleju w ciągniku Ursus 1004? (strasznie szybko olej mi sie grzeje i spada siła pompy)Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam pewien problem otóz po zrobieniu kapitalnego remontu w moim ciągniku ursusie c 4011 dokłdnie po założeniu dwóch wałków głównuch w skrzyni i po założeniu noweg mechanizmu tylnego mostu podczas jazdy na 4 i 5 słychac okropne wycie ze skrzyni i mostu!Czy to po pewnym czasie sie to uspokoi i ustabilizuje????co byście poradzili pomocy!!!!!!!!!!!!! Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/b]

 

Możliwe że źle dopasowaliście atak do koła talerzowego, jeżeli tak to wycie będzie sie nasilać wraz ze wzrostem prędkości i chyba czeka Cię ponowna rozbiórka tego. Najlepiej ustawia się na grubość 2 kartek papieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, mam 360 z 1981 roku, z turbina i przednim napedem.

Jego moc szacuje na 90-100 koni.

Wszystkim polecam zakładanie turbin do 360 bo można z 50 koni zrobić nawet 100. Spalanie przy tym mi sie w ogóle nie zwiększyło/

Moj 360 turbo świetnie radzi sobie z pługiem obrotowym na 5 skib(szerokość robocza okoła 200 cm), z glęboszem na 4 zeby idzie na fula nawet w najtwardszej ziemi.

Oczywiście wszelkie agregat to dla mojej szejdzesiątki pestka, idzie jak burza.

W ubiegłym roku kupiłem rozrzutnik na 16 ton i moja szejdziesiatka idzie z nim bez problemu w kazddych warunkach.

Aha zapomnialem powiedzeic ze moja szwsdziesiatka ma zalozony wzmacniacz momentu obrotowego mojej wlasnej konstrukcji, dzieki któremu ma 20 biegów do przodu i 4 do tyłu.

W tamtym roku widzialem jak moj sasiad oral swoim 1224 i powiem wam ze moja szesdziesiatka duzo lepiej radzila sobie niz ta cala krowa ktora podobno ma 115 kon. Po co mi jakies 1224 czy inne traktory kiedy z mojje szejdziesiatki zrobilem duzo lepszy traktor!!!!

Przy mojej szejdziesiatce wymiekaja nawet zagraniczniaki.

Planuje zalozyc turbo do t25 i zwiekszyc moc ruska do 80 koni tak aby na 4 obrotowe skiby w najtwardszej ziemi sobie radzili

i Surprised

haha czytaliście to . mam zdjęcia na których widać rózne przyciski np i chcial bym je tu zamieścic w tym oknie jak to zrobic? czy muszę je na inna stronke wrzucić i podac linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś jaka poezja była kawałek dalej

 

Sześćdziesiątka to według niektórych traktor doskonały

Cały czas o nim marzą piszą i myślą

Ciekaw jestem co nowego wymyślą,

Może 360 na drewno wspaniały?

 

Któż odgadnie zamiary wynalazców

Zakładania turbin do 360 pomysłodawców

Wszak i przedni napęd dotać trzeba

Bo bez tego wiele tym gratem zrobić się nie da!

 

Ah już kłębią się nowe plany

360 energią słoneczną napędzany

Będzie maszyną doskonałą!

Jest naprawdę rzeczą niebywałą,

 

Ze jeszcze są tacy fanatycy

Podobno wielcy rolnicy,

Którzy chcą ulepszać ten złom niegodziwy

Zamiast wreszcie wrzucić wszystkie 360 w pokrzywy.

 

Bo tam jest dla tego ciągnika miejsce zasłużone,

A na jego miejsce niech wejdą nowe maszyny zakupione.

Jeśli tego nie zrobicie to tu nadal skansen będzie

I z polskiego rolnictwa śmiać się nadal będą wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...