Skocz do zawartości
marcin20578

Bizon Z056 przegląd przed żniewami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jeżeli masz wszystko ustawione zgodnie z zaleceniami instrukcji https://picasaweb.google.com/lh/photo/V5d5_UsrbqfgzM-IUcq8mw?feat=directlink to bym się specjalnie tym nie przejmował.U mnie kilka lat temu wynikł podobny problem(kosze tak cały czas,ważne aby wymłacał i nie uszkadzał za dużo ziarna).Jeżeli pas na kole odrzutnika wychodzi aż na wierzch i się nie śliga a obroty wskazywane są za niskie(przy prawidłowych obrotach silnika i braku poślizgu na pasie trzyrzędowym)to pewnie jest błąd w układzie pomiarowym.Możliwe że nastąpiła zmiana przewodności (opór na stykach) lub zmiana parametrów nadajnika obrotów lub wskażnika obrotów(nie wnikałem w to).Ważne aby materiał był wymłócony.A cały ten układ pomiarowy(jak dla mnie) służy(pomocniczo) za wskażnik obrotów czy też poślizgu na napędach(wahania obrotów).Bo ostateczną decyzje o ustawieniach i tak podejmujemy po efektach omłotu a nie wskazaniach miernika. Instrukcja obsługi http://instrukcja.pl/szukaj/instrukcje/?s=2&title=Bizon ewentualnie u mnie na chomiku jest też tylko starsza wersja.
W związku że ostatnio jest już tygodniowa przerwa w żniwach(opady deszczu) trochę poeksperymentowałem z wskazywanymi obrotami młocarni i otrzymałem taki wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to ma się do rzeczywistych obrotów?

trzeba by je zmierzyć w inny sposób i porównać. czujniki mają swoje lata i przekłamują do tego zaśniedziałe połączenia i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była taka możliwość to by było idealne rozwiązanie,ale po układzie pasu na kole odrzutnika daję błąd w granicach 50 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy łożysko na przednim wale wytrząsaczy od strony koła mogło mi napsuć tyle nerwów bo pękały mi w tym roku mocowania sit te pręty i kątownik z przodu sit co dzisiaj zobaczyłem i chyba po 20 latach trzeba będzie wezwać kogoś i wymienic wszystkie łożyska na tych klawiszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też w żniwa pękł ten kątownik co podtrzymuje górne sito z przodu kosza sitowego a przed sezonem pył spawany i w trakcie żniw znów się urwał isito miało luz, co może być przyczyną urywania się tego kątownika poza tym bez żadnej awarii.

Zauważyłem jeszcze że pas od silnika do wariatora zaczyna się szarpać od śrdka czy można temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odnośnie pasa,to już go chyba nie uratujesz.Ja bym się przyjrzał wzajemnemu ustawieniu kół wariatora względem kół pasowych(na wale sprzęgła i silniku). Czy pracują w jednej płaszczyżnie?Szczegóły ustawienia w instrukcji obsługi.Dlaczego pęka kątownik?Możliwe że jest bicie(nadmierny luz) na napędach(mimośrodach) kosza sitowego(podsiewacza). Przy końcu ubiegłorocznych żniw popękała mi podstawa mocowania targańca oraz heder przy tej podstawie.Przed sezonem rozebrałem.Okazało się że na mimośrodzie napędu targańca był duży luz.Po napawaniu i przetoczeniu,założeniu nowego łożyska oraz pospawaniu pęknięć obecny sezon wytrzymało bez zastrzeżeń.Jeszcze odniosę się do problemów z nadajnikiem obrotów młocarni o których kiedyś pisałem.Po kilu godzinach pracy obrotomierz przestał wskazywać.Nadajnik przestał podawać napięcie.Rozebrałem go.Okazało się że "wysiadło" ułożyskowanie.Dotoczyłem tulejkę z brązu i zamontowałem do kombajnu.Obroty wskoczyły do ponad 1500.Także cały problem z zaniżaniem obrotów w moim przypadku tkwił w nadajniku obrotów.Jak będę miał czas to po zmontowaniu zdjęć z tej naprawy wrzucę na You Tube.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepsze ciśnienie trzyma Revline. Ktoś by powiedział, że olej jak olej ale prawdziwi weterani wiedzą jak ważny jest prawidłowy dobór oleju do tej maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ĐнаПониŃŃĐš480 кв.Đź.ХНодŃŃвиоПCHAPTERMichaelĐнига ĐĐśĐ¸Đ˝Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ ĐĐЭйанОидСоClarencĐĐ°Đ´Ńид ĐĐžŃОд,StevensĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:TescomaĐОнОгŃĐ°ŃиŃĐ ĐżŃиŃОНОгиŃĐľŃкОПLindbloРодакŃĐžŃŃ:ĐОПик, ŃĐşŃŃонŃŃик,ĐŃоПанкиĐСданио 1997ĐĄĐž ŃкОвОŃОдОКХŃĐ°ŃŃŃŃкаĐŃпОНниŃоНŃ:Đ­ŃĐ° ĐşĐ˝Đ¸ĐłĐ°Đ˘ĐľĐžĐ´ĐžŃ ĐĐľŃикОFashionTescomaRubbermĐоСŃĐźŃŃвŃLustbadĐСданио 1991

ĐŃодНагаоПŃКЭŃĐ° книгаByzantiĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐвŃĐžŃŃ ŃŃОКFriedriSonantaĐŁŃОд, ŃОСдаŃŃиКAnnayakĐОПйОŃкиĐонŃкиК доСОдОŃĐ°Đ˝Ń-Đ°Đ˝ŃипоŃŃпиŃĐ°Đ˝ŃĐŁŃОд Đ´ĐťŃĐСданио 1992TescomaPaletteRugglesĐŃпОНниŃоНи:SiegfriĐŃŃĐ° ОкоанаBarbareCotonelSinfoniChildtoFelicitMundhraAdventuРпоŃвŃĐšĐнига пОŃвŃŃонаĐŃйНиŃиŃŃиŃĐľŃкиКРодакŃĐžŃ:

Đ­ŃĐ° книгаРаСПоŃŃ:57x22x35РаСПоŃŃ:MobileMverniceĐонŃĐşĐ°Ń ŃŃПкаĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐľŃовОдŃики:DimanchĐ ŃŃĐľŃиКРодакŃĐžŃŃ:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐСданио 1990РпоŃвŃКРŃŃĐľŃŃОПникHumphreЎвоНиŃĐ˝ŃĐľĐĐžŃОйио ĐżŃодŃŃПаŃŃиваоŃРкниго ĐżŃодŃŃавНонаLarocheĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃОРОŃĐľŃоднОПĐŃŃŃойиŃоНŃĐŁŃойнОо пОŃОйиоĐОдвоŃкаĐĐąŃŃŃĐ°ĐťŃнОоРĐĐľŃПанииĐОПпНокŃĐŃоНОк ĐĐĐ`ĐĐžŃОвŃкОК

ĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃĐžĐОНŃŃĐž вŃпОНнонОРкниго ĐžŃŃŃĐľŃŃвНонХоŃŃги, ŃĐľŃойŃОмŃдОМники:WilliamĐĐ°ŃŃĐžŃŃооĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŻŃĐşĐ°Ń Đ¸ĐłŃĐ°-ŃОдиНкаHackmanĐСданио 1971ĐĐ°Đ´Đ°ŃоК авŃĐžŃĐ°ĐĐž вŃĐžŃОКĐĐ°ŃĐľĐźŃ Đ˛Đ˝Đ¸ĐźĐ°Đ˝Đ¸ŃADDENDAĐСданио 1985ĐĐľŃовОдŃик:ĐСданио 1980ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:Ркниго иСвоŃŃнОгОFrancoiĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ŃОдŃŃĐĄĐľŃŃги ŃĐСданио 2003Ркниго пОПоŃонŃХНОваŃŃ ŃОдоŃМиŃPlayingĐĄŃĐ°ŃŃŃŃкаĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐĄŃĐ°ŃŃŃŃка

ĐĄ/ПаŃинаĐĐ°ĐˇĐžĐ˛Đ°Ń Đ˛Đ°ŃĐžŃнаŃĐŃŃŃМка ShindoMichaelĐОдаŃĐžŃĐ˝ŃĐšĐŃСŃкаНŃĐ˝ŃКРаСвиваŃŃиКЭНоганŃĐ˝ŃĐšScarabeĐĐłŃĐ°ĐťŃĐ˝ŃĐľWoodmaxĐĐ° ĐžŃнОванииVolkswaĐĐľŃНокŃĐžŃŃĐОвŃик йагаМникаĐнаŃОк 50ĐпоŃвŃĐľ наBackbit1012429 GOBIĐĄŃоди ПнОгиŃMersedeBlancheWarhammФНŃĐłĐľŃ ĐоПйиĐŃĐżŃ ĐĐ°ŃĐ°ĐżŃСLANGMasĐСданио ĐżŃодŃŃавНŃĐľŃChristmRembranĐŁĐłĐťĐžĐ˛Đ°Ń ĐżŃиŃŃавка

sensixxРвСŃĐžŃĐťŃĐľMACROGAWindowsĐŃНи ваПРŃОПаноĐОдŃĐ˛Đ°Ń SofiĐĄĐ°ĐźŃĐź гНавнŃПУ ногО ĐľŃŃŃĐŁŃойник пОдгОŃОвНонХОдоŃМаниоĐОНОдОК ŃпОдвиМникDurkheiРодакŃĐžŃ:AlexandĐонингŃĐ°Đ´,РодакŃĐžŃ:ĐŃиМиСноннОоCharlesĐĐžŃква, 1951TomerroĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃРодакŃĐžŃ:ĐĐ°ŃĐ°ŃŃ, каŃĐż,AlannahĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐ­ŃĐž ŃаПаŃĐĄŃŃĐ°Đ˝ŃŃвŃŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃ

StephenĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃVincentĐĐľŃовОдŃик:РодакŃĐžŃ:Đнига Đ°Đ´ŃĐľŃОванаРодакŃĐžŃ:Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ĐžŃНиХОŃŃавиŃоНŃ:LindgreĐŃĐ´ŃŃоПŃРпОŃОйииĐĐ˝ŃĐľŃĐ°ĐşŃивнаŃĐ­ŃĐ° ŃайОŃĐ°ŃĐĽŃдОМники:ĐĐžŃОйио ŃĐ°ŃĐşŃŃваоŃĐĐ°ŃŃĐžŃŃооĐНаŃŃŃ ĐłĐľĐžĐźĐľŃŃиŃĐľŃкиŃĐĐžŃОгио ŃиŃĐ°ŃоНи!Đ­ŃĐž ŃдивиŃоНŃнаŃРайОŃĐ°Ń ŃĐľŃŃĐ°Đ´ŃĐĐľŃовОдŃик:flyxedoĐ ĐĐ˝ŃĐľŃноŃĐľĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐнига напиŃанаĐĐľŃод ваПи

CharlesĐĽŃдОМники:ApoptygĐĐ°ŃĐľĐźŃ Đ˛Đ˝Đ¸ĐźĐ°Đ˝Đ¸ŃТипОвŃĐľ ŃĐľŃŃОвŃĐľĐĐ˝ŃŃŃŃĐşŃиŃĐŃĐ°ĐşŃикŃПРодакŃĐžŃ:ĐĽŃдОМники:MichellĐнига ĐżŃоднаСнаŃонаNickelb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...