Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

I przy okazji gdzieś się weżmie szpachelki trochę da i lakieru i ciągniczek jak nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze wiecie wiecej o Deutzach DX agr i innych od 120 do 150KM

 

Interesuje cię zakup czegoś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

WITAM , CHCIALEM SIE COS DOWIEDZIEC O URSUSIE 6014 . POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam panow na rym forum na wiosne planuje zakup ursusa4512 nigdy nie mialem doczynienia z tym ciagnikiem tylko podgladalem jak sasiad taka maszynka pracowal? z pogiem 3 skibowym obrotowym nie wiem jaka szerokosc ale szlo mu nawet niezlae pytalem sie co do spalania powiedzial ze w orce to srednio 11 litrow na mtg wiec co byscie mi radzili na co zwrucic uwage przy ogladaniu takiego ciagnika nie mial by u mnie ciezko poniewaz posiadam jeszcze dwa inne c360,zetor7745 najbardziej prosil bym o opinie grzesia bo czytalem rozne tematy i widac ze chlopak zna sie na zeczy? ale opinie innych tez sa wazne!!!!!!!najlepiej posiadaczy takich modeli? a jeszcze jedno jezeli ktos chce napisac ze lepiej kup se zetora7211 to nie piszcie nic?> poniewaz interesuje mnie tylko modele ursusa!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Tobie tylko tyle że dołóz i kup 4514 bo napęd na 4 , a na 2 koła to jak niebo i ziemia! Chyba że ciągnik nie pójdzie do uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panow na rym forum na wiosne planuje zakup ursusa4512 nigdy nie mialem doczynienia z tym ciagnikiem tylko podgladalem jak sasiad taka maszynka pracowal? z pogiem 3 skibowym obrotowym nie wiem jaka szerokosc ale szlo mu nawet niezlae pytalem sie co do spalania powiedzial ze w orce to srednio 11 litrow na mtg wiec co byscie mi radzili na co zwrucic uwage przy ogladaniu takiego ciagnika nie mial by u mnie ciezko poniewaz posiadam jeszcze dwa inne c360,zetor7745 najbardziej prosil bym o opinie grzesia bo czytalem rozne tematy i widac ze chlopak zna sie na zeczy? ale opinie innych tez sa wazne!!!!!!!najlepiej posiadaczy takich modeli? a jeszcze jedno jezeli ktos chce napisac ze lepiej kup se zetora7211 to nie piszcie nic?> poniewaz interesuje mnie tylko modele ursusa!!!!!!

 

Czy wiesz o tym ze mth w ursusach typu 3512, 4512 czyli policencyjnych leca duzo szybciej niz w innych ciagnikach. W któryms poscie było juz o tym napisane. Jak dobrze pamietam to w ursusach motogodzina to 40minut pracy silnika na obrotach nominalnych, a w innych np zetor 70minut na obrotach nominalnych. Tak wiec spalanie podane na mth nie jest miarodajne w porównywaniu ciagników.

 

Nie neguje twojego wyboru jesli ten ciagnk ma służyc wszystkiemu, ale nie pracy w polu( uprawie ziemi). Bardzo dobrze sie spisuje w prasie zwijajcej, transporcie, ale jesli masz zamiar nim np. orac, czy roboic cos agregatem to lepiej to przemysl. Pisze to bo miałem przyjemnosc troche pracowac 4512 z 96r, mojego kolegi i sam przyznaje ze w porównaniu do 7211 ma troche mniejszu uciag i za mało przełożen w skrzyni.

 

Ale ogólnie jest ok aby nie w nowej masce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie nie bedzie sluzyl w uprawie polowej tylko z rozsiewaczem nawozow opryskiwaczem, czasem z kostkujaca, transport zboza a pytanie do bialego2005 to nie wiesz ile moze on palic bo sasiad cos chyba sciemnial pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli do takich prac jak opisałes to dobry wybór, bo własnie do tego uzy go moj kuzyn. do ciezszych prac ma 11441.

 

Powiec ze nigdy nie gadałem z nim o spalaniu. ale mysle ze sasiad twój mogł mówić prawde ze w obrotówce 3 skibowej pali mu 11l na mth czyli pewnie ze 20l na ha. Bo te silniki maja to do siebie ze sa zajeb... oszczedne ale tylko w lekkich pracach jak dostaja w duu... to chlaja jak smoki. Przekonalem sie na swoim 3512 jak ma lekko to prawie wcale nie ubywa w baku :0 a jak go raz wziołem do pługa 3 skibowego na test to palił wiecej niz zetor 7211 a orał troszke płycej i o wiele wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jesli do takich prac jak opisałes to dobry wybór, bo własnie do tego uzy go moj kuzyn. do ciezszych prac ma 11441.

 

Powiec ze nigdy nie gadałem z nim o spalaniu. ale mysle ze sasiad twój mogł mówić prawde ze w obrotówce 3 skibowej pali mu 11l na mth czyli pewnie ze 20l na ha. Bo te silniki maja to do siebie ze sa zajeb... oszczedne ale tylko w lekkich pracach jak dostaja w duu... to chlaja jak smoki. Przekonalem sie na swoim 3512 jak ma lekko to prawie wcale nie ubywa w baku :0 a jak go raz wziołem do pługa 3 skibowego na test to palił wiecej niz zetor 7211 a orał troszke płycej i o wiele wolniej.

a czy za 27000zl z roku 1992 to warto ma podjechane 3000mth i od pierwszego wlasciciela wlasnie takiego znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to on chyba jest w tej starszej masce podobnej do 914. Jesli ma na prawde 3000mth to jescze troche pochodzi, ale najlepeij go obejrzec i sprawdzic czy wszystko jest oki. te silniki lubia brac olej w duzych ilosciach. Np dla 3512 norma według instrukcji to 0,8 l na 100l ON w 4512 to pewnie z 1l na 100L ON. Musisz go osłuchac czy nic nie stuka, jedynie pompa wtryskowa powinna klekotac to tak ten typ ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
to on chyba jest w tej starszej masce podobnej do 914. Jesli ma na prawde 3000mth to jescze troche pochodzi, ale najlepeij go obejrzec i sprawdzic czy wszystko jest oki. te silniki lubia brac olej w duzych ilosciach. Np dla 3512 norma według instrukcji to 0,8 l na 100l ON w 4512 to pewnie z 1l na 100L ON. Musisz go osłuchac czy nic nie stuka, jedynie pompa wtryskowa powinna klekotac to tak ten typ ma.
dzwonilem ipytalem sie ale jest w masce ursusowskiej tej podobnej do mf a i ma kabine komfortowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie ile moze byc wart ursus 4514 z 2000r w bdb stanie prosze o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak myslicie ile moze byc wart ursus 4514 z 2000r w bdb stanie prosze o odpowiedzi

 

Pewnie ok. 55 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Owszem, tak powinno być ze turbodoładowanie powinno zwiekszac moc silnika ale jakos w Zetorze tego nie widac.

W zetorze turbodoładowanie daje tylko tyle ze jest głosny jak cholera.

A po pierwsze Dominator to zyjemy w Polsce i powinnysmy kupowac produkty polskie. Może jeszcze zacznijmy kupowac maszyny niemieckie!!!!

Oburzamy sie jesli rzad kupuje tansze zboze z innego kraju ale sami nie kupujemy maszyn z Polski.

Bez obrazy ale przez takich jak ty krajowi producenci upadają.

Ursus to tradycja. Dzięki niemu rolnictwo polskie się zmechanizowało a teraz mamy kupować jakieś Zetory????

Mówie stanowcze nie zagarnicznym ciągnikom!!!!!!

Nareście ktoś mądry. Zgadzam się z tobą w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upada taki producent który nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus... Można powiedzieć, że po prostu upada. A jeszcze nie dawno był potentatem w produkcji ciągników. Trochę szkoda, ale z drugiej strony sam sobie jest winien.

 

ZTS'y mają klasę, nie to co nasz Ursus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak ursus może upadać,skoro wprowadza do swojej oferty nawą serię ciągników!!!!!!!!!!!!Czy wy wiecie co piszecie !!Poprostu nie umiem zrozumieć jak niektórzy mogą tylko je krytykować!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia o upadającym Ursusie jest niczym innym jak tylko plotką mającą na celu wykończenie go. Jak firma która ma drugie miejsce w sprzedaży ciągników może upaść???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej nowej serii tylko to jest dobre, że zastosują silniki Martina, bo perkins to padło i nie wiem po co w ogóle go biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jak ursus może upadać,skoro wprowadza do swojej oferty nawą serię ciągników!!!!!!!!!!!!Czy wy wiecie co piszecie !!Poprostu nie umiem zrozumieć jak niektórzy mogą tylko je krytykować!!!!
KTOś TYLKO PUSZCZA BUJDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie rozumiem jak ursus może upadać,skoro wprowadza do swojej oferty nawą serię ciągników!!!!!!!!!!!!Czy wy wiecie co piszecie !!Poprostu nie umiem zrozumieć jak niektórzy mogą tylko je krytykować!!!!
KTOś TYLKO PUSZCZA BUJDY

 

Teraz aby ursus upadł musi upaść BUMAR a na to po wojnie w Iraku sie nie zapowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Opinia o upadającym Ursusie jest niczym innym jak tylko plotką mającą na celu wykończenie go. Jak firma która ma drugie miejsce w sprzedaży ciągników może upaść???

Chyba drugie miejsce w postaci używanych ciągników zaraz po zetorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to nie wina polskich rolników że ursusa zniszczono i obecnie nie proponuje raczej nic ciekawego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Owszem, tak powinno być ze turbodoładowanie powinno zwiekszac moc silnika ale jakos w Zetorze tego nie widac.

W zetorze turbodoładowanie daje tylko tyle ze jest głosny jak cholera.

A po pierwsze Dominator to zyjemy w Polsce i powinnysmy kupowac produkty polskie. Może jeszcze zacznijmy kupowac maszyny niemieckie!!!!

Oburzamy sie jesli rzad kupuje tansze zboze z innego kraju ale sami nie kupujemy maszyn z Polski.

Bez obrazy ale przez takich jak ty krajowi producenci upadają.

Ursus to tradycja. Dzięki niemu rolnictwo polskie się zmechanizowało a teraz mamy kupować jakieś Zetory????

Mówie stanowcze nie zagarnicznym ciągnikom!!!!!!

Nareście ktoś mądry. Zgadzam się z tobą w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...