Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hm... a moze ktos już widział lub jest posiadaczem takiegosz sprzetu?? a moze wiecie gdzie można sie dowiedziec o cenahc tych ciągników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madziu mówiłem ci ze mało ludzi taki ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, widzieć to widziałem ale raczej bym nie polecał-w kabinie można dorobić się klaustrofobii, wykonanie niezbyt dokładne (luźne śrubki,niedomalowane elementy)-piszę teraz o CX-L ,źle umiejscowiony pedał gazu-ogólnie sprawia dosyć biedne wrażenie –ale ma niesamowity skręt-cena ofertowa z początków 2005 wynosiła 29992 euro (netto-model cx-l 85) .Sprzedaje to Romanowski 0897621738 (chyba –fax trochę wyblakł) fax-0897626615 .W Grene (w Giżycku )napotkałem też bliźniaczo podobnego Landini (cena ok.150000 zł brutto)-wyglądał na nieco lepiej wykonanego niż cx-l (a może to tylko kolor J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro a to był nowy ciagnik oglądany przez Ciebie na placu? a moze był przez kogos już używany i tak sie zniszczył? chociaz watpie właśnie zastanawiam sie na dtakim modelem jaki opisałes cos około 80 km pisałbym na SPO. a może ktoś jeszcze spotkał sie z tym ciagnikiem lub cos słyszał o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agroma Poznań sprzedaje te "cudeńka".

W testach w TopAgrar wypadl calkiem calkiem, na poziomie Deutz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był nowy -co do Landini to odniosłem takie wrażenie (i raczej się nie mylę -różnice w detalach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to wczesniejsze modele landini to sa MF-y tylko umalowane na niebiesko. Nawet kilka ogłoszen niedawno widzialem:)

 

 

Co do MaCornika to niedaleko mnie jest dealer i dos dobrze mu schodza te ciagniki. Ale jescze nie wiedziałem żadnego w pracy, bo w mojej najblizszej okolicy nikt takiego nie ma. Podobno ceny sa w miare konkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak sie orientowalem ( a bylo to 1.5roku temu) to wcale tak kolorowo to nie wychodzilo, szukalismy ciagnika 90-95km i niestety ale najlepsza oferte dal nam tak tutaj wysmiewany Korbanek na MF 5445, wyszlo taniej jak cos z rodziny Same/Lamorghini, taniej od JD i taniej od McCormika.

 

W tej chwili patrzac z uplywajacym czasem na pewno nie kupilbym sprzetu ktorego jest w Polsce kilka sztuk, nawet jesli bylbym bardzo dobry.

Odpukac ale niech tylko cos walnie i stoisz dlugi czas, wiadomo jak to jest jakies wieksze czesci maja ale czasem sa duperelki ktore uziemia na dlugi czas (2-3tygodnie), gdybym mial teraz na tyle kasy zeby myslec o czyms nowym to pewnie byloby to cos z JD,MF,NF moze cos z rodziny DF ale te ciagniki jakos srednio mi sie widza ale to tylko moje prywatne zdanie.

 

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladałem McCormica CX105 na Agrotechu w zeszłym roku, i odniosłem całkiem pozytywne wrażenie.CXL to duzo ubozsza wersja więc wykonczernie może nie jest najlepsze .Ale CX-owi naprawde nie mozna nic zarzucić.Wtedy jego cena wynosiła 183 000PLN brutto wiec całkiem znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej chodzi o 80 konnego cxl-a, a moze poradzilibyście mi inny sprzet coś moze tańszego, chciałbym złożyć wniosek na SPO o ciągnik od czego to moze zalezeć jaki dostane czy moge sobie wybrac każdy model i moc czy sa jakies wymagania co do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy na kogo trafisz bo jeden patrzy na to ze 3 km na hektar a drugi nie jak masz fuksa to kupujesz co co ci pasuje a jak nie to kupujesz to co ci wolno

 

/edit

mi bardziej chodzi o 80 konnego cxl-a, a moze poradzilibyście mi inny sprzet coś moze tańszego, chciałbym złożyć wniosek na SPO o ciągnik od czego to moze zalezeć jaki dostane czy moge sobie wybrac każdy model i moc czy sa jakies wymagania co do tego

Wybierz proxime 8441

popieram pomysł proxsima bedzie oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi bardziej chodzi o 80 konnego cxl-a, a moze poradzilibyście mi inny sprzet coś moze tańszego, chciałbym złożyć wniosek na SPO o ciągnik od czego to moze zalezeć jaki dostane czy moge sobie wybrac każdy model i moc czy sa jakies wymagania co do tego

Wybierz proxime 8441

sorki to ja zapomniałem sie zalogować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co oglądałem na stronkach romanowskiego to te cxl nawet fajnie wyglądają napisałem maila żeby mi cennik przysłali jak bede miał to napisze jak prezentuje sei cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wiecie czy taki myk by przeszedł: mój ojcieć pisze na spo o ciągnik dostaje potem pzrepisuje mi ziemie i ja pisze o drugi nawet o mniejszej mocy i jakies inne maszyny> dałoby rade takie cos wykombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jemu ESU nie spadnie poniżej 4 to wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWINNO SIE udać ale czasem możesz sie przejechać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muisz wziasc tez pod uwage przejecie dopłat, co automatycznie spowoduje ze w ewidencji beda mieli czarno na białym że twój ojciec juz nie gospodarzy. A zapewne jak sie robi plan rozwoju gospodarstwa to sie tam podaje co ma zamiar sie zrobic w ciagu 5lat. Nie wiem jak wyglada umowa o SPO ale może tam byc jakas klauzula która bedzie cos mówiła na ten temat.

 

Druga sprawa to taka jest ze ty bys musiał miec wykształcenie rolnicze, i spełniac reszte warunków( ubezpieczyc sie w KRUS, pełna składka). A twój ojciec w przyszłosci dostawałby mniejsza rente strukturalna bo czym wieksze gospodarstwo tym wieksza renta. Także trzeba skalkulowac czy to faktycznie bedzie sie opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...