Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim .

Kupiłem niedawno MDW 527 z silnikiem mercedesa czy ktoś z was posiada instrukcję obsługi lub katalog cześci do tego wunalazku po polsku.Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do kombajnów zbożowych - TANIO!:

 

Dostępne modele marki; JOHN DEERE, CLAAS, CASE IHC, NEW HOLLAND, LAVERDA.

Każdy katalog zawiera szczegółowy rysunek danego podzespołu, numer katalogowy, opis części, ilości zastosowane.

 

Katalogi są w niemieckiej lub angielskiej wersji językowej na płycie CD.

 

Posiadam rónież katalogi do innych maszyn marki; FIAT, FORD, FIATAGRI, HESSTON, WELGER, KEMPER, GERINGHOFF, DAVID BROWN

 

@mail katalogi_maszyn@interia.pl

 

TEL. 698145380[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o opinie na temat kombajnu Deutz-Fahr 3580 agrotronic. Jak jest z jego wydajnością, awaryjnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was miał styczność z kombajnami Case 1640 - 1680 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczas pracy bizonem Z56 tył mocna się buja na boki. Często łamią się sita i obrywa kosz sitowy. Jak można zlikwidować tą usterkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz nie równo ustawione targańce kosza, trzeba podłożyć dystanse pod osłony do których są one przykręcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna najpewniej tkwi w napędzie kosza sitowego. Musisz sprawdzić czy "targańce" po obu stronach są równej długości (mogą byś spawane), sprawdź łożyska przy napędzie po obydwu stonach, nawet mały luz wystarczy żeby się sita rwały nie zaszkodzi wymiana gumek w uchwytach kosza.

przyczyną mogą być również wytrząsacze np luz na łożyskach lub skrzywiony wał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za ważną dla mnie informację, chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak mogę sprawdzić czy ten wał jest skrzywiony czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną mogą być rownież wieszaki podsiewacza ja miałem dwa wykrzywione i też pękało sito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wał musiałbyś porównać z innym np przedni i tylny, albo z nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam classa merkatora 60 6 cylindrow perkins chciałbym wymienić końcówki wtryskiwaczy czy ktoś mógl by mi podać symbol takiej końcówki lub od jakiego silnika pasują.Stare mają symbol F5-E8 lecz takich symboli nigdzie nie znalazłem POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Proszę o opinie na temat kombajnu Deutz-Fahr 3580 agrotronic. Jak jest z jego wydajnością, awaryjnością?

Ja mam 3570 ale poza większym zbiornikiem są bliźniaczo podobne. Wydajności w tonach na godz. nie znam ale spokojnie 1,5 do 2 ha/h pięknego pszenżyta skosi. Z usterek to przez 3 lata jak go mam żadnych, jedynie te zawinione przez operatora, łożyska itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sienapl napisz lub zadzwoń do tej firmy i podaj dane z tabliczki znamionowej a oni ci powiedzą jaka ma być i możesz unich je kupić ja brałem odnich świece płomieniową i termostaty naprawdę miła obsługa http://www.storex.pl/kontakt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam mały dylemat chce kupic kombajn na jakies 60ha za okolo 70 tyś jaki byscie polecili chodzi mi o typ klaas lub john deere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jd 1085 mam problem z uzyskaniem duzej predkosci wiatrow kola nie chca sie schodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam mały dylemat chce kupic kombajn na jakies 60ha za okolo 70 tyś jaki byscie polecili chodzi mi o typ klaas lub john deere.

 

na taki arał polecam jd 1065,1075 lub coś z class dominator 86,76 sa to dość wydajne kombajny, w cenie +/-70 tyś o mocnych silnikach i proste w obsłudze... takim sprzetem spokojnie obrobisz 60ha a nawet więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam mały dylemat chce kupic kombajn na jakies 60ha za okolo 70 tyś jaki byscie polecili chodzi mi o typ klaas lub john deere.

 

na taki arał polecam jd 1065,1075 lub coś z class dominator 86,76 sa to dość wydajne kombajny, w cenie +/-70 tyś o mocnych silnikach i proste w obsłudze... takim sprzetem spokojnie obrobisz 60ha a nawet więcej...

 

 

 

 

moze jeszcze jakies inne sugestie bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma JD 1065 i kosi bez problemu 100ha, ja mam Claas 96 i kosze rocznie 160ha. Są to proste, małoawaryjne maszyny, nie ma problemu z częściami. Na 60ha JD1065 albo Cl76, chyba ze sie mysli o jakis usługach to JD1075 - Cl86/96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! My mamy Claas Dominator 86 i taki polecam lub Do 88 mają 5 wytrząsaczy i wydajność dobra. My obrobiliśmy niecałe 100ha i praktycznie bezawaryjnie (hydraulika). Tylko silniki merca. Super maszyny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża prośba do Was .Mam problem z silnikiem Perkinsa w moim Claas Dom.88

Do 2000 obrotów nie kopci powyżej prycha czarnym dymem .Wszystkie filtry nowe oleju nie bierze .Spece od silników Perkinsa wnioskują że to moży być pompa.

Dlatego prośba moja taka .Gdzie w woj pomorskim,kuj-pom, mogę oddać do naprawy moją pompe .Tak abym miał gwarancje że wszystko będzie należycie

będzie zrobione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Tucholi jest parę zakładów, które naprawiają pompy ale jak jest z gwarancją że wszystko będzie dobrze chodzić to nie wiem bo tylko od ludzi z okolicy że dobrze robią lecz sam nie mogę tego potwierdzić i nie wiem czy wszystkie czy tylko jeden. Musialbyś popytać kogoś w twojej okolicy czy oddawał pompę do Tucholi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w Tucholi jest parę zakładów, które naprawiają pompy ale jak jest z gwarancją że wszystko będzie dobrze chodzić to nie wiem bo tylko od ludzi z okolicy że dobrze robią lecz sam nie mogę tego potwierdzić i nie wiem czy wszystkie czy tylko jeden. Musialbyś popytać kogoś w twojej okolicy czy oddawał pompę do Tucholi.

 

Dzięki za info.

Z tego co tylko ja słyszałem to może i są dobrzy ale w typowych pompach ,rzędowych ewentualnie Perkins 4 .Ja mam 6 firmy CaV i osobiście trochę mam obawy czy im zlecić naprawę.Tym nie mniej że w Tucholi jeden pompiarz gada na

drugiego.Wolałbym oddać do jakiegoś autoryzowanej stacji np: Bosch .

Szkoda że już nie mam kontaktu w Niemczech .Tam kolega oddał mi kiedyś pompę na wymiane do Mercetora jak go kiedyś miałem i to było to co oczekiwałem .Kombajn dostał drugie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Kadimotu w Krakowie (tel. i adres znajdziesz w necie) z tego co słyszałem to bardzo dobra firma specjalizuja sie głównie w zagranicznych pompach niewiem tylko jak cenowo u nich wychodzi. No i zaznaczam ze wiem to tylko od znajomych sam nie mialem okazji korzystac z ich usług.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Pan z Storexu polecił mi Bosch serwis w Leźnie koło Gdańska.

Czy ktoś coś wie o tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...