Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czym wieksze gospodarstwo tym wieksza renta - z tego co wiem co bylo 1.5 roku temu - to sie liczylo chyba do 20ha, pozniej juz to nie mialo znaczenia, ojciec mogl mi oddac 11ha i dalej mialby taka sama rente

a na wyksztalcenie to chyba jest czas tylko tutaj nie jestem pewnien czy jest na to 5 lat od podpisania umowy czy od wyplaty kasy

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na uzupełnienie wykształcenia jest czas 5 lat od daty podpisania umowy, przynajmniej tak to zrozumiałem w moim przypadku.

 

A co do rent, to jest jakaś granica powierzchni, możliwe że jset to 20ha ale tego nie jestem pewny.

 

a moze wiecie czy taki myk by przeszedł: mój ojcieć pisze na spo o ciągnik dostaje potem pzrepisuje mi ziemie i ja pisze o drugi nawet o mniejszej mocy i jakies inne maszyny> dałoby rade takie cos wykombinowac

 

Takie coś powinno wyjść,

Matka wzieła ciągnik na sapard a po roku przepisała troche ziemi na mnie żebym spełnił 4 ESU, i dostałem kase na start dla młodych rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł z tym startem młodych rolników nowy ciągnik + 50000 na jakiś uzywany i byłoby oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas na uzupełnienie wyksdztałcenia i 4ESU jest 4 lata i tylko w premi dla mlodego rolnika która ma byc duzo wyzsza według planow nawet 200tys.

 

A przy SPO musisz miec odrazu wykształcenie lub staz pracy w gospodarstwie i 4 esu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały dobrze pisze.

W Tor Agrar był artykuł/ort na ten temat. Pisało tam ze "Unia" przyzna na nowe fundusze max 44tyś. euro. Ale Nasze władze ustala dopiero wielkość premii dla młodego rolnika. Więc mogą dać 50 tyś premii i więcej osób skorzysta niż np. było by to 100tyś zł.

 

 

Marshal widze jek teraz rozpatruja wnioski (Co niektórzy czekali nawet do roku z przyznaniem SPO). Więdz niewyrobisz sie z czasem!! Zanim twojemu ojcu przyznaja SPO to minie ok roku (teoretycznie mają 3 miesiące ) to do tego czasu wyczerpie sie limit na SPO w twoim województwiem wiec KICHA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem oferte mccormicka narazie nie przejrzałem dokładnie ale niedługo to zrobie a co do tego SPO to ja już nie wiem zreszta napisałem o rade w innym poście wiec tam moze cie sie wypowiadac dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oferty na modele cxl:

O F E R T A H A N D L O W A

 

Traktor McCormick CX 65 L

• Silnik – Perkins EURO 2 , bezpośredni wtrysk, 4cylindrowy, poj. 3331 litra o mocy 69 KM /51 kW,

Max moment obr 217 Nm przy 1600 obr/min, przeglądy co 250 mtg, podgrzewanie mi-ski olejowej

• Zbiornik paliwa 90 litrów

• Skrzynia biegów – z mechaniczną zmianą kierunku jazdy, 15 biegów do przodu i do tyłu (30+30 z biegami pełzającymi),

• Układ hamulcowy – hydrostatyczny, tarcze mokre z powłoką grafitową,

• Napęd 4 WD – elektrohydraulicznie załączany, wielotarczowe sprzęgło mokre, max. kąt skrętu 60 stopni, promień skrętu 3m elektrohydrauliczna blokada mechanizmu róż-nicowego,

• WOM – 540/1000 obr/min,

• Układ hydrauliczny – wydatek pompy 82,5 l/min, udźwig max. 3400 kg, 2 sekcje wyjść hydraulicznych, sterowany mechanicznie,

• Kabina – Deluxe Cab z klimatyzacją.

• Cyfrowa tablica przyrządów

• Lusterka zewnętrzne

• Oświetlenie - drogowe, robocze oraz światło ostrzegawcze

• Zaczep polowy

• Hitch kat. II

• 6 obciążników przednich o wadze 45 kg każdy

• Błotniki na koła przednie

• Ogumienie 280/85 R24 przód

420/85R30 tył

• Masa ciągnika 3050 kg, rozkład masy 41% przód / 59% tył

• Wymiary: wysokość- 2430mm, szerokość- 2162mm, długość – 4020mm, prześwit- 370

Cena netto 27 832 EUR

Cena brutto 33 955 EUR

 

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz stały dostęp do części za-miennych.

Okres gwarancji: 12 miesięcy bez limitu motogodzin.

Termin dostawy: 90 dni od daty złożenia zamówienia.

Termin ważności oferty: do dnia 30.04.2006r.

 

 

Traktor McCormick CX 75 L

• Silnik – Perkins EURO 2 , bezpośredni wtrysk, 4cylindrowy, poj. 3331 litra o mocy 76 KM /56 kW,

Max moment obr 236 Nm przy 1600 obr/min, przeglądy co 250 mtg, podgrzewanie mi-ski olejowej

• Zbiornik paliwa 90 litrów

• Skrzynia biegów – z mechaniczną zmianą kierunku jazdy, 15 biegów do przodu i do tyłu (30+30 z biegami pełzającymi),

• Układ hamulcowy – hydrostatyczny, tarcze mokre z powłoką grafitową,

• Napęd 4 WD – elektrohydraulicznie załączany, wielotarczowe sprzęgło mokre, max. kąt skrętu 60 stopni, promień skrętu 3m, elektrohydrauliczna blokada mechanizmu róż-nicowego,

• WOM – 540/1000 obr/min,

• Układ hydrauliczny – wydatek pompy 82,5 l/min, udźwig max. 3400 kg, 2 sekcje wyjść hydraulicznych, sterowany mechanicznie,

• Kabina – Deluxe Cab z klimatyzacją.

• Cyfrowa tablica przyrządów

• Lusterka zewnętrzne

• Oświetlenie - drogowe, robocze oraz światło ostrzegawcze

• Zaczep polowy

• Hitch kat. II

• 6 obciążników przednich o wadze 45 kg każdy

• Błotniki na koła przednie

• Ogumienie 280/85 R24 przód

420/85R30 tył

• Masa ciągnika 3050 kg, rozkład masy 41% przód / 59% tył

• Wymiary: długość 4,02m, szerokość min. 1,88m, wysokość 2,44m

Cena netto 29 171 EUR

Cena brutto 35 589 EUR

 

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz stały dostęp do części za-miennych.

Istnieje możliwość negocjacji ceny.

Okres gwarancji: 12 miesięcy bez limitu motogodzin.

Termin dostawy: 90 dni od daty złożenia zamówienia.

 

 

Traktor McCormick CX 85 L

• Silnik – Perkins EURO 2 , bezpośredni wtrysk, 4cylindrowy, poj. 3331 litra o mocy 81,5 KM /60 kW,

Max moment obr 251 Nm przy 1600 obr/min, przeglądy co 250 mtg, podgrzewanie mi-ski olejowej

• Zbiornik paliwa 90 litrów

• Skrzynia biegów – z mechaniczną zmianą kierunku jazdy, 15 biegów do przodu i do ty-łu (30+30 z biegami pełzającymi),

• Układ hamulcowy – hydrostatyczny, tarcze mokre z powłoką grafitową,

• Napęd 4 WD – elektrohydraulicznie załączany, wielotarczowe sprzęgło mokre, max. kąt skrętu 60 stopni, promień skrętu 3m, elektrohydrauliczna blokada mechanizmu róż-nicowego,

• WOM – 540/1000 obr/min,

• Układ hydrauliczny – wydatek pompy 82,5 l/min, udźwig max. 3400 kg, 2 sekcje wyjść hydraulicznych, sterowany mechanicznie,

• Kabina – Deluxe Cab z klimatyzacją

• Cyfrowa tablica przyrządów

• Lusterka zewnętrzne

• Oświetlenie - drogowe, robocze oraz światło ostrzegawcze

• Zaczep polowy

• Hitch kat. II

• 6 obciążników przednich o wadze 45 kg każdy

• Błotniki na koła przednie

• Ogumienie 280/85 R24 przód

420/85R30 tył

• Masa ciągnika 3050 kg, rozkład masy 41% przód / 59% tył

• Wymiary: długość 4,02m, szerokość min. 1,88m, wysokość 2,44m

Cena netto 27 000 EUR

Cena brutto 32 940 EUR

 

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz stały dostęp do części za-miennych.

Istnieje możliwość negocjacji ceny.

Okres gwarancji: 12 miesięcy bez limitu motogodzin.

Termin dostawy: natychmiast po wystawieniu faktury.

 

co o tym sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cos pomieszałes z cenami bo 85 jest tansza od 75 i 65

 

 

Druga sprawa według mnie to lepsza proxima 8441 od cx-l 85, chodzi mi najbardziej o mase ciagnika czy zwróciłes uwage ile waża te cxl sa bardzo lekkie. proxima jest cięższa o 1000kg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

jedynie wyposazenie ma dosc fajne klima w standardzie i zaczep hitech to jedyny plus. Ale to tylko moje zdanie.

 

Do proximy także możesz dołozyc klime i zaczep i wraz wyjdzie taniej ni cxl.

 

Nie wspomne o poznijeszych kosztach eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ceny pomyliłeś. Niepolecałbym ci zakupu cignika tej marki!

Rozejrzyj sie za ofertami Claas, NH, M-F, ewentualnie Ursus czy Zetor.

Fakt troche za lekkie są te ciągniczki jak na moje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także nie spotkałem się jeszcze z MC, u mnie nigdzie nie ma takiego czegoś. Widziałem tylko na Agro Show, ale zbytnio się nim nie zainteresowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC oglądałem na Agro SHOW i na AGRITECHNICE ale na żywo wpracy niewidziałen....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenach sie nie pomyliłem tak dostałem mailem od przedstawiciela handlowego tez mnie to zdziwiło a macie moze cennik MF albo NH albo link gdzie można obejrzeć New Hollandy MF juz widziałem tez sie nad nim zastanawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w przeciwieństwie do kolegów widziałem MC na żywo i w pracy także (na podlasiu pod Zambrowem) koles ma McCormica 120Km, ciagnik był praktycznie nowy więc właściciel był bardzo zadowolony Co do tej marki to sam się nad nią zastanawiałem, ale jak brać to tylko serię CX, bo CXL to nic specjalnego (moim zdaniem).Jak chcesz niedrogi traktor to może warto nad NH w serii TDD pomysleć też nic specjalnego, ale chociaż popularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez niewidziolech ale oglondolech kiedus iny traktor z silnikiem MC zodno rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej chodzi o ciagnik do prac na łące koszenie prasowanie sianokiszoonki i do zbioru kukurydzy no i ewentualnie orki co jest nie uniknione ma mieć zastosowanie w gospodarstwie mlecznym lub do opasów

nie zalezy mi głównie na bajerach chodzi o to aby ciagnik był funkcjonalny i sie nie psół tak jak pronary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam jednego kolesia pod toruniem ma mc cormicka mtx 155

kupował chyba w agrotechu w bydgoszczy

sam je oglądałem dosc fajne ciągniki ale stosunkowo drogie szczególnie te na ramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponujecie new holland ale to tez żadna rewelka MCCormick ma klime w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przecież NH i MC to te same maszyny tylko w inych kolorach są produkowane na jednej lini produkcyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Grzesia mógłbys napisac co ten rolnik mówił dokładniej o mccormicku czy miał jakieś awarie o tym nie wiedziałem ze nh i mc to to samo

 

/edit1

seria mccormicka cxl przypomina bardziej mf serii 2400 i moim zdaniem jest to samo a nie NH

 

/edit2

wiec moze więcej mozecie poiwedzieć o MF 2400 jak to to samo

a potraktuje to jako ocene MCCormicka

 

/edit3

ale po przejrzeniu specyfikacji McCormick prezentuje sie lepiej oferuje między innymi przekładnie 30/30 z biegami pełzającymi a MF nie wieksza wydajność hudrauliki tylko nie wime jak prezentuje sie cenowo MF serii 2400 moze ktoś wie

 

/edit 4 posty pod rząd. Jak ja tego nie lubię. Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz marshal ten ciagnik był prawie nowy więc koleś go zachwalał, zwłaszcza że przesiadł się z Zetora o awariach zadnych nie wspominał, ale trudno spodziewać się awarii w nowym ciągniku.

Hmm... z tym MC i NH to chyba nie dokładnie jest prawda. Z tego co mi wiadomo to McCormic powstaje w tej samej fabryce co Case i jest odpowiednikiem ich starszych modeli np.MX-a.Natomiast NH to to samo co Case ale w nowszej wersji Np. TSA to odpowiednik MXU Maxxum.Reasumujac to obie firmy współpracuja z Casem, ale współpraca dotyczy innych ciagników.(oczywiscie moge się mylić, ale jest chyba tak jak napisałem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi głównie o podobienstwo serii CXL McCormicka i serii 2400 MFa bo i wygląd jest identyczny tzn taki sam tylko wzór maski jest inny no i są na tych samych podzespołach tylko McCormick oferuje klime w standardzie

no i nie wiem jak sie przedstawia cenowo MF

a cene McCormicka który mnie interesuje już zamieściłem nizej

 

/edit

mam pytanie do ludzi którzy byli na agrotechu w kielcach był ktos z was na stoisku mccormicka i ogladał te sprzety jak sie prezentuja dzieki z góry za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem

spoko ciagniczki fajnie sie prezetuja wyglad tez spoko

zobacz: (link)

maszyny nowe i pozniej mccormic i tam wybierz model i zdjecia

SPOKO CIĄGNIKI !!!!!!! !!!!!!! !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...