Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Chodzi mi o kombajny zbożowe MDW 527 lub 525, jak one się sprawują??

Myślę o kupnie a w mojej okolicy nikt nie ma takiego kombajnu i nie ma kogo się zapytać.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekmie. Fabryka też w pewnym sensie ma problem (konieczność zmian konstrukcyjnych). Zobaczymy co będzie się działo na zniwa (zwykle zsynchronizowane z okresem urlopowym urzędników).Problem wyniknie jak przepis zostanie nagłosniony. Bo jest wielu kierowców, którym kombajn na drodze przeszkadza jechać 100 i więcej km/h w terenie zabudowanym... . ...I coś mi się wydaje że nadchodzą zniwa dla producentów "kogutów"(tym razem do ciągników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 16 grudnia 2004 r.

w sprawie szczegółowych warunków i trybu wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych(Dz. U. z dnia 17 grudnia 2004 r.)

Ale to jeszcze nic bo w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 grudnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia jest powiedziane że:

 

6. Pojazd wolnobieżny powinien być wyposażony także w tabliczkę o wymiarach nie mniejszych niż 25 x 15 cm, umieszczona na prawym boku pojazdu, podająca imię i nazwisko (nazwę) właściciela pojazdu oraz jego adres; jeżeli jeden właściciel posiada kilka pojazdów, na tabliczce należy dodatkowo umieścić numer kolejny pojazdu

Proponuję dodatkowo numer konta i kartę szczepień psa Burka>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Skoro starosta wydaje pozwolenie na przejazd,to być może policja takowe dostała żeby rolnikom nie utrudniać.Bo jak widać to przepis obowiązuje już parę lat,a dopiero pierwsze słyszę o szykanach z tego powodu.Przecież wiadomo że rolnik na to pole musi którędyś dojechać.A wiadomo sprzęt jest taki jaki jest.I jak by wszyscy rolnicy ruszyli za zezwoleniami,to by urząd zablokowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz najlepsze!

Prawo o ruchu drogowym mówi że pojazd ponadnormatywny który ma wiecej niż 3,2m ma być pilotowany przez jeden pojazd pilotujący a ten przekraczający 3,6m przez dwa a ciąg dalszy to to że jeżeli na drodze zostaje mniej niż 2m szerokości dla ruchu z kierunku przeciwnego wymagane jest pilotowanie policjii. Jeżdżę po tych drogach i zastanawiam się co dziś jestem w stanie zrobić zgodnie z przepisami bo to co robię niezgodnie doskonale wiem.

A ostatnio jakiś wesołek z urzędu gminy powiesił na wszystkich naszych gminnych drogach zakaz wjazdu pojazdów powyżej 8 ton dmc z tabliczką nie dotyczy autobusów zamiast nie dotyczy mieszkańców. Czyli teraz nie wyjadę już niczym na drogę. To jest juz chyba ograniczenie swobód obywatelskich i uniemożliwianie prowadzenia działalności gospodarczej. Ot przyjazne państwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam więc drodzy Panowie to mnie ukarali i o mnie jest ten artykuł.

 

Powiem tak mam dwa kombajny Z058 i to od dobrych 10 lat. Jeździmy, tyle lat było OK. W tym roku zostałem ukaramy mandatem 500,00 dla każdego kierowyc... i co wy na to? Przemieszczałem sie z pola na pole z domu na pole po drogach gminnych i powiatowych(czasem to tylko kilka metrów) i do tej pory nic, policja w mojej gminie widziała mnie i innych kombajnistów nie jeden raz i niky nigdy nie słyszał o mandatach. Jednak zostałem ukarany!!!

 

Zbliża się kolejny sezon a ja nie wyjadę bo mnie ukarają, a zezwolenie to jakis absurd. W starostwie nie wiedzą o co chodzi i co to w ogóle jest, uważaja że to nie ich sprawa. Drogowcy tez są w szoku....

 

Więc co, mam sprzedac kombajn bo i tak nie wyjade na drogę. Przyczepianie i odczepianie hedra 10 razy dziennie to jakiś absurd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki paragraf kosztował 500 pln ? A ciekawe jak zareagowali by na widok kombajnu bliżej centrum np Wrocławia ? Aby nie ekspresówka albo autostrada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że po szkodzie każdy mądry ale ja bym odmówił przyjęcia mandatu na twoim miejscu sprawa do sądu i niech szukają na jakiej podstawie masz starać się o pozwolenie skoro nikt o niczym nie wie i nie wystawia takich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez tak zrobiłem. Odmówiłem przyjęcia mandatu, później mieliśmy strawę w sądzie i każdy z kombajnistów dostał po 500,00.

Odwołałem sie i teraz czekam na kolejna sprawę... a pozwolenia jak nie było tak nie mam.

 

Złożyłem pismo o pozwolenie do starostwa to odpisali jakieś głupoty, więc powiadomiłem telewizje o miom problemie. Dzięki temu sprawa trochę ruszyła i poszła do kolejnego rozpatrzenia. Czekam na odpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z prośbą jednego z forumowiczów piszę na podstawie czego zostałem ukarany: "W dniu 27 lipca 2010 r. ok. godz. 11.30 w miejscowości Kąty gm. Kołbiel na. ul. Słonecznej bez wymaganego zezwolenia na przejazd drogą publiczną kierował pojazdem wolnobieżnym tj. Bizon marki Rekord ZO58 z zamocowanym urządzeniem tnącym tzw. hedrem o szerokości 4 metry 50 cm, który był wyposażony w spiczaste ostre części tj. za wykroczenie z art. 97 kw w zw. z art.66 ust. 4 pkt 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym w zw. z paragrafem 45 rozporządzenia Ministra Infrastruktur." i za to 500 od każdego z kombajnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem od czego ty się chcesz odwoływaćwiem że odpinanie hedera to jest troche chore i ja sobie terz tego niewyobrażam ale ewidentnie jechałeś pojazdem który miał powyżej 3m i za to cie ukarali. Ja terz jeżdze po drogach moze nie jakiś tam głównych ale lamie przepisy mam kumpla policjanta i nawt jak sie widzimu to sobie kiwniemy ale jakby ktoś wemnie przyżnoł to kumpel (słowo zostało usunięte) ci mandat bo niema innego wyjścia. A starać się o jakieś pozwolenie niewiem czy to ma sens jak ci je wydają i będziesz musiał spełnić szereg nakazów w formie jakiegoś pilota itd, napewno będziesz musiał zgłosić wcześniej kiedy jaką drogą chcesz jechać i przypuszczam że zabulić będzie trzeba za zajęcie dodatkowo pasa ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam kumpla policjanta.......

 

Pozostaje mi tylko zwijać sie z interesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tak jeżdżą i jest ok najwyżej pouczenie dostaje się ty miałeś pecha i trafiłeś na jakiegoś karierowicza albo młodego co się wyżywa bo może on jest w końcu policjantem. ja bym jeździł dalej i się nie przejmował chyba że już za bramą czekają na ciebie kiedy wyjedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, może tak jest u Ciebie. Normalnie poniżej 200PLN się nie wywiniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to że brak zezwolenia to sprawa jasna kwit albo jest albo go nie ma. Ale ubaw jest tu "Bizon marki Rekord ZO58 z zamocowanym urządzeniem tnącym tzw. hedrem o szerokości 4 metry 50 cm, który był wyposażony w spiczaste ostre części tj. za wykroczenie z art. 97 kw w zw. z art.66 ust. 4 pkt 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym

A teraz ten artykuł

Art66

pkt4. Zabrania się:

1.umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

Czyli sąd uznaje tylko hedery bez takich części pole do popisu dla producentów kombajnów że ho ho. Tyle lat cywilizacji i okazuje się że wszysko w p..du.

Jan pełny szacun dla Ciebie bo miałeś rację im nie chodzi o odpięcie hedera tylko ostre i spiczaste części na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam przypadek ze w polonezie progi byle dziurawe i kolega dostal mandat za ostre czesci na samochodzie. tlumaczyli to tym ze jak by potracil kogos to by go pokaleczyl tymi progami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sram na zezwolenia i szpiczaste części trzeba ogon podkulić i jechać, jak cię złapia to nieskakać ze pogoda jest i musisz jechać kosic tylko gliniazowi powiedziueć pare razy PANIE WŁADZO przytaknąć jak poucza i przypuszczam że bez mandatu sie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku gdzie Ty żejesz....

To nie Policjant dał ten mandat. To sąd w Otwocku daje takie mandaty i paragrafy, a z sędzią się nie dyskutuje bo to kosztuje następne 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kombajnami to policja ma raj na ziemi...bo wtedy maja najwieksze pole do popisu gdzyz nikt nie bedzie przeciez odpinał hederu.....a policja tez ludzie )..i musza swoja norme mandatów zdobyc....a gdzie najlepiej to zrobic???

Jak przyjda zniwa to u nas jak zapisał co rok łapia....i niestety ktos musi byc kozłem ofiarnym...taka loteria:))....jak juz wyczerpia limit mandatów to daja spokój:)...........wiec jedni maja szczescie ..a drudzy pecha:))...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie opinie o JD 2066/2266, w szczególności ile spala na 1ha i jaką ma wydajność. Z góry dzięki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z claasem 108 classic. naped mechaniczny i zwykly joistik. chodzi o to ze spowalnia mi przyspieszacz jazdy. przyspiesze mu a po paru sekundach spowrotem ma minimalna predkosc.co moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słaba sprężyna przy peda.le sprzęgła - może uruchamiać wyłącznik od wariatora - W małym NH tak miałem może tutaj tez o to chodzi..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wie ktos za co odpowiada zawor wkrecony w wariator jazdy w claas 108? moze on jest przyczyna tego ze kombajn mi sam zwalnia dosłownie po kilku sekundach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wie ktos za co odpowiada zawor wkrecony w wariator jazdy w claas 108? moze on jest przyczyna tego ze kombajn mi sam zwalnia dosłownie po kilku sekundach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...