Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

To się rozpisałeś, przedstaw dokładniej usterkę.

 

Przy okazji ja w całym swoim życiu raz słyszałem o zablokowaniu się skrzyni biegów w C-360. Mój ojciec ją jakoś odblokował. Było to jakoś na początku, po zakupie ciągnika. A tak skrzynia całkiem dobrze się trzyma.

 

Nie wiem co masz tam za problem, ale są dwa rozwiązania:

1. Wymienić Pompy hamulców hydraulicznych (po prawej stronie ciągnika) napełnić zbiorniczek płyny hamulcowego, odpowietrzyć układ. Oraz sprawdzić, czy nie ma gdzieś nieszczelności.

2. Zdjęcie bębna hamulcowego, wymiana okładzin, sprawdzenie cylinderka hamulcowego, czy w ogóle działa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niech żyja esy i sześdziesiątki!!!!!!

To najlepsze traktory na świecie!!!

Choć niektorzy twierdzą że to rupiecie!!!

Lecz powiem wam że 360 czy es

to zawsze ten sam bies

i problem i ból głowy

czy nie sprzedać tego złomu

i do orki używać krowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sześćdziesiątka to według niektórych traktor doskonały

Cały czas o nim marzą piszą i myślą

Ciekaw jestem co nowego wymyślą,

Może 360 na drewno wspaniały?

 

Któż odgadnie zamiary wynalazców

Zakładania turbin do 360 pomysłodawców

Wszak i przedni napęd dotać trzeba

Bo bez tego wiele tym gratem zrobić się nie da!

 

Ah już kłębią się nowe plany

360 energią słoneczną napędzany

Będzie maszyną doskonałą!

Jest naprawdę rzeczą niebywałą,

 

Ze jeszcze są tacy fanatycy

Podobno wielcy rolnicy,

Którzy chcą ulepszać ten złom niegodziwy

Zamiast wreszcie wrzucić wszystkie 360 w pokrzywy.

 

Bo tam jest dla tego ciągnika miejsce zasłużone,

A na jego miejsce niech wejdą nowe maszyny zakupione.

Jeśli tego nie zrobicie to tu nadal skansen będzie

I z polskiego rolnictwa śmiać się nadal będą wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jo siem na szyjdzisiontce órodził i na ni umre i żasdne poety mnie nie wkórzą!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ursusie 4512( nowy) prosze o wszystko na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sory że o innym ciągniku ale kupiłem 8011 i nie mam osprzętu z tyłu,szelki, wieszaki do podnośnika a nie wiem czy od C385 pasują Chętnie kupię w dobrym stanie i cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapomniałem dodać że chętnie kupię również instrukcję obsługi do 8011.

Mój adres renata-1975@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czesc,

czy mozesz mi odpowiedziec na pytanie czy, na przedni naped musi byc zetor 7245 czy moze byc zetor 5245, lub ursus 4514?

Czy z tym napedem na przod duzo wiecej ci pali traktor?

Dzieki

Slawek.

 

Załuż sobie przedni napęd.Tylko musisz kupić most od zetora 7245 z kołami ,skrzynie koszty tego przedsięwzięcia będą droższe od niektórych 360 ale warto .Ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No coż można założyć od 5345 i nie powinno być z tym problemu.Napisałem że od 7245 bo ja taki założyłem ale jeśli masz na oku taki to też może być.A co do spalania to jak wiesz jest to dodatkowe obciążenie i ciut większe ale traktor lepiej sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja mam w swoim 360 most przedni od 1614. daje niźle czadu, dobre rozwiązanie. sądze , że każdy niech to zrobi. a no ni można zapomnieć o turbinie i podtlenku azotu który przydaje sie podczas zjeżdzania przed burzą,

bo może sie lakier metalik znisczyć.aha i kabina z klimą. niech żje 360, najlepszy ciągnik pod księżycem bo w dzień wstyd sie pokazać.

 

 

 

( chodzi oczywiście o wzmocnione 360, bo do noramlnych nic nie mam, ale od tych bzdurv to aż sie chce płakać ze śmiechu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co za bzdety hehehe3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 1224 dobrze radzi sobie z pługiem obrotowym na 4 skiby i ile pali podczas orki z takim pługiem w ciężkiej ziemi?

Chodzi mi o zużycie paliwa na motogodzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Cypiska: mój wujek 912 na zime uciągnał 4 skiby. Ja swoim 1014 też daje rade. Ale ja mam zwykły pług czteroskibowy.1224 ma około 120 koni mechanicznych. Może mieć problem o obracaniem, bo z uciągiem to na pewno go uciągnie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1014 ze wzmocniona hydraulika i udźwig ma aż 5500 kg.

Nowsze 1224 te mają udźwig 5500 kg i to wystarcza na pewno do obracania pluga na 4 skiby.Pronar 1221 ma udzwig 5500 kg i z taką obrotówką sobie świetnie radzi.Tak więc 5500 kg wystarcza.

Starsze 1224 mają udzwig chyba tylko 4000 kg i to może byc problem. A ja chce własnie takiego sobie kupić 1224 z około roku 1992.

Mam 1014 i ciaągnę nim atlasa 4 skiby (4x40cm)=160 cm.

Obrotówka na 4 ma chyba tą samą szerokośc roboczą co mój atlas dlatego wydaje mi sie ze 1014 powinien to obrócić i uciągnąć.

Chciałem jednak kupić 1224 żeby mieć drugi duży traktor oprucz 1014.Toś mnie zmartwił tym że może nie obrócić

A skąd wiesz że nie obróci?

 

A może by tego pronara 1221 kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Cypiska: Myślałem, że chodzi ci o staruszka z ery prl-u. Nowszy rzeczywiście da sobie radem, więc jak masz okazje i cheć kupna to kup. A z którego roku masz 1014? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do cypiska: Mój wujek mówił mi, że Mtz-ety miały bardzo awaryjne skrzynie biegów. Co do nowych pronarów nie mam info, ale wiem, że są tańsze od ursusa i komfort pracy też jest lepszy. Za to silnik jest nie do zdarcia. Myśle,

że kupno 1221 może sie opłacać, ale musisz zapoznać sie z opiniami użytkowników tych ciągników.

PS: wiem , że jest 1523 i jest mocneijszy. może nad takim ciągnikiem byś sie zastanowił. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ursus 1014 da rade z plugem 4 skibowym obrotowcem ale to nie moze byc cieżki i duży cięzki plug bo sobie nie da rady go obrócic ursus 1224 z ciężki plugem 4ka obrotowym i z duzymi odkładniami tez niedawał rady w polu zachęcam do kupna plugów 4 skiboy obrotowych takich trochę lżejszych krowa i czwórka da sobie spokojnie rade z plugem obrotowym tylko niemoze byc on przesadnie masywny

pozdrawiam jak żniwa ja mam 1ha pszenicy zmłócone i czekam na pogode od tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam 912 i ciągnę Atlasa 4x40 i wał crosskil 1,8m, a oram na 25 - 30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do john: Chyba u-914 bo 912 bez przodniego napedu pociagnie ten plug ale jak jest sucho i nie za gleboko orasz.Wogule 912 nadaje sie do srania no chyba ze do transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam

 

 

Co do mitu że nie obróci 1224 czwórki to powiem tak nawet 360 go obróci ...

 

tylko trzeba mieć przód obciążony bo o to w obrotówce chodzi że waga tego pługa jest jak dwóch ( prawie) i trzeba mieć obciążenie na przodzie aby go obrócić .... i nie ma mitu że nie obróci ... obraca go jeden tłok i hydraulika jednak aby się tak stało to pług musi być w powietrzu ... prawda... więc nawet 914 by go obrócił tyko obciążniki z przodu z tym 360 to przesadziłem ale ... możliwe jest jak będzie miał z tone na przodzie...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ursus 1014 da rade z plugem 4 skibowym obrotowcem ale to nie moze byc cieżki i duży cięzki plug bo sobie nie da rady go obrócic ursus 1224 z ciężki plugem 4ka obrotowym i z duzymi odkładniami tez niedawał rady w polu zachęcam do kupna plugów 4 skiboy obrotowych takich trochę lżejszych krowa i czwórka da sobie spokojnie rade z plugem obrotowym tylko niemoze byc on przesadnie masywny

pozdrawiam jak żniwa ja mam 1ha pszenicy zmłócone i czekam na pogode od tygodnia

heehehe 30 cm to wal jeszcze głebiej moze jakis stary zatopiony wieki temu galeon odkopiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 912 i ciągnę Atlasa 4x40 i wał crosskil 1,8m, a oram na 25 - 30 cm
to miało byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam sie ralf niezły żart.Niektórzy mają niezłą fantazję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest to śmieszne, a zarazem tragicze - tragiczy poziom umysowy niektórych kolesi. Obstrukcja umysłowa!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czlowieku jestes the best!jeszcze nigdy nie widzialem takiego sprzetu.jesli mozesz to przyslij mi kilka fotek na maila miki0803@wp.pl z gory dziekuje!jestem ciekaw takich bajerow typu turbina.mam zetora 5211 i chcialbym cos z nim zrobic,zeby chociaz z trzema obrotowymi dal rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...