Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Hmm a wiesz wogole jak wyglada agregat pol zawieszany? boz tego co piszesz to chyba nie wiesz. To jest cos jakby przyczepka jednoosiowa:] ciezar agregatu i siewnika spoczywa na kolach i nie obciaza ciagnika

Moja odpowiedź była do pytania ogólnego czy da zwykły bierny 3m a nie do twojego postu:) A pół zawieszany wiem jak wygląda:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehe Jak przedłużysz rame i dobrze umocujesz jakieś 1500kg obciążenia to pewnie wtedy tak:P Ale to sie może źle skończyć dla opon i zawieszenia przedniego:P standardowo jest dużo za lekki:P

Hmm a wiesz wogole jak wyglada agregat pol zawieszany? boz tego co piszesz to chyba nie wiesz. To jest cos jakby przyczepka jednoosiowa:] ciezar agregatu i siewnika spoczywa na kolach i nie obciaza ciagnika

Jak już to masa agregatu jest rozłona na ciągnik i na koła agregatu!!a nie ze nie obciąza Ciągnika!!bo na czyms chyba jest zawieszony,co???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mam 912 i agregat bierny 3m ( Ares L + Poznaniak, całość z zasypem waży ok 1300 kg) nie mam problemu z podnoszeniem się przodu ciągnika, a obciążniki mam oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
hehe Jak przedłużysz rame i dobrze umocujesz jakieś 1500kg obciążenia to pewnie wtedy tak:P Ale to sie może źle skończyć dla opon i zawieszenia przedniego:P standardowo jest dużo za lekki:P

Jak już to masa agregatu jest rozłona na ciągnik i na koła agregatu!!a nie ze nie obciąza Ciągnika!!bo na czyms chyba jest zawieszony,co???

Mowiac ze nie obicaza mialem na mysli ze nie przeciarze. ale z drugiej strony patrzac to siewnik z zasypem rownowazy mase agregatu gdyz os wozka jest miedzy nimi i obciazenie przenoszone przez dyszel na ciagnik jest bardzo male

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam 912 i agregat bierny 3m ( Ares L + Poznaniak, całość z zasypem waży ok 1300 kg) nie mam problemu z podnoszeniem się przodu ciągnika, a obciążniki mam oryginalne.

ALE GLUPOTY

moge sie wypowiedzieć w tej sprawie bo do niedawna uzytkowalem podobny zestaw chodzi mi o aresa 3 metrowego z siewnikiem kongskilde demeter clasic z tym ze ja miałem 914 koła blizniacze na przodzie i tyle dodatkowo skromne 100kg obciazników z przodu -wiec prosze nie pisz ze pracujesz takim zestawem i jest ok

ps . ciekaw jestem jak tym nawracasz na polu????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi wydaje że sobie poradzi kumpel ciąga 914 agregat czynny Maschio+ Poznaniak 3m nie ma obciążników żadnych tylko założył tura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi wydaje że sobie poradzi kumpel ciąga 914 agregat czynny Maschio+ Poznaniak 3m nie ma obciążników żadnych tylko założył tura.

A swistak siedzi na Ursusie 914 i sieje zboże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

twoj kumpel moze sobie poradzi - nie wnikam

ale ten 912 nie ma takiej opcji zeby to "chodziło"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
A tur to może nie obciążenie?? Ile tur waży?? 700-1000kg ??? to chyba troszke równoważy:P No i jeszcze tu jest przedni napęd a tam nie ma:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja Oli:) teraz jestem zarejestrowany pod tym nickiem:D Okazało sie że już kiedyś tu sie rejestrowałem tylko zapomniałem o tym a teraz jak sie chciałem rejestrować drugi raz to sie okazało że już tu jestem:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co sadzicie o Ursusie 914 ?? jast on dosyć drogi ( ponad 30tyś), ale czy wart swej ceny ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostaniesz w dobrym stanie za 25 już. Ciągnik dobry mało awaryjny o stosunkowo dużym usiągu dzięki przedniemu napędowi. Maszyna warta uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak myśle i planuje jego zakup od dłuższego czasu (chyba już od 2 lat, ale mi nigdy nie wystarcza pieniędzy ). Mam 32 ha, Ursusa 330 i 360. Ciapka głównie używam do pracy w oborze ponieważ ma tura oraz do prac przy pielęgnacji i ochronie roślin więc nie moge się go pozbyć. Natomiast szesciesiątke używam do pozostałych prac a ponad to do pracy z prasą do słomy Z-224(około 50 godzin) i kombajnem buraczanym(ok 10 ha). Do tych dwóch ostatnich prac zarobkowych w zupełności wystarcza, ale do orki i uprawy ziemi to katastrofa. 5 ha pole musze nią orać 3 dni :/ dwu skibowym pługiem( co prawda zaczynam o 10 i kończe o 16 bo muszę opszątać krowy) na co nie mam czasu. Ostatnio jednak sieje coraz więcej traw, kukurydzy i zastanawiam się czy ten ten 914 będzie wpełni u mnie wykorzystany. Czy nadaje się on do pracy z prasą kostkującą (może kiedyś zwijającą), kombajnem V50, i innymi takimi małymi maszynami ? Czy spali on dużo więcej od c-360 ? Jaka jest jego wydajność podczas orki ?, Jaki jest komfort w kabinie itp. Czym on się różni od 904 i Zetora 8045 i 8145 ? I ostatnie najważniejsze skąd wziąć na niego kase

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

czesc. zawsze mnie zastanawialo czym sie rozni U914 od C-385A czy ktos moze mi wyjasnic na czym polegaja roznice?? z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

witam. posiadam U4514 pracuje z plugiem 3x35 ale nie wykorzystuje on calej mocy traktora i zastanawiam sie czy da on sobie rade z 3 skibowym obrotowym czy jest sens kupowac taki plug a jesli nie to jaki plug najlepiej pasuje do 4514?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Też tak myśle i planuje jego zakup od dłuższego czasu (chyba już od 2 lat, ale mi nigdy nie wystarcza pieniędzy ). Mam 32 ha, Ursusa 330 i 360. Ciapka głównie używam do pracy w oborze ponieważ ma tura oraz do prac przy pielęgnacji i ochronie roślin więc nie moge się go pozbyć. Natomiast szesciesiątke używam do pozostałych prac a ponad to do pracy z prasą do słomy Z-224(około 50 godzin) i kombajnem buraczanym(ok 10 ha). Do tych dwóch ostatnich prac zarobkowych w zupełności wystarcza, ale do orki i uprawy ziemi to katastrofa. 5 ha pole musze nią orać 3 dni :/ dwu skibowym pługiem( co prawda zaczynam o 10 i kończe o 16 bo muszę opszątać krowy) na co nie mam czasu. Ostatnio jednak sieje coraz więcej traw, kukurydzy i zastanawiam się czy ten ten 914 będzie wpełni u mnie wykorzystany. Czy nadaje się on do pracy z prasą kostkującą (może kiedyś zwijającą), kombajnem V50, i innymi takimi małymi maszynami ? Czy spali on dużo więcej od c-360 ? Jaka jest jego wydajność podczas orki ?, Jaki jest komfort w kabinie itp. Czym on się różni od 904 i Zetora 8045 i 8145 ? I ostatnie najważniejsze skąd wziąć na niego kase

Pozdrawiam

Napewno warto wymienić C360 na C9x4 lub ewentualnie na 9x2

KZapewnisz sobie większy komfort pracy i oszczędność czasu. Do prasy i V50 one się nadaja - będa sie nudzić. Przy orce czy pielęgnacjiupraw zobaczysz jaka to oszczędność czasu i wygoda pracy. Dla 9xx pług zagonowy 3-skibowy to żaden problem. Na słabszych ziemiach gdybys kupił 9x4 to możesz sie pokusic o 4-skibowca. Nie wiem jaka masz prasę kostkująca ale do swojej doczepiałem juz rózne ciągniki(C330,C355,,Z7211,MTZ82) i zero problemów

Naprawdę przy tym areale pomyśl o C385 lub 9xx

9xx pali nie wiele więcej jak przeciętna C360

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czesc. zawsze mnie zastanawialo czym sie rozni U914 od C-385A czy ktos moze mi wyjasnic na czym polegaja roznice?? z gory dzieki.
Poprostu 914 to nowsza wrersja c-385A i co za tym idzie są w niej zmienione jakieś szczegóły ale ogólnie to te same ciągniki różniące sie rocznikowo, cenowo i jakimiś bzdetami. pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie poszła mi pompa przy 914 orginalna trzymała 10 lat a od tego czasu to co pół do roku wymiana reperaturki nie wytrzymują. A przy MF 235 to przez 20 lat było OK
Dp Grześ: A jak sprawuje sie to Twoje 914?? Czesto sie psuje czy raczej bezawaryjnie chodzi.A i czy wystarcza mozy bez turbiny??
Dp Grześ: A jak sprawuje sie to Twoje 914?? Czesto sie psuje czy raczej bezawaryjnie chodzi.A i czy wystarcza mozy bez turbiny??

Mam ją od nowości od 89 r na początku pracowała na 20 ha ale od 10 kat powoli jej dochodziło. W tym roku zauważyłem że wzmacniacz momentu fiksyje jak sie olej zagrzeje od nowości grechocze jak głupi ale niby mają to w krwi. Powoli w skrzyni robią się luzy. Generalnie jestem zadowolony co do turbiny to znajomy ma i po 2 latach użytkowania mówi że zmieni na 6 ale bez turbo za bardzo żyłuje silnik. Zrobiłem nim koło 6 tyś. nie wiem ile bo po 3 stanął licznik. Silnik nie do zajechania jak się o niego dba. Od 95 chodzi na opale. Teraz zastanawiam się nad zmianą na JD albo remontem generalnym. Sam nie wiem. JD jest fajny ale nowy za drogi jak dla mnie a używany nie wiem ile pochodzi. Niemcy katują je nawet do 14 tyś. Zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasatanawiam się nad zakupem takiego ciągnika.

Mam 24 h i musze kupić nowy traktor (teraz mam starą osiemdziesiątkę i t25).

ma ktoś taki traktor?Tylko mi nie zachwalajcie zetora bo brat ma i dużo paliw chla,

Na zagraniczny nie mam kasy

Za taką kase (około 100 tyś) rozejrzał bym się za jakimś kilkuletnim zachodnim ciągnikiem Będzie dużo nowocześniejszy od Ursusa.

Pozdrawiam

jesli wydajesz taką kase to mysle ze dotacją SPO bo za własne pieniądze to kretynizm . jesli z SPO a nie jestes watowcem to lepiej uzywke kilku letnia oddadzą ci połowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
co sądzicie o tym ursusie ? Bardzo żadko spotykany. Czym się różni od 904,914 ???

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74360168

Wyciąga 29 km/h nie 25 tak jak 904,914

Szersza i ładniejsza kabina

Ma 79 koni (914 ma 78KM, 904 74 KM)

Niektóre 934 miały przedni WOM i TUZ

Tyle wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ale 65 tysięcy to on nie jest wart.

Gdyby wołali 45 tysięcy to mozna by to rozważyć

Udostępnij tę odpowiedź