Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sobie w lecie kombajn Massey Ferguson 206 mały ale daje sobie rade na moich 15 ha mam problemy z chamulcami brakowało płynu dolałem DA1 i od tamtej pory prawie wcale ich niema odpowietrzanie nie pomaga czy ktoś wie jaki płyn sie leje do takich kombajnów prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA1 nalałes. Bój sie boga chlopie. Na zachodzie nawet takiego plynu na oczy nie widzieli. Kup teraz z 2 litry DOT-3 i plucz cały uklad. Tylko dobrze bo one sie żra i ci uszczelki w pompkach wyzre,i cylinderki popuszczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SZCZEWKO .może nic sie nie stało jeszcze uszczelkom możę być DOT-4 bo taki mają w sklepie czy szukać gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOT- 4 jest jeszcze lepszy, ale możesz zastosować także R3 , ja stosuję go we wszystkich sprzętach i nie mam problemów. Mam też podobny kombaj , tylko trochę starszy model MF 187.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kolekcjonuje ksiazki do maszyn rolniczych, jeśli ktoś potrzebuje którejś z poniższej listy, chetnie pomogę, wymienie się itd.

 

 

Do kombajnów zbożowych mam nastepujaca literature:

 

-instrukcja obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

FMŻ Płock Niedomagania układu hydraulicznego Kombajn Bizon.

FMŻ Płock Tablice smarowania kombajnów zbożowych Bizon.

FMŻ Płock Usterki technologiczne Kombajn Bizon.

 

-ksiazki do Bizona Rekorda

 

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

-Fortschritt Katalog części 300 303 304\

 

-instrukcja obsługi kombajnu zbożowego Class Dominator, modele: 108SL/108S, 98SL/98S, 88SL/88S, 78SL/78S

 

 

Claas - CHP 410.

Claas - Columbus.

Claas - Comet.

Claas - Compact 25 20.

Claas - Compact 25.

Claas - Compact 30.

Claas - Constant.

Claas - Consul.

Claas - Corsar.

Claas - Cosmos.

Claas - Dominant.

Claas - Dominator 100 105.

Claas - Dominator 56.

Claas - Dominator 66.

Claas - Dominator 80 85.

Claas - Europa.

Claas - Instrukcja regulacji ustawień sieczkarni Jaguar 830 - 900.

Claas - Jaguar 60 SF.

Claas - Jaguar 70 SF.

Claas - Jaguar 80 SF.

Claas - Markant 40.

Claas - Markant 50.

Claas - Markant 52 45.

Claas - Matador.

Claas - Mercator 60.

Claas Mercator S 70 75.

Claas - Mercator.

Claas - Mercur.

Claas - Protector Mercator 50.

Claas - Ranger 907.

Claas - Ranger 907T.

Claas - Ranger 911T.

Claas - Senator.

Claas - Targo K.

Claas Dominator 130-140-150 Instrucja obsługi PL.

 

 

 

Jeśli ktoś potrzebuje , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam materialy do napraw firmy Claas .

Posiadam komplet nowiutkich oryginalnych nozy do rozdrabniacza firmy Claas ktore pasuja do kombajnow Lexion 480, 570, 580, 600. Cena jest bardzo konkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do maszyn rolniczych marki:

 

JOHN DEERE, CLAAS, CASE IHC, NEW HOLLAND, FIAT, FORD, FIATAGRI, HESSTON, WELGER, KEMPER, GERINGHOFF.

 

Każdy katalog zawiera szczegółowy rysunek danego podzespołu, numer katalogowy, opis części, ilości zastosowane.

 

 

Katalogi są w niemieckiej lub angielskiej wersji językowej na płycie CD.

 

 

@mail katalogi_maszyn@interia.pl

 

TEL. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam claasa dominatota na hydrostacie jak muciłem nim pod górke to sam zwalniał jak miałem dużo zboża w zbiorniku no nawet stanoł całkiem nawet po asfalcie pod górke zwalnia mam go pierwszy rok z poczontku było ok jadonc po drodze jechał 30 km/h a teraz 24 po równym olej i filter w hydrostacie wymieniłem jaka może być przyczyna czy ktoś tak

miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może olej szajsowny, filtr ma zły przepływ, chłodnica zapchana i grzeje olej, pompa podjechana albo silnik olejowy. Trudno jednoznacznie powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie kombajnu claas dominator 76s

Może ktoś z Państwa ma taki sprzęt i może przekazać mi i innym opinie na temat tego kombajnu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie że lepiej jest mieć silnik merca niż perkinsa.

Wadą w 76 jest mniejsza gardziel,przez co pas od młucarni ma problem z uciąginięciem tego,gdyż masapodawana jest nierównomiernie,kolejnym minusem są płaskie sita uniemożliwiające jazde pod większą górke,i że mercedes pojedzie na oranżadzie a perkins to już różnie, ale mnie to nie dotyczy akurat,gdyż wady opałowego paliwa zna każdy.

Jak ktoś coś jeszcze wie o zaletach i wadach prosze pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dominatora 86 heder 3.90m z perkinsem. Niewiele mogę powiedzieć bo go niedawno nabyłem ale jak ktoś ma doświadczenie z takim egzemplarzem to proszę o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olus. Zobacz sobie ta stronke http://www.konedata.net/claas.htm masz rozpoznanie po wszytkich modelach i mozesz sobie porównac. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Claas Dominator 86 z kosa 4,5 metra, i rozwazalismy i ogladaismy tez 76 ale ojciec wybrał 86 i dobrze zrobił . Fakt jest faktem ze mamy go pierwszy rok i na poczatku było ciemno ale teraz wszytko wiemy proste kombajny, przez całe żniwa sie nie psuł na koniec cos z hydraulika a bizony psuły sie. Jak nie miałes wcześniej kombajnu to weź sobie kombajniste ale z claasa nie bizona bedzie wiedział gdzie zerknąć. My mamy silnik merca i taki ci polecam nie bierz perkinsa bo jak odpalalismy na placu to miały ciezko a mietek dotkniety i pali. My jezdzimy na normalnej. Model zależny od tego ile ziemi masz, nasz idzie ostro nie co bizon, czyści lepiej komfort super, ludzi taniej wychodzi ...

Mozemy gadac na gg ale musisz podac swoje bo ja nie chce pisac na forum...

Uwazaj na handlarzy bo ściemniaja z data produkcji nie jest bita ale jest w jednym małym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Od tego roku jestem posiadaczem kombajnu zb. Claas Corsar, z sieczkarnią.(silnik Perkins 4/236). Brakuje mi pasa który napędza sieczkarnię. Poszukuję schematu pasów z numerami katalogowymi,ewentualnie numeru katalogowego tego pasa (oryginału lub zamiennika).Bedę wdzięczny za pomoc i porady w obsłudze tej maszyny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal_k mozesz zdradzic gdzie mozna sprawdzic date produkcji? moje gg 2662591

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! Data produkcji to nie tajemnica każdy ja widzi tylko nie wie.... jest bita na wszystkich felgach kól jezdnych dokładnie mówiąc rok pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta data to lipa .U mnie na felgach jest 86, na klimie 85, a w rzeczywistości to jest 82.Wyślijcie do Korbanków maila z numerem fabrycznym a otrzymacie odpowiedz o roku produkcji waszej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie!

Od tego roku jestem posiadaczem kombajnu zb. Claas Corsar, z sieczkarnią.(silnik Perkins 4/236). Brakuje mi pasa który napędza sieczkarnię. Poszukuję schematu pasów z numerami katalogowymi,ewentualnie numeru katalogowego tego pasa (oryginału lub zamiennika).Bedę wdzięczny za pomoc i porady w obsłudze tej maszyny.

Pozdrawiam.

wejć na http://dostep.korbanek.pl/go.php?page=text&art=305 tylko musisz się zalogować tam są katalogi claas i fendt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie!

Od tego roku jestem posiadaczem kombajnu zb. Claas Corsar, z sieczkarnią.(silnik Perkins 4/236). Brakuje mi pasa który napędza sieczkarnię. Poszukuję schematu pasów z numerami katalogowymi,ewentualnie numeru katalogowego tego pasa (oryginału lub zamiennika).Bedę wdzięczny za pomoc i porady w obsłudze tej maszyny.

Pozdrawiam.

wejć na http://dostep.korbanek.pl/go.php?page=text&art=305 tylko musisz się zalogować tam są katalogi claas i fendt

Dzięki, sprawdzałem , numer katalogowy pasa do sieczkarni jest tylko w katalogu od Cosmosa i od Consula a w katalogu od Corsara niema. A one są inne i nie wiadomo który z nich by pasował do mego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...