Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dominator 78 jest dużo dłuższy całkiem inna kabina inny heder i dużo jnnych nowych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy macie może jakieś namiary lub adresy producentów sieczkarni do słomy montowanych do kombajnu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ma ktos moze instrukcje obslugi do claas consul w jezyku polskim bo wlasnie kupilem taki kombajn,jezeli nie to moze poradzicie gdzie taka kupic. pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kombajnie który zakupiłem jest zamontowany taki wskaźnik: f9225990e3d0528a.html na pierwszy rzut oka wygląda na to że jest to czujnik strat ziarna na sitach i na wytrząsaczach. Potwierdzeniem tego są czujniki które są zamontowane zaraz za sitami: eaaad5c14fa28c60.html i za wytrząsaczami: 3a327480aed84836.html

Po dokładniejszym obejrzeniu kombajnu znalazłem jeszcze dwa czujniki jeden jest zamontowany przy tylnym prawym kole: f54d9e7de3c667f9.html a drugi na dachu kabiny: 9ab73252ed9b20a9.html Wszystkie te czujniki które wymieniłem wyżej są podłączone z tym wskaźnikiem o którym pisałem na samym początku. Tak wygląda on z tyłu gdzie wchodzą wszystkie przewody: be8f2ea135344e64.html

Moje pytanie dotyczy czy ktoś spotkał się z takimi czujnikami głównie mam tu na myśli czujnik który jest zamontowany w kole i na dachu. Co one mogą mierzyć i w jaki sposób można odczytywać ich wskazania. Dodam że na tym wskaźniku do którego są podłączone przewody wszystkich czujników nie ma żadnych innych przełączników które by nie były widoczne na zamieszczonych zdjęciach.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje w tej sprawie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kombajnie który zakupiłem jest zamontowany taki wskaźnik: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9225990e3d0528a.html na pierwszy rzut oka wygląda na to że jest to czujnik strat ziarna na sitach i na wytrząsaczach. Potwierdzeniem tego są czujniki które są zamontowane zaraz za sitami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eaaad5c14fa28c60.html i za wytrząsaczami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a327480aed84836.html

Po dokładniejszym obejrzeniu kombajnu znalazłem jeszcze dwa czujniki jeden jest zamontowany przy tylnym prawym kole: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f54d9e7de3c667f9.html a drugi na dachu kabiny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ab73252ed9b20a9.html Wszystkie te czujniki które wymieniłem wyżej są podłączone z tym wskaźnikiem o którym pisałem na samym początku. Tak wygląda on z tyłu gdzie wchodzą wszystkie przewody: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be8f2ea135344e64.html

Moje pytanie dotyczy czy ktoś spotkał się z takimi czujnikami głównie mam tu na myśli czujnik który jest zamontowany w kole i na dachu. Co one mogą mierzyć i w jaki sposób można odczytywać ich wskazania. Dodam że na tym wskaźniku do którego są podłączone przewody wszystkich czujników nie ma żadnych innych przełączników które by nie były widoczne na zamieszczonych zdjęciach.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje w tej sprawie

Pozdrawiam

 

Tak będzie czytelniej i przejrzyściej.

Przepraszam za poprzedniego posta i prośba do administratora o usuniecie go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to kombajn? Ja mam taki sam czujnik strat w dronningborgu d 7000s ten czujnik przy kole to licznik hektarów u mnie podłączony do "komputera" ten na dachu to sam nie wiem do czego służy choć tez go mam a do tego LH agro to mam i nawet instrukcję tylko, że po duńsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wskaznik wskazuje straty ziarna oraz informuje gdy zapchala sloma wytrzasaki i niewylatuje mam te same czujniki w kombajnie tylko wskaznik inny a z tym kolem i kabina to niewiem moze czujnik w kole jest od predkosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to kombajn JD1055 Jak pisałem wcześniej te wszystkie czujniki podłączone są do tego głównego który wskazuje aktualne straty ziarna. Na tej fotce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be8f2ea135344e64.html możemy zauważyć patrząc od prawej strony pierwsze sześć żył są od czujników strat ziarna a kolejnie przewody 7 8 9 i 10 są od tych pozostałych czujników czyli od tego przy kole i na dachu, tylko nie wiem dokładnie w jakiej kolejności są przewody od danego czujnika. Można też zauważyć ze są tam narysowane jakieś obrazeczki a dokładniej kółko prawie całe zamalowane na czarno i kolejny obrazeczek puste kółko przypominające słoneczko. Może to komuś coś nasunie na myśl ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjrzę się jak to wygląda u mnie i postaram się ci odpisać . Podaj mi na pm swojego maila to Ci podeślę skana tej instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Orientuje się może ktoś gdzie w woj łodzkim lub pobliżu jego regenerowane sa rozdzielacze głowne i przekładnia kierownicza od claasa dominatora 86! Mam problemy bo wolno albo wcale nie działaja przyspieszacze i podnoszenie na głownej dzwigni sterującej no i podejrzewam rozdzielacz bo cięzko chodzi, moze ktoś wie co jest uszkodzone? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A w Tucholi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

309ls mam już skan instrukcji tego czujnika ale nie mogę Ci go wysłać bo chyba podałeś mi zły adres mailowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

309ls w temacie opryskiwacze zawieszane i ciągane niedawno podałem swojego maila .Przyślij mi jakiegoś maila a ja w odpowiedzi wyślę Ci ten skan, bo gdy wpisuję twój adres w polu wyskakuje mi błąd "zła składnia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co sądzicie o kombajnach mf 27 lub podobnych z tego typoszeregu ma ktos edoczynienia z takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co sądzicie o kombajnach mf 27 lub podobnych z tego typoszeregu ma ktos edoczynienia z takim

 

witaj. Jeśli się nie mylę jest to kombajn bliżniaczo podobny do dronningborga serii d 7000 na hydrostacie z dodatkową wialnią silnikiem perkinsa itd..../?.Porównywałem na allegro . Sam mam taki ,koszę nim 2 sezony i nie miałem większych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje katalog do kombajnu Mf 507 lub ewentualnie jakiś schemat sprzęgła od napędu hedera bo właśnie kupiłem taki sprzęt i nie mogę się połapać wydaje mi się ze brakuje kilku części w tym sprzęgle pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego cclasa od 9 lat , udało mi się dostać tylko katalog części do consula, jak bardzo ci zalezy to pisz na" gorg7011@o2.pl"postaram się ci pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt te mniejsze claasy z lat 80 hydrostatu nie miały no i cena jest przystepniejsza w cenie claasa z poczatku lat 80 mozna kupic mf z końca lat 80 albop początku 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problrm ze sprzęgłem jezdnym w bizonie Z056 przy powolnym puszczaniu bardzo szarpie widac to szczegolnie na trzecim biegu. Wymienilem tarcze bo stara byla starta ale to nic nie dało

 

sprawdź czy nie poluzowała ci się poprzeczka nad skrzynia biegów (element wyglądający jak kawałek profila zamkniętego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yrzeba tez było docisk sprawdzić może sprężynki sa zurzyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje książkę obsługi i/lub katalog części do kombajnu dronningborg d7000. Kombajn jest na hydrostacie i ma dodadkowa wialnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...