Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem albo pytanie... czy ktos z was wyciagal z claasa dominatora 80 klepisko? za cholere nie mozna go ruszyc... nie widac zadnych spawów ani srub... czy jest to wogóle wymienialne?

Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym najlepiej pokleić zbiornik z tworzywa w kombajnie? jest to co prawda na górze ale chciałbym jednak tankowac do pełna za kazdym razem...

Żywicą poliestrową.

hmmm no żywica nie wyszło, zawiezlismy do pospawania, dobrze zrobione zobaczymy jak długo wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem albo pytanie... czy ktos z was wyciagal z claasa dominatora 80 klepisko? za cholere nie mozna go ruszyc... nie widac zadnych spawów ani srub... czy jest to wogóle wymienialne?

Bardzo prosze o pomoc

 

Naprawdę nikt nie wymieniał? nie wierzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może doradzić na temat wymiany łożysk na wałkach klawiszy i samego klawisza

ponieważ nigdy tego nie robiłem i za bardzo nie wiem jak się zabrać i czy trzeba rozbierać przy tym prawie połowę kombajnu czy można jakoś prościej

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem albo pytanie... czy ktos z was wyciagal z claasa dominatora 80 klepisko? za cholere nie mozna go ruszyc... nie widac zadnych spawów ani srub... czy jest to wogóle wymienialne?

Bardzo prosze o pomoc

 

Naprawdę nikt nie wymieniał? nie wierzę...

Nie mam clasa ale w JD wymieniałem. Masz wywaloną gardziel? Wywal też chwytacz kamieni, a potem odkręcasz klepiska i wychodzi. Napewno będzie jeszcze grzebień od strony odrzutnika. Nic na siłę. Rozruszaj i uwazaj aby na nogi nie spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używacie w hederze podnośników. Mam wyłożony rzepak i zastanawiam się czy nie założyć ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnych kilka lat używałem je ale od kilku jeżdżę bez i lepiej mi się pracuje nawet w wylęgniętym i nie trzeba prostować czy naspawywać jak się utrą, szkoda zachodu takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem albo pytanie... czy ktos z was wyciagal z claasa dominatora 80 klepisko? za cholere nie mozna go ruszyc... nie widac zadnych spawów ani srub... czy jest to wogóle wymienialne?

Bardzo prosze o pomoc

 

Naprawdę nikt nie wymieniał? nie wierzę...

Nie mam clasa ale w JD wymieniałem. Masz wywaloną gardziel? Wywal też chwytacz kamieni, a potem odkręcasz klepiska i wychodzi. Napewno będzie jeszcze grzebień od strony odrzutnika. Nic na siłę. Rozruszaj i uwazaj aby na nogi nie spadło.

 

jeszce nie mam, ale to nie problem tylko ze tu chyba jest inaczej bo chwytacz kamieni jest pod spodem i odchodzi tylko blacha, wiec calego chyba nie wyciagne natomiast nie wiem jak mowisz rozruszac,, skoro ono nawet nie drgnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie wymieniał? nie wierzę...

Nie mam clasa ale w JD wymieniałem. Masz wywaloną gardziel? Wywal też chwytacz kamieni, a potem odkręcasz klepiska i wychodzi. Napewno będzie jeszcze grzebień od strony odrzutnika. Nic na siłę. Rozruszaj i uwazaj aby na nogi nie spadło.

 

jeszce nie mam, ale to nie problem tylko ze tu chyba jest inaczej bo chwytacz kamieni jest pod spodem i odchodzi tylko blacha, wiec calego chyba nie wyciagne natomiast nie wiem jak mowisz rozruszac,, skoro ono nawet nie drgnie

 

Wywal gardziel a wszystkie mocowania klepiska będziesz miał jak na dłoni-ona ci wszysko przysłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za słownictwo ale" żeby zdjąć gacie musisz zdjąć spodnie". Wywal gardziel to jak napisał kolega, wszystko masz jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za słownictwo ale" żeby zdjąć gacie musisz zdjąć spodnie". Wywal gardziel to jak napisał kolega, wszystko masz jak na dłoni.

dobrze ze nie napisales... zeby wyciagnac .... trzeba zdjac gacie...

 

co macie na mysli gardziel? podajnik? a czy podsiewacz tez musze wyciagac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w clasie ale napewno odkładasz tłoki od podniszenia, jakieś paski od napędu najlepiej załóż heder podeprzyj gardziel od dołu klockami, wybijasz kliny które trzymają gardziel w miejcu połączenia z kombajnem, wycofujesz kombajn i nasz dojście. Mogą być jeszcze jakieś pierdołki do rozłączenia muszisz popatrzeć dokładnie. Podsiewacza raczej nie ruszasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy używacie w hederze podnośników. Mam wyłożony rzepak i zastanawiam się czy nie założyć ich?

 

Ja z podnośnikami koszę wszystko czy stoi czy leży...

z taką różnicą że jak mocno poległo to dodaje więcej podnośników

pomaga szczególnie przy jęczmieniu nawet jak stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za słownictwo ale" żeby zdjąć gacie musisz zdjąć spodnie". Wywal gardziel to jak napisał kolega, wszystko masz jak na dłoni.

dobrze ze nie napisales... zeby wyciagnac .... trzeba zdjac gacie...

 

co macie na mysli gardziel? podajnik? a czy podsiewacz tez musze wyciagac?

 

"Gardziel" to inaczej "podajnik pochyły" lub kanał wciągający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam New Hollnada 8030 i chciał bym kupić do niego kabinę. Znajomy ma na sprzedaż od NH 8060(do ściągnięcia z niemiec) chciał bym się dowiedzieć czy może będzie pasować do mojego kombajnu. Prosił bym o poradę kogoś zorjętowanego w temacie. Dodam że kabina jest od kombajnu który był wyprodukowany w tym samym roku co mój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.a ja znowu.jest ktoś co wie coś o kombajnie MDW 525.bardzo proszę o informacje o nim,może ktoś wie gdzie można o nim na internecie coś poczytać lub testy jakieś.z góry dziękuje.czy są sklepy z częściami do nich w promieniu 150 km od olsztyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat Bizona Sampo,jak to pracuje i jak z częściami, czy pasuje coś od Z056 lub Rekorda.Można kupić1998r. za 55000,to chyba korzystnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bluss1 witam.a ja znowu.jest ktoś co wie coś o kombajnie MDW 525.bardzo proszę o informacje o nim,może ktoś wie gdzie można o nim na internecie coś poczytać lub testy jakieś.z góry dziękuje.czy są sklepy z częściami do nich w promieniu 150 km od olsztyna

 

zobacz na www.fortschritt.p2a.pl może tam coś wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witm chciałby dowiedziec sie co sadzicie o kombajnie mf 38 lub 40? czy warto zakupić? jak sprawuje sie na silniku VALMET albo MERCEDES?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się dowiedzieć o ustawieniu kombajnu dominatora 78 omłot rzepaku

 

obroty bębna,wialni,wlot iwylot klepiska,sito dolne i górne jak mocno domknąć

A przede wszystkim o ustawieniu tej blachy od kierunku wiatru ,tam są 4 otwory na który otwór gdy kosi się rzepak a na który pszenicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w clasie ale napewno odkładasz tłoki od podniszenia, jakieś paski od napędu najlepiej załóż heder podeprzyj gardziel od dołu klockami, wybijasz kliny które trzymają gardziel w miejcu połączenia z kombajnem, wycofujesz kombajn i nasz dojście. Mogą być jeszcze jakieś pierdołki do rozłączenia muszisz popatrzeć dokładnie. Podsiewacza raczej nie ruszasz.

 

w tej maszynie wyciagnac klepisko to historia.. wyciagnalem podajnik i zgroza... przed klepiskiem jest takie obrotowe kuromeslo. wtej chwili jest grzbietem do góry, ale mozna to obrocic o 180 stopni i wtedy u góry sa sztabiki cos jakby przedluzone klepisko tylko bez dziur... nie wiem do czego to sluzy... otoz to kuromeslo jest polączone z klepiskiem do ramy kombajnu na sworzniu który jest przstrzelony kolkiem rozporowym... po 30 latach nie ma szans na rozebranie tego... ale jeszcze lepszy motyw u góry sworznie wspawane na stale do ramy!!!! fabrycznie!!! trzeba odginac jarzmo zeby to wyciagnąć! mam to w dupie... zmieniam cepy i koniec roboty!!! para cepów 260 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam nowy oryginalny pas napedu do Wariatora bebna mlockarni w kombajnach Claas Lexion.

Posiadam rowniez noze do rozdrabniacza w tych maszynach. Wszystko w promocyjnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...