Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam okazję kupić kombajn dronningboeg 1650 związku z tym prosiłbym abyście wypowiedzieli się co sądzicie na temat tych kombajnów/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój problem dotyczy claasa consula, a mianowicie mam problem z dzwignią które reguluje szczelinę omłotową. Ustawiona jest na 2 dziurkę od przodu kombajna i za grom nie chce się ruszyć, proszę napisać czy gdzieś jest może blokada, czy moze coś mi zastygło i spiekło że teraz się nie ruszy, a jeśli tak to gdzie? Druga sprawa to, że chciałbym podkręcić obroty bębna, teraz mam 800/min a chciałbym do 1000/min, czym i jak to zrobić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem ze swoim consulem strasznie brudno mluci,niewiem jakie powinno byc sito i cos z tymi wiatrami jest nie tak,ma ktos taki kombajn moze w mazowieckim dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś kose boczne napędzanej z kosy głównej chodzi mi jakimi śrubkami jest przykręcony przegób do kosy głównej 6 czy 8 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te posty z rozstawem drutów klepiska w Bizonie. Na moje oko rozstaw jest inny, bo druty z wiekiem się wytarły i są wizualnie na zdjęciu sporo cieńsze (stare) niż w nowym. Może sprawdź rozstaw środków prętów, czy jest inny?

Powodem przekoszenia cepów w bebnie może być skręcenie wału (napęd podawany jest z jednej strony, gdyby naped bębna młócacego był podawany obustronnie, taki efekt by nie wystąpił. Poza tym może byc też przesunięta skrajna tarcza bębna (zazwyczaj środkowe nie sa mocowane do wału, bynajmniej tak jest w starych Claas-ach.

 

Co do wibracji kosy w bizonie - w E512 sąsiada też to występuje na pusto. Zdiagnozowalismy, że to z powodu luzu samej kosy. o wymianie kosy na nową, wymianie docisków i części bagnetów (zużytych) na nowe zjawisko stało się mniej uciążliwe. Kosa latała luźno w bagnetach i bez obciążenia trząsł się cały heder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymieniałem ostatnio cepy w bizonie (oczywiście dwa sąsiednie wyważałem na wadze podkładkami tak aby miały idealnie równą masę) i po operacji wymiany zauważyłem że po obróceniu wału młocarnia zawsze się cofa i zatrzymuje w jednym miejscu. W tym miejscu były zamontowane podkładki wyważające. Po ich wykręceniu wał już nie cofa się ani razu zawsze zatrzymuje się w miejscu w którym stanie.

 

Moje pytanie jest czy można te podkładki demontować?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz je zdemontować albo dołożyć po przeciwnej stronie aby wyważyć bęben podobnie uczyń z odrzytnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak się wyjmuje podsiewacz z supra ?? odkręciłem go z wieszaków i jest już luźny do tyłu nie wyjdzie przez mocowania te na tyle podsiewacza. A do przodu nie chce bo wychodzi tylko pół metra i blokuje się o blachę pod klepiskiem za chwytaczem kamieni. zaznaczam że przenośnik pochyły mam odłożony, podpowiedzcie jak ktoś to z was robił albo wie jak. z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby wyjąć z jd podsiewacz muszę wywalić sita aby dojść do mocowania podsiewacza, odjechać gardzielą z hederem, wywalić chwytacz kamieni. Klepiska nie muszę pbo podsiewacz przejdzie pod nim. Najgorszy jest zawsze pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się go wczoraj wymontować do tyłu raczej zbyt dużo problemów a z przodu problemem była blacha taka wystająca w dół miedzy klepiskiem a chwytaczem kamieni odkręcić się dało bo śruby już skorodowane a szlifierką dojścia nie było więc wygiąłem tą blachę pod klepisko i podsiewacz wyszedł bez problemu . Po wyczyszczeniu wyszły na jaw dziury i jest on do wymiany (obcierał o obudowę wentylatora). Wie ktoś co zrobić aby nowy nie tarł o tą obudowę, gumy na wieszakach były nowe więc czemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja podsiewacza nie wyjmowałem,dla tego nie zabierałem głosu.Wymieniałem taki "łącznik" podsiewacz-kosz sitowy,zdzerwiał i podsiewacz się obniżył(jeszcze wtedy nigdzie nie mogłem dostać,to sam dorabiałem).Zobacz w katalogu-do poziomowania podsiewacza są takie podkładki.Może u Ciebie poszedł też ten"łącznik"(chyba fachowo to się nazywa rozpórka podsiewacza).U mnie podsiewacz nad obudową wentylatora jest na wysokości ok.1cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem posty związane z łupaniem zboża i co mogę doradzić z własnego doświadczenia, to trzeba jeszcze zwrócić uwagę na stabilność wieszaków od klepiska. Co z tego, że sobie ładnie na pusto wyregulujesz, jeżeli pójdzie napór słomy i ustawi szczelinę tak jak będzie chciał.

Druga sprawa, może być jakaś mała dziurka w zbiorniku, najczęściej w jakimś totalnie niedostępnym zakamarku i będzie z powrotem na bębnie lądowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zerknę na ten łącznik tym bardziej że mam wyjętą obudowę wentylatora bo jest do wymiany dojście jest b dobre więc chce zrobić na cacy. wczoraj minął tydzień pracy przy kombajnie koszta części to 3,5tys zł i to jeszcze nie koniec;) aby się wyrobić do żniw pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem.Faktycznie ta część nazywa się-rozpórka podsiewacza,jest to przedłużenie podsiewacza do którego przykręcone są takie pręty(sito grzebieniowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników portalu.

Chciałbym państwu zaoferowacz części do zachodnicz kombajnów zbożowych marki:

 

Claas, MF - Perkins, John Deere, IHC, Deutz Fahr, New Holland

 

Części silnikowe do ciągników i kombajnów, maszyn przemysłowych

 

Perkins, Deutz, MWM, Dawid Brown, John Deere, Styer

Wysyłka kurierem - 24H

 

HURTOWNIA Sprzedaż Detaliczna oraz Hurtowa

 

Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego www.agrojan.pl

AGRO-JAN S.C.

32-432 PCIM 1147

WOJ. MAŁOPOLSKIE

Tel. 012 274-85-76

Tel. 012 274-80-79

Fax. 012 372-24-60

E-mail agrojan@poczta.fm

www.agrojan.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

perkins 6 sie zapowietrza tzn chodzic bedzie caly dzien ale rano trzeba go odpowietrzac... gdy pracuje caly czas wraca powietrze z paliwem -powrotem. gdy go zgasze i pompuje pompką tez powietrze wraca, odkrece srubke na filtrze i pompuje pompką to tez pojawiają sie pecherze powietrza... dodam ze na pelnych obrotach i przy obciązeniu chodzi dobrze... aha przy filtrze na powrocie jest taki zaworek, kiedys stanął i nie moglem go odpowietrzyc, idzie do niego powrot z pompy i z wtrysków i połączony jest z powrotem paliwa a zawor odcina powrot do filtra do czego on jest? czy to jego wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie znam tego silnika,ale gdzieś czytałem że przy filtrach mogą być montowane zawory regulacji niskiego ciśnienia.Czy w tym przypadku tak nie jest?Jeżeli już nie spełnia swego zadania(jest nieszczelny),to może przez niego na postoju ścieka paliwo do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki zawor i jest sprawny, ale usterka byla gdzie indziej-przy zboirniku... rurka do baku miala przeciągniety gwint ktory zasysal lewe powietrze... jak to sprawdzilem? podlączylem butle z paliwem do przewodu i bylo ok... 90 % usterek jest z winy uzytkownika...caly czas to mowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ustawia sita, bęben i szczelinę w claas dominator podczas młócenia żyta i owsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś więcej opowiedziećo class mercator 70. Bo posiadam ten kombajn dopiero pierwszy rok. Chcę się dowiedzieć jak kosicie różne zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś więcej opowiedziećo class mercator 70. Bo posiadam ten kombajn dopiero pierwszy rok. Chcę się dowiedzieć jak kosicie różne zboża.
Ja mam taki pisz na pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ustawia sita, bęben i szczelinę w claas dominator podczas młócenia żyta i owsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapowietrzania perkinsa to:

 

Jaką masz pompkę podającą, tłoczkową, czy membranową ? W tłoczkowych na wlocie jest w śrubie dodatkowy filterek siatkowy i potrafi się przytykać (dotyczy to na ppewno Europy, Mercura i Matadora, nie wiem, jak w innych).

W swoim walczyłem 3 dni z zapowietrzaniem. Od momentu kupna czasami sie zapowietrzał bez powodu. Okazało się, ze na stalowym przewodzie od odstojnika do pompki poluzowała się zaciśnięta na końcu kulka i miedzy przewodem a kulka ssało powietrze. Po wymianie przewodu i odpowietrzeniu jak ręką odjął. Kombajn pali od strzała a w przewodach nie uświadczysz powietrza.

 

Co do mielenia ziarna - w Bizonach taki efekt występuje często, jeśli jest przetarta przegroda w podajniku ziarnowym lub kłosowym (blacha pod łańcuchem). Wtedy z podajnika robi się śrutownik. bo zboże krąży w podajniku dłuższy czas. Warto zajrzeć przed sezonem, jeśli ktoś ma takie problemy. Zjawisko to nie występuje np. Claasach, bo mają odwrotny system podawania ziarna (dołem), tam co najwyżej jak się wytrze obudowa, to bedzie sie sypać na ziemię, w E512 też.

 

Czy ktoś z was ma Claas-a bez wspomagania ? Mercur/Corsar/Europa/Cosmos ? Czy ciężko jest skręcić koła na postoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...