Skocz do zawartości
marcin20578

Bizon Z056 przegląd przed żniewami

Rekomendowane odpowiedzi

Co do temp oleju dużo chce ja zmniejszyć ale chyba nie ma takiej wielkiej konieczności ponieważ sprawdzając specyfikacje silnika sw-400 to jest napisane że max temp stała to 110stC a chwilowa nawet 120st C więc to zielone pole na wskaźnikach to tylko orientacyjne dla oleju a nic napewno sie nie stanie jak ktoś ma 100st C ( ja tak mam w swoim i skacze w zakresie 90-100 caly czas w zależności od tego czy już sie troszkę chłodnica kurzem zapchała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie gdy z jedynki chce przejść na wteczny to blokuje mni prawe koło ma to miejsce głównie przy nawracaniach podczas jazdy jest to nie wyczuwalne ,podejrzewam że może to być wałek pośredni prawego koła i stądpłynie moje pytanie jak go wyjąć?czy trzeba wymontować cały mechanizm różnicowy czy też wystarczy poprostu go wykręcić z prawej strony skrzyni-prosze o porady oraz o jakieś materiały dydaktyczne(zdjęcia)ponieważ jestem posiadaczem kombajnu z dwuletnim stażem-

 

Miałem to samo kilka lat temu. Pomogło rozebranie mechanizmu różnicowego i wymiana miedzianych podkładek pod satelitami. Podkładki były już wytarte i podczas cofania ich brzegi wchodziły pomiędzy zęby satelit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jakie powinny byc temperaty na zegarach oleju i wody?

 

U mnie w bizonie ZO-56[88r]

Woda jak jest rozgrzany to ok 70 stopni

a problem jest z olejem gdy pochodzi dluzszy czas ok 1 h, to temperatura wynosi pod koniec zielonego i jeszcze przekracza? co moze byc problemem obawiam sie o zniwa;)

 

PS> moge udzielisc wiele cennych informacji na temat koszenia i usterek;0 pozdrawiam:)

Witam, spróbuj przestawić jedną z chłodnic oleju w prawą strone tak aby nie zasłaniały się tak jak do tej pory.Satysfakcja gwarantowana.Jaki olej masz zalany w silniku,pobiera go troche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

Woda jak jest rozgrzany to ok 70 stopni

a problem jest z olejem gdy pochodzi dluzszy czas ok 1 h, to temperatura wynosi pod koniec zielonego i jeszcze przekracza? co moze byc problemem obawiam sie o zniwa;)......

Ja bym spróbował zamienić końcówki przewodów na (czujnikach lub miernikach zależy gdzie wygodniej) w celu testu.Bo może być również jakiś błąd w układach pomiarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o chlodnice, to zamontowalem za nimi wentylator, być moze on pomoże. Gdyż jak go wlączlem to temperetura oleju spadala! ale minimalnie!

 

 

Więc mowisz! ze jedną chlodnice odkrecic i dac ją za chłodnicą wody?

 

pomoze to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Jeśli chodzi o olej to zalany Turdeusem!

i pobieraa go troche, dziennie trzeba ok 0,5 litra dolać!

 

dokladnie to sie "poci" troche;)

 

a cisnienie trzyma jak jest rozgrzany na maxa 5atm.

 

 

a mam kojelny problem, " wyskakuje mi podczas cięcia bieg "1"

 

To jest troche flustrujące gdy podczas koszenie trzeba trzymac dzwignie biegów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy istniało w suprze coś takiego jak przesłona klepiska?? służąca między innymi do omłotu jęczmienia?? a może da się zamontować?? doradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, niestety ja Ci nie pomogę;) nigdy w swoim bizonie tego nie stosowalem, poniewaz i tak dobrze wymłaca, nawet jęczmień;)

 

PS. wczoraj duzo czasu zajeła mi wymiana "gumy" łączącej posiewacz z gardzielą, chyba tak sie to nazywa, takie miejsce ze zero dostepu tam jest, i jeszcze ta skrzynia!!

ale jakos sie udalo:)

 

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odnośnie przesłon klepiska do omłotu jęczmienia to są montowane https://picasaweb.google.com/lh/photo/ovrMInc8Vqn6ThA7yLJl7g?feat=directlink W starym klepisku to miałem(oryginalnie) przyspawane takie prowadnice w które można było wsunąć takie blachy(przesłony),a teraz w nowym tego już nie było.Osobiście tego nie stosowałem,ale znajomy to stosował to opowiadał że miał problem potem z demontażem bo jak nabiło ości to nie mógł wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatni sporo się namęczyłem aby alternator odpowiednio ładował. jak nie miałem żadnych odbiorników włączonych to ładował mi 35V jak tylko cos włączyłem to spadało do zaledwie 25v i tak w kółko bawiłem się lampami. Poszperałem trochę w necie i znalazłem rozwiązanie. Okazuje się że na kablu idącym od stacyjki do regulatora napięcia występuje spory spadek napięcia(ze względu juz na wiek instalacji) i regulator widzi niższe napięcie więc podwyższa napięcie ładowania. wtedy oczywiście akumulatory się gotują i szybko niszczą. ja zamiast wymiany całego kabla zastosowałem przekaźnik napięcie wziąłem bezpośrednio z rozrusznika . teraz ładowanie jest prawidłowe 28,8v. Zobaczę tylko co będzie się działo jak popracuje cały dzień w 30st. C i doładuje całkowicie aku bo na razie tylko 2 godziny popracował ze względu na pogodę , ale myślę że będzie ok. Może komuś się przyda takie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie dwóch świdrów, które idą pod kombajnem w podajnikach ziarnowym i kłosowym. Chodzi mi o prawidłowe odległości od blach kosza sitowego. Otóż w podajniku ziarnowym mam taką sytuację, że przesuwam sobie swobodnie ręką pod tym świdrem w dowolnym jego ustawieniu. Natomiast w podajniku kłosowym w kilku ustawieniach mam problem, żeby paznokieć wcisnąć pomiędzy świder i blachy. Zastanawiam się czy w dalszej perspektywie może to powodować cięcie ziarna? bo ziarno z mojego sprzętu nie wygląda tak jak powinno. Wprawdzie ten świder nie jest ostry, ale grubość paznokcia to trochę mało, zwłaszcza, że jest to w dolnym położeniu, a w moim odczuciu po dnie idzie największy przesuw ziarna.

Proszę o opinie, a najbardziej byłbym wdzięczny gdyby komuś chciało się odkręcić te dwie blaszki na dole i zmierzyć mniej więcej jakie ma odległości.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy kombajnem. wyskauje mi Jedynka, ;!! co mam z tym zrobic?? zagladalem do skrzyni, tryby w najlepszym porządku:)

 

prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci radze zmienić olej może pomóc a nie zaszkodzi. Znajomemu wyskakiwał bieg w C330, olej nie był zmieniany od nowości po wymianie jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas pracy kombajnem. wyskauje mi Jedynka, ;!! co mam z tym zrobic?? zagladalem do skrzyni, tryby w najlepszym porządku:)

 

prosze o pomoc...

Jak ktoś wcześniej grzebał w skrzyni to mógł obrócić prowadnicę widełek.Zdejmij pokrywę skrzyni i popatrz na prowadnicę od pierwszego biegu jak wycięcia będą u góry to odkręć widełki i obróć prowadnicę wycięciami na dół, jak ją popchniesz i zatrzask będzie trzymał nie powinieneś jej wyciągnąć ręką. Jak będzie latać to masz pękniętą sprężynę zatrzasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was mógłby zmierzyć u siebie i podać jaka powinna być szczelina między cepem a klepiskiem na środku klepiska patrząc przez przez boczny otwór, powiedzmy że np. do młucenia pszenicy. Mam strasznie duży luz na korbie do ustawiania szczeliny (jakieś trzy kreski zanim klepisko zacznie sie przesuwać). Chcę sobie to wyregulować doświadczalnie. Jeśli ktoś zechce mi pomóc to prosiłbym o podanie wielkości szczeliny i odpowiadającej jej cyfrze na skali. Może ktoś ma podobny problem i podzieli się jak go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Minimalna szczelina na wylocie(w małym okrągłym wzierniku) jest ok.3mm. i ten wymiar powinieneś otrzymać przy maksymalnym skręceniu czyli wskażnik u samej góry a po opuszczeniu wskażnika na sam dół szczelina powinna wynieść ok. 16mm.A tu masz tabele wstępnych ustawień https://picasaweb.google.com/lh/photo/2A7T48GGxPulo4MPjHpphw?feat=directlink zwróć uwagę że to są dane orientacyjne i ustawiasz je a zależności od warunków koszenia.I to co np. ja bym pomierzył to i tak ci nic nie da,bo podejrzewam że w naszych "leciwych> kombajnach u każdego występują jakieś luzy i raczej nikt z suwmiarką nie mierzy do każdego ustawienia.A tu mam zdjęcie https://picasaweb.google.com/lh/photo/cW4BG1YGmUq7jPMqbSsm6g?feat=directlink które już kiedyś prezentowałem i to są ustawienia w moim kombajnie przy maksymalnym skręceniu na pomoście(wskażnik u samej góry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzynii dzieki za podopowiedz,.. zobaczymy co tam moze byc....

gdy kupilem kombajn.. nie bylo wstecznego bieguu i ją zrobiliśmy... i było wszystko w porządku.!

przez caly sezon. potem co i raz zaczela wyskakiwac.. a w tym sezonie to juz czesto wyskakuje... a inna przyczyna moze byc??

Pozdrawiam!!

_________________

Zaczecam do onejrzeniaa!!

 

Zniwa 2011- prosze o komentarze i oceny;) pozdrawiam;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panie Mietku. Mniej więcej o coś takiego mi chodziło. Dobrze mieć jakiś punkt zaczepienia. Regulacja wykonana, jutro jak nie popada - próba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Jestem w trakcie żniw, proszę o pomoc...

Nie mam wo gole ładowania w Kombajnie (bizonie)

Przez pewien czas było wszystko OK, 28-29V na zegarze...

a potem coś się stallo z na zegarze wskazówka poszła na max... zjechawszy domu i go zgasiłem i już nie moglem zapalić

Musiałem podłączyć akumulatory..

i po włożenie kluczyka wskazówka idzie na maxx!!

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu jak najszybciej...

Pozdrawiam...Wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wskażnik jest woltomierzem który jest podłączony równolegle i jeżeli przy nie uruchomionym silniku idzie na max to jest uszkodzony.Proponuję zmierzyć napięcie innym miernikiem.Od nośnie ładowania to oglądając Twój filmik podejrzewałem uszkodzenie regulatora napięcia.Sprawdż czy dochodzi prąd do szczotek( jeżeli brak to sprawdż bezpiecznik w moim przypadku to był 2 od tyłu),sprawdż stan szczotek.To takie pierwsze działania.Jeżeli tu będzie dobrze to sprawdzić napięcie ładowania mierząc na wyjściu z alternatora.Jeżeli będzie za wysokie to regulator do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! jedna usterka naprawiona - jest kolejna tym razem skrzynia biegów!!!

 

Nie mam wgl biegow cos szrpnelo zazgrzytało i koniec stoi..

 

Bieg gdy jest włączony przy zapalonym silnkiuku, - ( dolny walek sie kkreci.. ale te dwa duze tryby nie! nie wiadomomo co sie stalo.. Półosie sa dobre i nie ukrecone.. bo naawet na nie nie ma na[pedu stoją wmiejscu.! pomocy:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! skrzynia biegow naprawiona:P

 

Uklrecila sie prawa półoś( krotka) duzo roboty ale zrobione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyskakuje mi pierwszy bieg. Kiedy jade na jedynce to widze jak się dzwignia zmiany biegów przesuwa i po przejechaniu max 10 metrów wyskakuje. Czy może mi ktoś pomóc? Wymieniłem w skrzyni wałek sprzęgłowy, dolny wałek, wałek od hamulca ręcznego i wszystkie łożyska. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, już jedynka nie wyskakuje. Odwrotnie założyłem prowadnice widełek i dlatego tak się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...