Skocz do zawartości
mariusz_farm

Dopłaty obszarowe 2010

Rekomendowane odpowiedzi

też słyszałem że w 2 miliardach zmieścili wszystkich małych w dwa dni i % jest nieżle wedłog ARiMR )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie wszyscy w mojej wsi dostali a dowiedziałem się przypadkiem

gdzie przed sklepem

od kogo od piwoszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzianie mieli dostac pierwsi,a tu nic nie slychac w tym temacie.

zauwazylem ze czym wieksze pieniadze tym pozniej wyplata.pierwszego roku dostalem na mikolaja a w tym roku tez na swieta tyle ze wielkanocne

pare stow wyplaca malorolnym i pieknie to wyglada w statystyce i telewizji. a po nowym roku jesli unia nie uchwali budzetu to trzeba bedzie chyba czekac na pieniadze do czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dostałem zawiadomienie z oddziału regionalnego: : "o wszczęciu postępowania z urzędu w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji nr....... wydanej przez kierownika biura powiatowego". Sprawa tyczy się decyzji na 2009 r. ONW i obszarowych.

W tym roku dostałem już ONW, ale pomniejszyli mi obszar kwalifikowany do dotacji pod pretekstem kontroli peg.

 

Czy mam się spodziewać sankcji za 2009???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaka jest niezgodnosc, jesli do 3 % to bez problemow,wieksza trzeba oddawac kase.

cos chyba sie zmienia bo znajomi dostali dzis kase i to sporo ponad 200 tys,maja szczescie dwa razy doplaty w 6 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem dopłaty w grudniu i to sporo a w tym dopiero rozpatrują mój wniosek bo wywalczyłem zmianę PEG na moją korzyść i dopiero po zakończeniu spraw za 2009 mogli rozpatrywać wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś dostał decyzje jak ma dopłatę cukrową dolnośląskie powiat ząbkowiceśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powodzianie mieli dostac pierwsi,a tu nic nie slychac w tym temacie.

zauwazylem ze czym wieksze pieniadze tym pozniej wyplata.pierwszego roku dostalem na mikolaja a w tym roku tez na swieta tyle ze wielkanocne

pare stow wyplaca malorolnym i pieknie to wyglada w statystyce i telewizji. a po nowym roku jesli unia nie uchwali budzetu to trzeba bedzie chyba czekac na pieniadze do czerwca.

 

ja dostałem , tylko co mi z tego jak nic nie zebrałem prawie wszystko zalane z kasa marnie a żadna pomoc mi się nie należy bo mieszkam gdzie indziej dobrze bo chociaż zdrowie jest ups przepraszam dają kredyt prawie 4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ups przepraszam dają kredyt prawie 4%

 

Nie dają tylko udzielają (na marginesie jeśli uprawy są ubezpieczone to oprocentowanie wynosi chyba 0,2%), więc niestety jak się podpisze umowę to kasę trzeba bankowi oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak tam dopłaty bezpośrednie miało być 80% przelanych w grudniu i wychodzi że od początkugrudnia przelali ledwo 30% i po co ta propaganda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś zorientowany co do max. terminu przelania kasy na konto przez Agencje od dnia wystawienia decyzji.Czy taki termin istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje. Kasa ma być do końca czerwca na koncie, tylko taki jest wywód. Wystawili decyzje już większości a teraz obracają kasą unijną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propaganda sukcesu rodem z PRL-u ,przepraszam jeszcze lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obracaja obracaja wkońcy trzeba łatac a najlepiej czyimś kosztem i moze nie tylko na zysk ekonomiczny licza ale może i troche przy okazji licza na to ze podniosa sie głosy pt. i co PSL robi dla rolnika jak dopłaty w lesie a przeciez sa w koalicji i rzadza wiec może straca kilka głosów a PO może kilaka z nich zyska ale taka metoda bardziej PIS-owska osłabianie koalicjanta ale w tym politycznym bagnie wszystkiego można sie spodziewać fakt jest faktem decyzje powysyłali i cisza u mnie decyzja obszarówki z 3 grudnia jeszcze czeka na realizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem dzisiaj raport pokontrolny metodą foto oco tu chodzi niektóre działki zmiejszyli a jedną zwjekszyli czy są ztego jakieś odwołania jak to zostało zmierzone dostało to unas sporo rolników z kilku miejscowości chyba wszyscy kiedy jakaś decyzja chyba w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzą na takich mapach,jak z tego portalu http://maps.geoportal.gov.pl/ Teoretycznie można się odwoływać.Jednego roku to dopłatę dostałem na koniec maja,a teraz mam już decyzję wystawioną dwa miesiące temu.A konto do tej pory nieskalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się odwołam to co beda robic i jak napisać odwołanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...