Skocz do zawartości
Gość marcin30

Pytanie do eksperta odnośnir SPO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam.

 

 

Prowadzę działy specjalne produkcji rolnej tj. hodowla szynszyli.

Jedną inwestycje już realizuje. Dostałem kredyt w Banku Spółdzielczym.

Lecz następny kredyt to będzie problem ponieważ bank nie chce przyjąć pod zastaw wyposażenia tj. regałów z klatkami i zwierząt.

Pytanie :

Kupiłem gosp. rolne i na nim mam zastaw hipoteczny w wysokości 50% wartości ( wartość gosp. 140.000zł )

Jeżeli mam wartość wolną od zastawu ( regały z klatkami oraz zwierzęta o wartości 225.000 zł ) i chciałbym ubiegać sie o kredyt w wysokości 100.000 zł na następną inwestycje ( przys ługuje mi 55% zwrotu ) czy Państwo mogliby udzielić imi takiego kredytu?

 

Z poważaniem

Marcin Klimczak

 

P.S.

mail : klimczm@interia.pl

gg: 4297176

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, czy na pewno chodzi o nasz bank tzn. BGŻ, czy o Bank Spółdzielczy.

Tym niemniej wycena realnej wartości zabezpieczenia adekwatnego do wartości kredytu powiększonego o kwotę należności Agencji z tytułu pobranych dopłat do oprocentowania (dopłaty plus odsetki ustawowe) musi być dokonana przez oddział kredytujący. To bank kredytujący musi podjąć decyzję, czy zabezpieczenie będzie adekwatne do oceny ryzyka kredytowego danej transakcji kredytowej, co ma szczególne znaczenie przy kredytach preferencyjnych z uwagi na bardzo rygorystyczne przepisy w tym zakresie obowiązujące, w szczególności w zakresie stosowania dopłat do oprocentowania kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...