Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elektrody z otuliną rutylową można stosować zarówno przy prądzie stałym, Jak i przemiennym, podczas gdy elektrodami z otuliną zasadową (wapienną) zasadniczo spawa się prądem stałym z biegunowością dodatnią na elektrodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt mi nie odpowiedział na pytanie co będzie jeśli podłącze odwortnie tj. zasadową na minus? Będzie wtedy przyciągać czy wcale nie będzie spawać':?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie każdą elelktrodą można spawać podłączona do + lub do - w większosci przypadków elektroda powinna być podłączona do + , kup elektrody oznaczone OK i na początek nimi spawaj, bo zasadówkami się ciężko spawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 3 lat wspólnie we 3 używamy migomat Bester1603 zasilany prądem trójfazowym. Sprawdza się bardzo dobrze ale wymaga dobrego oczyszczenia spawanych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawać mozna, ale nie radzę bo niekiedy z akumulatorami nic sie nie stanie a niekiedy je uszkodzi wiec lepiej zciagać kleme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos do zespawania przy samochodzie WV LT 2,5SDI i pytanie jaką spawarką zeby nie uszkodzic sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ani jednego przypadku uszkodzenia elektryki lub elektroniki podczas spawania pojazdów. Osobiście nigdy nie odłanczam akumulatora podczas spawania. Zagrożenie stanowią iskry koło akumulatora i zbiornika paliwa. A swoją drogą podczas jazdy samochody nieżle się elektryzują o czym nie jeden się przekonał. A z elektroniką nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spawaniu może dość do uszkodzenia diod alternatora ,zależy jak duże jest natężenia prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uszkodzenia diod może dojść na skutek przepięcia, gdy do alternatora nic nie jest podłączone. Podłączony akumulator ogranicza ewentualne przepięcia, powstające podczas spawania. Można to sprawdzić za pomocą miernika analogowego a najlepiej oscyloskopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś spawałem uchwyt od lampy i popaliło mi żarówki które były w lampie tylko ze prąd około 200A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niemusi uszkodzić ja tam zawsze pstrykne wyłącznikiem masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa słuszna uwaga. Spawanie uchwytów jakichkolwiek urządzeń elektrycznych, grozi uszkodzeniem tych urządzeń a także całej instalacji. Trzeba odłączyć kable lub wyciągnąć żarówki. ...Wyłączniki masy to dobra rzecz, jednak często występują na nich duże spadki napięcia podczas rozruchu. Jak ktoś ma problem z rozruchem, to radzę do śrub wyłącznika podłączyć żarówkę od kontrolki. Jeśli zażarzy się podczas rozruchu to wyłącznik do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra powiedzcie mi czy warto kupić którąś z tych chińskich inwertorów DEDRA , NUTOOL , KINZO mam na myśli 160-200A do spawania pierdoł ale czasem np.lemiesza więc 3,25 ma pociągnąć

mam 20 letnią transformatorową ale jak mam ją wyciągać z garażu to wiecie o czym myślę WAGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra powiedzcie mi czy warto kupić którąś z tych chińskich inwertorów DEDRA , NUTOOL , KINZO mam na myśli 160-200A do spawania pierdoł ale czasem np.lemiesza więc 3,25 ma pociągnąć

mam 20 letnią transformatorową ale jak mam ją wyciągać z garażu to wiecie o czym myślę WAGA

Osobiście też miałem taki sam dylemat aż w końcu parę miesięcy temu kupiłem DEDRe 200A inwerter. Spawa super, bez porównanie z transformatorową. Spawałem nią chwytak do tura elektrodą 4 i nie wyłączyła się z przegrzania więc test mojej wypadł pomyślnie. Cena trochę wyższa niż np. NUTOOL-a ale w zamian mamy 3lata gwarancji ale to tylko w Castoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam spawarke mar pol bx1 300c i dość głośno buczy przy 400v(wywala korek) a przy 220 pracuje cicho czemu tak jest. dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może takie przyłbice samozciemniające jeśli tak to pochwalcie sie jakie macie, stanołem przed kupnem takiej przyłbicy i niewiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taka za 27-0 zeta w castoramie 4 lata temu. Chodzi jak złoto tylko szybki wymieniam. Jeśli dużo spawasz to polecał bym coś droższego profesionalnego producenta choć by z tego powodu że są jaśniejsze gdy sie nie spawa. W pracy mam Castolin Eutectic polecam ale bardzo fejne sa też z Speedglas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to trzecia shermana. Regulacja ściemnienia i czułosci na zewnatrz maski. W praktyce tylko tym sie kreci. Duży wizjer to plus i cztery czujniki tez. ja mam dwa i czasem zdarzy sie że są zasłonięte i strzelisz sobie w oczy. N apierwszy rzut oka najlepsza ale wypadało by ja mieć w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niebęde kombinował skozystam z Twojej rady jutro tam przekręce i pogadam jeszcze i chyba ją wezme. Kurcze terz wolałbym ją podotykać przymieżyć i zobaczyć jak to jest wykonane ale w okoolicy niemam takiego sklepu z takimi żeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda.Ogólnie nie ma z tymi maskami problemu. Moja poniewierana po wszystkich kontach chodzi jak złoto a juz parę lat ma. W pracy spawam w takiej jak w linku XUPERTOP. Ale cena kosmos. Ogólnie cały sprzęt mamy z castolina. Teraz kupili plazme za 100.000. Niezła zabawka.

Tak czy owak kupuj śmiało. Bedziesz zadowolony. Całkiem inna robota.

 

http://www.castolin.com.pl/wCastolin_pl/pdf/Katalog_produktow.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...