Skocz do zawartości
marshal_m

W jaki sposób funkcjonuje SPO???

Rekomendowane odpowiedzi

moze to głupie pytanie bedzie moze mnie wysmiejecie ale watro spróbowac moze sie czegos dowiem. nie mam pojecia na jakiej zasadzie funkcjonuje SPO chodzi mi głównie o to jak napisze wniosek to inwestycje w gospodarstiw musza już byc wykonane nap budowa obory zakupiony ciagnik maszyny i zwierzeta czy moge to zrobić dopiero wtedy kiedy bede miał pewnośc czy zostana mi zwrócone środki no i jeszcze wykształcenie dopiero sie wybieram na kademie rolnicza no i chciałbym rozpocząc wcześniej inwestycje żeby po skończeniu studiów mieć już gotowy start w gospodarstwie. no i nie wiem czy tak sie da czy musze miec skonczone studia czy moge zrobić to w trakcie albo nawet przed? no a co do inwestycji jeśli zainwestuje a mój wniosek nie zostanie przyjety co wtedy? czekam na podpowiedzi i z góry dziekuje no i sorry ze zawracam głowe ale nie mam pojecia gzdie sie tego dowiedzieć czytałem na stronach arimr ale tam jest tak napisane że trudno zrozumiec:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bardzo szeroki......... ale jesli chodzi o inwestycje to :

- najpierw robisz projekt budynku, wybierasz sprzet itp

-robisz wniosek

-czekasz az podpiszesz umowe a ARiMR

po podpisaniu umowy a tym samym zapewnieniu ze dostaniesz kase - mozesz przystapioć do zakupów, ja juz kupisz cochcesz , zbudujesz składasz wniosek o płatność i dostajesz kase na konto ( nie bedzie kasy jesli nie spełniasz norm,standardów)

 

jak masz pytania to dawaj.......... najlepiej jakies konkretne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli podpisze umowe z arimr to już mam pewnoość ze dostane kase no i jakie sa warunki do spełnienia a ja praktycznie zaczynałbym od zera ojciec ma małe gospodarstwo no i trzebaby było budowac nową obore dla krów i ate płyty kupić sporo sprzetu no i stado podstawowe czy piszac wniosek lepiej jest umieścić wszystkie te inwestycje na jenym czy tak po kolei zakup obory później sprzetu itd no i co z wykształceniem teraz koncze liceum i jakby mi ojciec przepisał gospodarstwo to czy modge już zaczynać skaładac wniosek czy jak zaczne studia czy moze już po a moze barzdiej sie opłaa zeby wnioski były na mojego ojca on nie ma wykształcenia rolniczego ale ma przepracowane w gospodarstwie wiecej niz tam jest wymagane jesli sie nie ma wykształcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze gdyby mój tato napisał na SPO odpisałby mi część ziemi później ja dostałbym dla mołodego rolnika czy ta kasa mogłaby pójść np na spłate kredytów które zostały zaciagnięte przez tate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli posiadam w tym momencie obore głeboka z której nie wyworze obornika tylko ładuje go bezpośrednio na rozrzutnik to moge sei strać o ciągnik czy mimo to musze budowac płyte i zbiornik na gnojówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskażcie mi proszę co mogło być kosztem kwalifikowalnym w SPO 2004-2006 (bądź w dogrywce) dla działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" bo w żadnym z rozporządzeń nie mogę się tego doszukać, a jest mi to niezbędne bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...