Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

To jeśli ciagnik ogólnie chodzi w porządku, tylko ma kłopot z odpaleniem, to możliwe, że ten mechanik co sprawdzał pompe zmniejszył dawke rozruchową i dlatego ten kłopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz 2 razy skasowano mój post wiec pisze jeszcze raz

 

jak po wymianie tarczy sprzegła -nie od WOM wyregulować sprzegło czym się reguluje..czy chodzi o tz wysokość brania sprzegła??? pedał sprzegła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników ursusów c-330 i c-360 i innych!

Czy ursusy mają możliwość wyłączenia pompy hydraulicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miras: A czemu by nie można? Większość ciągników ma wyłączaną pompą hydrauliczną.

C-330 - Wajcha przy skrzyni bliższa przodu ciągnika do przodu.

C-360 - Wajcha na skrzyni, ta lewa, drugie położenie od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PICIA

 

regulujesz tylko pierwszy stopieńczy pierwszy tez chcesz wyregulować, a reguluje się łapkami na sprzęgle, na kolw zamachowym, do okoła masz 6 śrub z nakretkami napewno są zakontrowane, i trzy z nich są od pierwszego stopnia a nasępne 3 od stopnia drugiego sprzęgła, tylko pamiętaj ze łapki te ułozone są co drugatzn. jedna jest pierwszy stopień, następna od drugiego stopni, i znowu pirwszyi tak do końca. regulacji dokonujesz odkręcając bądż wkręcając te śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich chciałbym prosic o schemat instalacji elektrycznej do ursusa 912. moze byc skan z ksiazki lub link do strony . serdecznie prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem tak jak była nowa 360 paliła ciężko zwłąszcza w zimie a siły miało dużo i ryczałą jak zetor a przyczyną tego były źle ustawine koła na rozrządzie teraz mam taz zapłon ustawiony że pali na dotyk i nieźle ciągnie

 

Pompe masz dopchniętą do silnika czy w jakiej pozycji

 

Pompa jest gora odciagnieta na zewnatrz, inaczej mowiac jest przekrecona zgodnie z ruchem wskazowek zegara patrzac od strony kabiny.

 

Do tatamarty.323a a jak mozna zmienic ustawienie tej dawki rozruchowej przez co ona jest sterowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brałeś maksymalnie do silnika bo ja w tej chwili tak mam ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej byla ustawiona bardziej w strone silnika i bylo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tatamarty.323a a jak mozna zmienic ustawienie tej dawki rozruchowej przez co ona jest sterowana?

Wewnątrz regulatora obrotów ustawia sie maksymalne wychylenie listwy zębatej, czyli położenie zaworków na maksymalnym otwarciu, zwane właśnie dawką rozruchową.

 

/edit - Sro Lis 1 20:42:16

Chłopaki, dyskusja o tym, jak kto ma ustawioną pompe w swoim ciągniku do niczego nie doprowadzi, bo one są ustawione w optymalnej pozycji dla każdego silnika z osobna, indywidualnie dla danego silnika, w jednym 1014 będzie np. 7 mm od bloku do pompy, a w innym 1014 będzie 15 mm, i oba silniki będą pracować idealnie. Optymalne ustawienie kąta początku wtrysku to jest 3 mm przed GZP tłoka w cylindrze, ale jest z tym troche roboty, ale warto sie pobawić, bo silniczek odwdzięczy się idealną pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to ze jesli jest to wina zle ustawionej dawki rozruchowej to jedynym rozwiazaniem jest ponowne wyjecie pompy i jej regulacja.

 

A co do ustawienia pompy wzgledem bloku to chodzilo mi tylko o to ze nawet po przestawieniu jej w skrajne polozenia nic sie nie zmienialo i problem ciezkiego uruchamiania pozostal, wiec przyczyna nie moze byc zly kat wyprzedzenia wtrysku.

 

Dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszał ktoś o nowym systemie leasingowym i ratalnym ursusa. Wpłata od 5% i max. na 60 miesięcy.

 

/edit - Pią Lis 3 9:44:07

Dokładnie to pytam się o finansowanie fabryczne ursusa czy wiadomo coś więcej na ten temat jak jest oprocentowana ta pożyczka a może lepszy leasing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przem mowisz ze odpalic nie mozesz weź ta pompe wyciagnij i zawieź do innego mechanika lub tamten zrobic poprawki u nas też jest taki co jak sie mu pompe zawiezie to gorzej chodzi po remoncie ta pompa niz przed ja wiem co mowie sa papudruny i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oznacza to ze jesli jest to wina zle ustawionej dawki rozruchowej to jedynym rozwiazaniem jest ponowne wyjecie pompy i jej regulacja.

Weź gościa co robił ci tą pompe, wsadź w auto, przywieź go na miejsce i pokarz mu co sie dzieje, ja tak zrobiłem, jak mi kiedyś jeden taki "fachowiec" robił pompe od 360, trzy razy zawoziłem mu pompe, bo też nie chciał odpalić, a przed remontem pompy chodził doskonale, tylko sie w pompie wałek krzywkowy wyłupał na klinie i miał przełożyć wałek od innej pompy, którą mu dałem, dopiero jak go przywiozłem na miejsce, to powiedział "aaaaahaaaaa", wykręcił sam pompe z ciągnika, zawiozłem go z tą pompą, grzebnął coś przy regulatorze i ciągnik odpalił od razu. Te papudroki, co regenerują niby pompy potrafią tylko zmierzyć ciśnienie na sekcjach i podregulować dawke, wg danych książkowych, natomiast regulatora nie ruszają, dopiero na silniku widać co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie oświecić co do mocy ciągnika ursus c385 c902 c904 c912 c914 . Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

902 i 904

silniki te same lecz cos maja innego w wyposażeniu kabiny lub inna maska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które śruby ja raczej mam doświadzenie że luzując śruby ( zwiększając luz między dźwigienką a łożyskiem ) na 1 stopniu zwiększam uciąg sprzęgła. U mnie sprzęgło jest takie samo jak w C-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby te służą do regulacji jałowego skoku pedału sprzęgła(luzu) chroni on łożysko oporowe przed nadmiernym zużyciem idąc dalej tarcze sprzęgła-brak luzu ślizgające sprzęgło(spalają sie tarcze)-słabszy uciąg ciągnika.

Kserkses masz absolutną racje z tym że dotyczy to też sprzęgła 2 stopnia.

Rafał1 śruby się luzuje -patrz na odległość łapek od łożyska oporowego,musi się zwiększać. Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak że kiedyś ustawiłem wg. instrukcji 6 mm to z miejsca nie chciał ruszyć zwiekszyłem go pewnie dwukrotnie i było dobrze, a drugi stopień to nie miałem takich kłopotów, tylko trzeba ustawić żeby brał później od I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje .Fabryczny to tylko dla nowych.Musisz wziąć pod uwage wszyskie luzy -pedał,dźwignie,cięgło(ja zawsze sztywne zmieniam na łańcuch bo dwa razy gdy drut pękł zrobiłbym sobie niezłe kuku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam katalogi i instrukcje obsługi w języku polskim do URSUS-ów - lista zaktualizowana (pojawiło sie kilka dodatkowytch modeli):

3512,3514,

4512,4514,

5312,5314,

5712,5714,

 

a także 912,914,1012,1014,1222,1224,1614,(cała książka z modelami) i 932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634 - w obu przypadkach również instrukcje obsługi i katalogi cześci.

 

Instrukcja obsługi i katalog cześci do modeli: 902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604

 

 

Mam tez do inncyh maszyn - jeśli coś Cie interesuje pisz : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...