Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

to wez go zalej olejem opalowym, mozesz go nawet na tym odpalic ( wg. instr. jegnego ciagnika pisze zze co jakis czas powinno sie tak robic odpalajac ciagnik na 2min bez obciazenia) lub tez go nieodpalaj tylko spusc i bedziesz widziec co i jak a resztki OO napewno niezaszkodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się czegoś dowiedzieć o kombajnie BIZON BS Z110. Chodzi mi o dostępność części i ich cenę (może małe porównanie z ZO56?) Zastanawiam się nad zakupem takiego (90r). Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa NH i wszystkie łozyska oryginalne sa SKF-a za to kumpel ma JD 1085 i były polskie łozyska w oryginale.Najlepsze łozysko tez mozna popsuc niewłasciwym montażem , brakiem smarowania lub przesadnym smarowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w planie zakup nowego kombajna postawiłem narazie na new holland tc 5050 ale się wacham pomiędzy john deere 1470 jest droższy ale i słyszałem że składany w brazyli i jakość kiepska.Proszę o opinie z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam w planie zakup nowego kombajna postawiłem narazie na new holland tc 5050 ale się wacham pomiędzy john deere 1470 jest droższy ale i słyszałem że składany w brazyli i jakość kiepska.Proszę o opinie z góry dzięki

 

tc 5070=jd1470

w cenie tc 5050 masz tc5060 na mech skrzyni a zrobi to samo co JD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

potrzebuje tłumnik do kombajnu jd 950 najlepiej uzywke ale w dobrym stanie jak ktoś coś wie to prosze o namiary pienieslaw@tlen.pl pozdrawiam

Nie wpędzaj się w koszty ja w swoim 970 mam założony od stara 200 już 12tat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę pozdrawiam. ale powiedz mi jeszcze czy tak od razu dał się założyć czy trzeba coś spawać? i czy tu chodzi o tą ostatnią bańkę? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! zachodze zobaczyć jak dominator 86 sobie zimuje w garazu i zdziwienie mam spalona instalacje elektryczna pod pedałami hamulca i sprzęgła aż do skrzynki z bezpiecznikami wszytko stopione całe kable jeden wielki czarny stop rowniez wiazke ktora idzie do glownego zegara w kabinie, podjrzewam ze zaczelo sie od dolanej wycieraczki. Wie moze ktoś jak to naprawiać i zna jakiegoś madrego elektryka z okolic wielunia i czy pod wplywem temp mogl sie uszkodzić orbitol??? dzieki za odp!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Swojego czasu natknąłem się necie na informacje dotyczące sprawdzania używanego kombajnu. Tzn. na co zwrócił uwagę przy kupnie tej maszyny. Opisane było kolejno co i w jaki sposób można sprawdzić. Wie ktoś może gdzie to jest bo nie mogę teraz znaleźć. Jeśli tak to proszę o linka. Myślę że przyda się to innym chcącym kupić kombajn. A może ktoś z forumowiczów wie i zechce się podzielić taką wiedzą. Z góry dziękuje za informacje i porady 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może to sobie poczytasz:http://www.adihurt.pl/?wstep,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może orientuje się ktoś ile może kosztować nowa chłodnica do john deera 1065, mi fachowiec powiedział ok 3 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.może ktoś wie gdzie mogę dostać części do kombajna New Hollad-takie jak kosy,sita,ślimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.może ktoś wie gdzie mogę dostać części do kombajna New Hollad-takie jak kosy,sita,ślimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam takie pytanie.

W ostatnie żniwa chciałem nabić klime w kombajnie (JD 1177 SII), przyjechał gość i powiedział że nie nabije bo nie wie jaki tam jest czynnik (czy R22 czy R12). Przeszukałem całą sprężarkę(czy jest coś napisane) i sporo stron w necie, dzwoniłem do różnych serwisów JD ale i tak nic to nie dało. Może ktoś z was kiedyś to robił i wie??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam JD 1174 SII z 1992r i w moim powinien być czynnik R-12. Ale ostatnio po dokładnym wypłukaniu układu został zalany czynnikiem R-134a i sezon wytrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki wielkie za odpowiedź:) Pasowało by wreszcie zrobić tą klimę.

A tak na marginesie jak się sprawuje 1174?

U mnie było trochę problemów z przystawką napędową od silnika(łożysko, wałek i tarcza do wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima jak była długo niesprawna to proponowałbym rozebrać na części pierwsze i wszystko dokładnie przepłukać, potem sprawdzić szczelność i dopiero nabijać. U U nas kombajn był kupiony z uszkodzoną klimatyzacją i pierwszego roku napełniana była chyba 3 razy R12 i ciągle nie działała, w tym roku po wypłukaniu układu i napełnieniu R-134a sezon przechodziła ale pod koniec też już nie bardzo działała.

Jeżeli chodzi o kombajn to nie był z nim do tej pory żadnych większych problemów. Oprócz klimatyzacji, zepsutego czujnika ciśnienia oleju i przetartego przewodu hydraulicznego wszystko pracuje jak należy.

Jeżeli chodzi o tą przystawkę to nie wiem co masz na myśli, jeżeli chodzi o napęd to mam hydrostatyczny(super sprawa), a jeżeli mówisz o tej przystawce co napędza wszystkie podzespoły to u mnie jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tą przystawkę mi chodzi co napędza:) mój jest bez hydro4 i może też dlatego coś się działo. Dzięki za doradzenie z tą klimą, może w końcu się ją doprowadzi do porządku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...