Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam takiego układu, gdzie w przekładni bezstopniowej jedno koło jest regulowane, a drugie stałe. Zrób fotkę, jak to wygląda. Napęd masz pasem z silnika przekazywany na regulowane koło wariatora a stamtąd pasem na koło ze sprężyną, które rozchodzi się lub schodzi w zależności od siły napięcia pasa. Jeśli siłownik rozchyli kła talerzowe na kole napędowym, to automatycznie zmniejsza się naciąg paska i sprężyna na kole napędzanym ściska talerze. Nie ma innego układu. Zostaje tylko kwestia, gdzie w układzie przeniesienia napędu na młocarnię jest wariator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie tak samo jak w lihku co wyslal tekmie warjator jest na bebnie mlucacym i jest regulowany korbka z kabiny ktorej nie moge dac rady krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem - koło wariatora jest na ramieniu i reguluje się odległość miedzy kołami za pomocą korbki, podobnie jak w Bizonie? Sprawdź, czy koło chodzi luźno na tulejkach i czy nie jest pęknięta sprężyna. Bo w takim układzie aby uzyskać maksymalne obroty, sprężyna musi ściągnąć koła do siebie na maksa, aby pas wyszedł na wierzch koła. Tam musi być regulacja napięcia pasa. Korbka pociaga jakąś dźwignią , poszukaj śruby/śrub regulacyjnych. Może jednak wrzucisz zdjęcie, bo u mnie w okolicy nikt nie ma MF z serii 3xx lub 4xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak jest muwisz zeby pas wyszedl na wierzch o musi sie schowac do srodka wtedy sa obroty na maksa a prubowalem na sile to terz nie chce isc a po zdjeciu normalnie wszystko chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie odnosie wytrzasacza czym bylo by mozna atkac dziury co na gorze idzie taka guma nitowana co moze dobrze trzymac ruchome elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest za przyczyna że podczas koszenia sporo słomy sypie z sit a nie idzie na wytrząsacze i do sieczkarni,dodam że ziarno w zbiorniku jest czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego bo jest drobna słoma i przechodzi przez kratki w klawiszach i wraca na sita. może za to że kruszy się ta słoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziutek1111....mam pytanie ?? Byłeś z tym problemem u specjalisty ..... To podobno się nazywa" dysgrafia" i "dysortografia".... chłopie przecież tego nie da się czytać normalnie... Jakby twoje wypociny pies zeżarł to pewnie by się wściekł . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odnośnie tej słomy(rozumie że chodzi o całą słomę),to ja zauważyłem że ten problem występuje nieraz w pszenicy(przeważnie jak jeszcze słoma jest "ruda").Czy nie dlatego że słoma jest sztywna i układa się wzdłuż klawisza i wsuwa się w szczeliny.Nigdy nie kombinowałem z regulacjami(zmiana obrotów młocarni lub szczeliny klepiska) z tego powodu,bo nie stanowiło to w moim przypadku wielkiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bylem wszyscy specjalisci wyjechali na slask leczyc

 

Zwracam honor masz rację, przyjechały jakieś "Buce" z Podlaskiego rozejrzeli się tu i ówdzie i stwierdzili że na Śląsku czekałoby ich bezrobocie więc wrócili skąd przyjechali bo stwierdzili że u nich na miejscu jeszcze ich potomkowie będą mieli pełne ręce roboty...

 

PS: Nie będę się wdawał w polemikę z kimś kto ma tunel powietrzny między uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem mój claas consul podczas podnoszenia chederu zgrzyta tzn, chyba jest coś nie tak z instalacja hydrauliczną. Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow mam nastepujacy problem odnosnie hydrauliki mianowicie po paru godzinach zaczyna sie zacinac heder przy podnoszeniu strasznie drzy a wspomaganie ucieka przy dodaniu gazu do konca pomalu zaczyna dzialac i znow hydraulika ucieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Obraz z instrukcji obsługi Bizona Super https://picasaweb.google.com/lh/photo/IFvsKZIPgfPqZerrb6oRlg?feat=directlink druga strona https://picasaweb.google.com/lh/photo/yJjOMvuNYsIqGxjxaHoLsg?feat=directlink Są wyszczególnione objawy usterek hydrauliki.Możliwe że coś tam dopasujesz lub wykluczysz co może powodować Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to byc przyczyna zlego oleju bo mam zalany falko taki sam w silniku i w hydraulice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co?? jak olej w silniku miałby sie zmieszać z olejem w hydraulice??oświec mnie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa hydrauliki jest zamontowana w rozrzadzie a jak w pompie siadzie symerynk to olej z hydrauliki idzie do silnika mialem tak juz w zeszyl roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie czytałem od poczatku ze to class.

mogłeś wlać jakiś olej typu STOU np.fuchs agrifarm albo tańszy orlen stou.falco w hydraulice raczej nie ma zalecen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby do wszystkiego był jeden olej to nikt by nie robił tyle róznych (hydrol superol hipol itd.) rózne zastosowanie rózny olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda na winę oleju. Olej hydrauliczny ma inną lepkość niż silnikowy. Po kilku godzinach pracy olej silnikowy leje się jak woda. Olej w hydraulice też się nagrzewa i stąd takie efekty. Masz już pompę ze sporym przebiegiem i przy rzadkim oleju nie daje rady, heder to największe obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem srube przy rozdzielaczu i uruchomilem kombajn i tylko ciekie taki zur. a chyba powinno byc spore cisnienie i dzis nic nie reaguje z hydrauliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem srube przy rozdzielaczu i uruchomilem kombajn i tylko ciekie taki zur. a chyba powinno byc spore cisnienie i dzis nic nie reaguje z hydrauliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...