Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. Niedawno kupiłem kombajn zbożowy droninngborg1650 silnik 6 perkinsa cheder 3.80, i chciał bym się dowiedzieć co o nim sądzicie , jakie są wasze opinie na jego temat. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj kupiłem kombajn droninngborg 1650 za 16.000 ma silnik 6 perkinsa, heder 3.80 . Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych kombajnach.

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Bizonie Z-58 jeżeli silnik bierze olej około 4l na dzień, będzie poprawa jeżeli zmienie na olej lepszej klasy, obecnie jeżdze na superolu.Czy może byc tego jakaś inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana oleju nic nie da ,wymiana pierścieni na sezon powinna pomóc jednak tak czy siak czeka cię kapitalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze turbina Ci juz puszcza znaczne ilosci to wystarczy nowa zalozyc albo zregenerowac. Sciag tyrbo rure i zobacz czy jest luz na wirniku,promieniowy i osiowy.Jak jest sporo oleju w rurze to turbina do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieszać oleje hydrauliczne HL-100 z agroHL 68.Mam jeszcze problem z otwieraniem rury wysypowej w rekordzie- jak nagrzeje się olej ,może ktoś zna recepte na tą bolączkę ,cieknie mi rozdzielacz hydrauliczny czy mozna go rozebrać bez doświadczenia ,bo do orbitrola lepiej palców niepchać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. MAm takie pytanko. Czy można zregenerowac Klepisko blaszane żeberka ale nie druciane do class compact 30?? Czekam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można mieszać oleje hydrauliczne HL-100 z agroHL 68.Mam jeszcze problem z otwieraniem rury wysypowej w rekordzie- jak nagrzeje się olej ,może ktoś zna recepte na tą bolączkę ,cieknie mi rozdzielacz hydrauliczny czy mozna go rozebrać bez doświadczenia ,bo do orbitrola lepiej palców niepchać,

 

Co do hydrauliki to po pierwsze: wymieniałeś filtry, bo jak nie to opiłków pewnie jest troche; może masz pompę już podjechaną albo rozdielcz(jak opada szybko to rozdzielacz), zobacz zamki w rozdzielaczach(z tyłu rozdzielacz są chyba na klucz 27) bo może ci się zaciął, a jak by to nie pomogło to podkręć zamek w rozdzielaczu troche. I jeszcze jedno nie wiem jak w rekordzie ale pewnie to samo jest co w bizonie, jest taki rozdzielacz strumienia oleju, on dzieli olej na orbitrol i na rozdzielacze może tam coś, rozbierz i wymyj go.

W którym miejscu cieknie? Pewnie tu przy dźwigienkach to rozbierz i wymień oringi bo dalej to ja nie rozbierałem ale niec nie ma ciekawego i skomplikowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś z was classa mercatora ?niech napisze na pr mam kilka pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grzegorz200 czy mógłbyś popatrzeć u siebie w okolicy

 

potrzebuje uszczelkę do podsiewacza do kombajnu DEUTZ-FAHR M-770

 

nr katalogowy 1 1106 160 815.00 lub jakiś zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje czesci zamiennych do JD 975 (mogą być używane).

Prosze o pomoc.Z góry dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby mi ktoś podać ustawienia do claasa matadora standarda tzn na jakich obrotach i ustawieniach klepiska kosi sie poszczególne zboża.Chodzi mi o pszenice jeczmien i owies.Mam go dopiero pierwszy sezon i jeszcze nim nie kosiłem i chciałbym znac tak mniej wiecej te ustawienia zeby za duzo nie kombinować w polu:) A ma ktoś moze instrukcje obsługi do matadora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do uzytkownikow bizona 56 na sprezynach i tym sprzeglem klowym na hederze,problem taki ze trzesie sie to wszystko az heder peka.

wymienone zostalo wszystko i bez zmian,jak odlacze kose mozna szklanke z woda postawic i nic sie nie wyleje.

moze ktos sie z tym spotkal ?

chyba ze ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem czy dokładnie ot chodzi,ale być może nie są zachowane te wymiary http://i47.tinypic.com/v6ll60.jpg Bo jeżeli trzęsie gdy kosa pracuje,to przyczyny należy szukać według mnie w tej okolicy.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy niemasz luzów na łożysku od targańca i na tych przegóbach co sie do kosy wkręca, po milimetrze na kazdym i to zamiast ladnego ruchu tam i z powrotem będzie szarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy ale to nie to,tam juz wszystko jest nowe od kola pasowego na odrzutniku do kosy i wlacznie i nawet slimak zmienilem wiec zero luzu i wymiary jak w ksiazce ustawione.

nawet poszedlem dalej i wywalilem ten sprzeg i jest jak w starych bizonach ze sciagam pasek do odpiecia hederu i nic zbytnio sie nie poprawilo.

zrobilem nawet przeciwage na mimosrodzie targanca,niby jest lepiej ale to nie to.

jak idzie w lanie to ok ale jak na pusto na uwrociach to az calym kombajnem trzesie.

niemam juz pomyslow,jak mialem starego bizona nie bylo tego problemu a tego jak kupilem to jakas masakra a mial byc lepszy udoskonalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz za duże obrotu kosy, sprawdz dokładnie jakie masz założone zębatki te które napędzają kose i ślimak (po ile mają ząbków), bo u mnie było tak ze były jednakowe zębatki i rwało heder. Skocz do agromy i powiedz żeby ci pokazali obie. Ja zobacze u siebie po lile mają zębów to Ci napisze.Ale ja mam stary typ kombajnu, ale raczej obstawiam zębatki że jedna z nich jest nie taka jak powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z tymi zębatkami to nie wiem.Ja mam też starego typu i ta zębatka dolna była większa,od górnej(już taki kupiłem).Dwa lata temu musiałem ją wymienić(zużyta),więc pojechałem z nią do agromy.Magazynier zdziwiony,i twierdzi że to nie jest oryginalna zębatka do bizona i jak pracuje to jeszcze takiej do kombajnu nie miał (a wiem że pracował od lat).Kupiłem oryginał(bodajże 21 zębów).Teraz mam założone obydwie zębatki równe,i nie zauważyłem problemu z jakimiś nadmiernymi drganiami.Może targaniec jest za krótki((minimalnie) i w skrajnym położeniu następują nadmierne obciążenia?Nie masz możliwości gdzieś w okolicy wymierzyć?Bo że oryginalne części,to wcale nie znaczy że wymiarowe.Bo niech któraś część będzie nie wymiarowa(np.dżwignia(półksiężyc)),to i ustawienia "książkowe"nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pomierzeniem niema gdzie bo tu w okolicy wszyscy maja stary typ jeszcze ale co do obrotow to tez nad tym mysle i jutro podejde do sasiada i policze ile obrotow robi kazdy element wlasnie w starym typie hederu i porownam u siebie to juz ostatnia deska ratunku

no nie jest jeszcze jedna sprzedac puszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam bizona z056 super rok '77 Wink kupilem go w połowie poprzedniego seonu, przemłóciłem do końca bez powżniejszych problemów ale jego stan jest niezaciekawy więc muszę w niego zainwestować trochę pracy i pieniędzy i będę miał wiele pytań do użytkowników takiego kombajnu oraz do osób posiadających wiedzę w temacie jakim chce zadawać pytania. Więc gdzie najwięcej się dowiem, tzn gdzie jest najlepszy temat na ppr odnośnie naprawy bizonów. Wczoraj poprosiłem gościa z moich okolic który obenie naprawia bizony a dawniej mlócił bizonem ładnych kilkanaście lat, aby powiedział co należy wymienić a co jest w dobrym stanie. Wyjaśnił mi w miarę wszystko co muszę zrobić w nim a do forumowiczów będę miał pytania odnośnie jak niektóre rzeczy naprawić. dziękuję za każdą propozycję tematu z bizonami Wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie mam do kupna kombajn dronningborg 1650 . Co sądzicie o tych kombajnach, czekam na wasze opinie

Z gory dziękuję przemvx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...