Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

To proste jak drut, żeby to dokręcić należy zdemontować alternator i użyć specjalnego klucza który to możemy wykonać sami według upodobania. A kąt to jak już pisałeś że ustawiłeś dobrze to nie ma co regulować. A ustawia sie to tak żeby pierwsza sekcja zaczęła podawać paliwo 24 st przed GMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poda mi ktoś schemat biegów w ciężkich ursusach skrzynia 4 bo będe miał okazje popracować.Wiem że są wajchy koło siedzenia z prawej i lewej strony. mógł by mi to ktoś wyjeaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dźwigniach pisze co i jak I terenowe II szosowe na lewej dźwigni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie orjetuje ile kosztuje do ursua 902 pompa hydrauliczna , rozdzielacz lub regeneracja , nowy tłok do siłownika podnosniku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janusz 102 - z tematu postu wynika, że chodzi o pług do c385 Jeśli dobrze mówię, to polecałbym jakąś obrotówkę 3 skibową. Na agrofoto jest film onośnie orki c385 i takim pługiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na kogoś kto przerabia wspomaganie na orbitrol ( mf 255) najlepiej woj. lubelskie i jaki był by tego koszt.

( Ktoś tu kiedyś pisał że jakaś firma montująca tury oferuje również wykonanie wspomagania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś namiary na kogoś kto przerabia wspomaganie na orbitrol ( mf 255) najlepiej woj. lubelskie i jaki był by tego koszt.

( Ktoś tu kiedyś pisał że jakaś firma montująca tury oferuje również wykonanie wspomagania)

to chyba do 360 takie tur montujo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam katalogi i instrukcje obsługi w języku polskim do URSUS-ów:

C-330,C-330M ,C-355,C-360, katalog do C-385

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604

932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

3512,3514,

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

-instrukcja dla kierowcy ciagników Ursus 45 i Lanz –Bulldog

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanko,czy w u914 były montowane szybkie skrzynie biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jama mnamiar bo tez nosiłem sie ztakimzamiarem w 3512 ale gosc krzyknoł 3300zł i dałem sobie spokój. robi na nowycxh czesciach, asama pompa kosztuje 800zł, orbitrol 500 +2 siłowniki bo on to robi na 2szt. mieszka gdzies na skraju lubelskiego i mazowieckiego okolice zbuczyna jak dobrze pamietam, gdzies mam nr telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Jestem posiadaczem ciągnika URSUS C-510 .jest to prototyp ciągnika opracowany przez polsko-czeskich konstruktorów niestety nie wszedł do produkcji seryjnej ze względu na zakup licencji MF i produkcje tych że ciągników.Jednak ze względu na wiek (rok produkcji 1973) ciągnik ten wymaga pierwszego remontu i oto mam prośbę jeśli ma ktoś jakiekolwiek informacje na temat tego ciągnika proszę o kontakt wsgg510@gmail.com (szkoda ze trud włożony w opracowanie całej serii ciągników U-410,510,610 poszedł na marne wykonano jedynie kilkanaście egzemplarzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanie i pytam z czystej ciekawości.Co jest lepsze: MF 255 czy 3512??Niby to to samo.MF podobno trawalszy od Ursusa,a do Ursusa części tanie a do MF na odwrót.Ursus jest młodszy a cenowo to różnica nie za wielka.Podam przykład: 3512 z 94r za 30tys a MF 255 z 87r za 25tys. no to różnica 5 tys, a średnia różnica jest ok 10tys.Przy takiej róznicy jest ciągnik sporo młodszy (nawet niech to będzie te 10tys). To powiedzcie co jest lepsze i co się bardziej opłaca przy takiej róznicy cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze to nie jest o samo bo 3512 jest mocniejszy. odpowiednikiem mf 255 jest bodajze 2812 ale nie jestem pewien. moim zdaniem lepiej kupic ursusa bo raz ze mocniejszy silnik a 2 nie bedzie problemu z czesciami tak jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu się mylisz bo odpowiednikiem 3512(47KM) jest mf 255(47KM) a odpowiednikiem 2812(38KM) jest mf 235(38KM).Czekam na dalsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby radę przerobic 2812 na 3512(chodzi mi o zwiększenie mocy z 38 na 47)??Silnik ten sam(rozmiar tuleji,tłoka) więc co należałoby wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A,nie dopisalem,że sąsiadowi 38KM juz nie starcza i kazał mi się na necie zorientowac po tym jak "fachowiec" mu powiedział,że można zrobic na 60KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...