Skocz do zawartości
marcin20578

Bizon Z056 przegląd przed żniewami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szkoda że nie rozwiązałeś problemu z wskażnikami,bo mogą ostrzec przed poważną awarią.Jaki olej w hydraulice?Instrukcja dopuszcza Lux4 lub hydrauliczny 40.Tak że nie wiadomo co jest nalane.Ja obecnie mam zalane Hydrol L-HL-46 http://www.orlenoil.pl/oferta/oleje_hydrauliczne,13,23.html Jeżeli nie zmieniałeś oleju jak go kupiłeś to proponuję wymienić olej oraz filtr oleju hydraulicznego.Oleju do hydrauliki wchodzi ok.40litrów.Odnośnie trzęsienia,to zależy w jakiej skali?Powinieneś mieć porównanie do ubiegłego roku.Robiłeś wytrząsacze to musisz sobie odpowiedzieć czy klawisze ustawione dobrze?Czy nie powstają naprężenia przez błędne ustawienie klawiszy?Często na cepach młocarni jest nalepiony brud który z części cepów odleci a na innej części jeszcze się trzyma powodując nie wyważenie młocarni a w konsekwencji drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzęsienie to jest porównywalne z tamtego roku, teraz gdy jest włączona młocarnia to trzęsie lecz kombajn jest pusty a w tamtym roku to tez trzęsło ale może trochę mniej ale zobaczymy jak będzie w polu a odnośnie wytrząsaczy to myślę, że ustawione są dobrze bo lekko chodziły jeszcze zdejmę pasek od napędu wytrząsaczy i zobaczymy czy nadal są takie drgania. Odnośnie wskaźników to myślę założyć wskaźnik ciśnienia np. od MF i zamiast czujnika wkręcić wężyk i doprowadzić go do zegara tylko nie wiem czy wytrzyma przewód cały dzień pod ciśnieniem i przy temperaturze oleju ok 100C, znalazłem takie coś: http://allegro.pl/wskaznik-czujnik-cisnienia-oleju-ursus-330-360-i1661709569.html

czy zda to egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem m bizona 2 lata temu a w ostanie żniwa pod sam koniec zaczął się problem z obrotami młocarni-są za małe co zrobić bo wszyastko już wymieniłem i dalej jest tylko max 850-dodam że czujnik sprawny i jeszcze mam pytanie od czego są pomarańczowe kontrolki na desce bizona barzo prosze o poragy w eksploatacji bo w moich stronach rolnictwo już na wymarciu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli masz wszystko ustawione zgodnie z zaleceniami instrukcji https://picasaweb.google.com/lh/photo/V5d5_UsrbqfgzM-IUcq8mw?feat=directlink to bym się specjalnie tym nie przejmował.U mnie kilka lat temu wynikł podobny problem(kosze tak cały czas,ważne aby wymłacał i nie uszkadzał za dużo ziarna).Jeżeli pas na kole odrzutnika wychodzi aż na wierzch i się nie śliga a obroty wskazywane są za niskie(przy prawidłowych obrotach silnika i braku poślizgu na pasie trzyrzędowym)to pewnie jest błąd w układzie pomiarowym.Możliwe że nastąpiła zmiana przewodności (opór na stykach) lub zmiana parametrów nadajnika obrotów lub wskażnika obrotów(nie wnikałem w to).Ważne aby materiał był wymłócony.A cały ten układ pomiarowy(jak dla mnie) służy(pomocniczo) za wskażnik obrotów czy też poślizgu na napędach(wahania obrotów).Bo ostateczną decyzje o ustawieniach i tak podejmujemy po efektach omłotu a nie wskazaniach miernika. Instrukcja obsługi http://instrukcja.pl/szukaj/instrukcje/?s=2&title=Bizon ewentualnie u mnie na chomiku jest też tylko starsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za info które wykorzystałem-a zarazem prosze mi napisać jak się zabrać za robienie skrzyni-wyskakująca 2-teorie prosze o poparcie jakimiś zdjęciami badź rysunkami- z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W tym temacie to wiele nie pomogę bo swoją skrzynie robiłem chyba z 20 lat temu to już nie pamiętam szczegółów.Wtedy miałem wymontowaną z kombajnu ale wiem że pewne naprawy skrzyni można zrobić bez demontażu z kombajnu.Jeśli chodzi o rysunki to jest katalog części(wiadomo gdzie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robimy akurat przegląd bizona po wszystkim spojrzałem na prawe koło i coś krzywo stało .od wewnątrz widać było nawet na uszczelniaczu większą przerwe na dole no załamanie książka i oglądanie jak rozbierać ale po namyśle jak to zbudowane zaczeliśmy od szpilek i koło były lużne dokręciliśmy czy to miało wine że był luz czy jednak będzie potrzeba rozbiórki piasty i wymiany łożysk ,zaraz pojedziemy w jęczmień zobaczymy co i jak ,a czy jak będziemy musieli rozbierać damy amatorsko radę czy muszą być sciągacze itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez nawał pracy przy 2x Z056 nie mam czasu odszukiwać tematu o ustawieniu supra do jęczmienia zimowego, więc może ktoś z was poda własne ustawienia do tego zboża. Wąsy się kruszą bez problemu, chwastów dwuliściennych praktycznie brak, miotła zbożowa jedynie na uwrociach. Pomożecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tekmie dziękuje za pomoc i przepraszam że nie szukałem tego na własna rękę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.Te dane wyszły od mnie i po prostu wysłałem jeszcze raz.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W moim Z56 chcie wymienic pas napędzający podsiewacz. Kupiłem pas 3164 zakładam a on za długi. Pogrzebałem w katalogu i znalazłem ,ze powinien iść pas 3080. Więc zapinam do sklepu ,kupuje,do zakładania a on za krótki Nie wiem co mam dalej z tym fantem robić. Bizon jest z 81r wersja przejsciowa na szerokich gumach.Moze ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Najlepiej by było przymierzyć stary pasek.Patrzałem w katalog u siebie to jest: Pas klinowy napędu podsiewacza HC 3200,w jednej instrukcji Pas klinowy 22X16X3150 a w jeszcze innej HC 3200 .W moim kombajnie to jest przedłużona ta prowadnica w której przesuwa się koło napinające pasek.Ale już taki kupiłem.Ale jaki pasek jest założony to w tej chwili nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym tkwił Twój problem.Jeżeli chodzi o ten pas od odrzutnika do koła pasowego podsiewacza to u mnie jest obecnie 3200 a poprzednio miałem 3150 i dlatego została przedłużona prowadnica koła napinającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załozyc pas 3164,ale musiałem wywalić przedłuzke pasa napinającego bo z nią pas był luzny i tym sposobem udało mi się go jakos wcisnac , podejrzewam ze przy takim rozwiązaniu pas o którym wspomniałes (3200) był by idealny.Dzięki za zainteresowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj przeprowadziłem pierwsze uruchomienie i przy okazji nagrałem filmik jak to wygląda u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wtym roku stałem się ''szczęśliwym'' albo i nie, posiadaczem Bizona Z056. Właśnie przygotowuję go do żniw i mam takie pytania:

1. W jaki sposób montujemy wkład filtra oleju: tym gumowym pierścieniem do góry do podstawy filtra czy na dół do szklanki?

2. Jaki rodzaj oleju powinien być w układzie hydraulicznym. Poprzedni właściciel powiedział że układ zalany jest ''hydrolem'' ale jakim nie wiedział. Czy w razie ewentualnego ubytku mogę dolać olej Hydrauliczny HL46?

3. Czy wskazane było by wymienić filtr od hydrauliki? Według danych od poprzedniego właściciela olej był zmieniany 2 lata temu, powodem było pękniecie któregoś z przewodów i wylanie się oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.Ja montuję gumą do góry(do podstawy)

2.Olej do hydrauliki według instrukcji to hydrol lub lux.Zasada ograniczonego zaufania i jeżeli kupiłeś kombajn dla siebie to wymień olej i będziesz wiedział co masz zalane.

3.Filtr wymieniam tylko przy zmianie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sie dostać do śrub kture pzrkręcają całąlistwe nożową narazie jest dobrze ale mam pare takich których nieidzie dokręcić a są luźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli chodzi o śruby mocujące kątownik(belkę) do której przykręcone są bagnety to dostaniesz się od spodu.Opuszczając(odkręcając)płozy oraz osłony dna hederu.Szczegóły w katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie gdy z jedynki chce przejść na wteczny to blokuje mni prawe koło ma to miejsce głównie przy nawracaniach podczas jazdy jest to nie wyczuwalne ,podejrzewam że może to być wałek pośredni prawego koła i stądpłynie moje pytanie jak go wyjąć?czy trzeba wymontować cały mechanizm różnicowy czy też wystarczy poprostu go wykręcić z prawej strony skrzyni-prosze o porady oraz o jakieś materiały dydaktyczne(zdjęcia)ponieważ jestem posiadaczem kombajnu z dwuletnim stażem-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie powinny byc temperaty na zegarach oleju i wody?

 

U mnie w bizonie ZO-56[88r]

Woda jak jest rozgrzany to ok 70 stopni

a problem jest z olejem gdy pochodzi dluzszy czas ok 1 h, to temperatura wynosi pod koniec zielonego i jeszcze przekracza? co moze byc problemem obawiam sie o zniwa;)

 

PS> moge udzielisc wiele cennych informacji na temat koszenia i usterek;0 pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie powinny byc temperaty na zegarach oleju i wody?

 

U mnie w bizonie ZO-56[88r]

Woda jak jest rozgrzany to ok 70 stopni

a problem jest z olejem gdy pochodzi dluzszy czas ok 1 h, to temperatura wynosi pod koniec zielonego i jeszcze przekracza? co moze byc problemem obawiam sie o zniwa;)

 

PS> moge udzielisc wiele cennych informacji na temat koszenia i usterek;0 pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie powinny byc temperaty na zegarach oleju i wody?

 

U mnie w bizonie ZO-56[88r]

Woda jak jest rozgrzany to ok 70 stopni

a problem jest z olejem gdy pochodzi dluzszy czas ok 1 h, to temperatura wynosi pod koniec zielonego i jeszcze przekracza? co moze byc problemem obawiam sie o zniwa;)

 

PS> moge udzielisc wiele cennych informacji na temat koszenia i usterek;0 pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...