Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko tak tylko pytam bo interesuje mnie ta tematyka,rozmawialem z nim w sumie to podal mi namiary na tego BSa.Widzialem tez niedaleko 5058 wiec sadze ze znalazlo by sie tych modeli tam wiecej.5056 to na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bizona z056 z 90 roku zastanawiam sie nad zmianą na dominatora. Co byście polecili zeby nie dołożyc wiele czy wogóle warto o tym myslec a jesli tak to prosze o dorady

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was podejmował się regeneracji klepiska w kombajnie (JD 955) ? Można to zrobić samemu czy lepiej owo klepisko zawieźć do ludzi któży się tym zajmują na co dzień?

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam JD 970 i sam wymieniałem druty w klepisku jak go kupiłem 10 lat temu . Zapodałem tam drut stalowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę się brał za klepisko w JD 955. Może mi ktoś powiedzieć ja się je wyjmuje. Tzn. czy wychodzi do przodu czy do tyłu i czy trzeba odpiąć przenośnik pochyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę mi powiedzieć ca sądzicie o kombajnie claas dominator 80? czy jest lepszy od bizona Z056?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do paweł_1991. U mnie na wiosce gośc ma właśnie tego dominatorka z hederem 4,5m. Cieka ty po polu jak oszalały.J ak jeszcze mieliśmy Bizonka Rekorda to on dużo szybciej kosił ale przez to dużo mu zosatwia. Ale myśle że od ZO56 to jest napewno wydajniejszy tylko kwestia jest taka że one są już bardzo wyeksploatowane i cieżko jest trafić na dobry egzepmlarz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się oriętuje czy kombajn bizon bs z110 miał podwójny separator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey panowie:-) Czy ktoś wie coś na temat John deera 1177 SII? Pozdro

Wiem tyle że bardzo chciałbym takiego mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja 11-stka:-) Co prawda stoi w garażu. Nie zdązyłem zrobić fotek podczas odłączania hedra. Jest już u nas ok.rok. Przez sezon chodził bez większych awarii. Heder ma 4.25m, silnik 170KM, zbiornik ziarna ok.4 tony,kabinke klimatyzowaną,wydajność ok.1.5ha/h (z sieką).

Ma już nakręcone 3800mtg, ale jak to John nawet go to nie wzrusza:-P

Pozdro:-)

 

 

http://patrz.pl?112024

 

http://patrz.pl?112025

 

http://patrz.pl?112027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super lecz mój Claas 108 maxi wygląd ma bardziej emocjonujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem w posiadaniu:

 

-instrukcji obsługi do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 108 maxi jest wieksza, on ma chyba 6 klawiszy, a John ma 5. Z resztą ten mój sprzet jest strasznie zasyfiony po żniwach(nie był muty) ale jak bedzie kiedyś wyprowadzany to zrobie kilka fotek by go pokazać całego:-)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej powiedzcie co sądzicie o kombajnie JD1065 ,125kM jakie moze miec bolączki rocznik 89 wiec chyba elektroniki tam nie ma jakie sa ceny częsci zamiennych i najczęstsze usterki. pozdro ile moga chodzić takie sprzęty. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej powiedzcie co sądzicie o kombajnie JD1065 ,125kM jakie moze miec bolączki rocznik 89 wiec chyba elektroniki tam nie ma jakie sa ceny częsci zamiennych i najczęstsze usterki. pozdro ile moga chodzić takie sprzęty. z góry dzięki

 

Tak się składa że mam pewne doświadczenia ze sprzętem JD posiadam troszkę starszy model i wg mnie jak dotychczas sprzęt nie nastręczał mi wielu problemów z tym jednak wyjątkiem że gdy już coś padnie to ceny części mogą przyprawić o zawał serca szczególnie do starszych modeli ceny są wyśrubowane i jeszcze jedno ogromne zużycie paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie zapytam co sadzicie o New Hollandach o serii 80xx produkowanej od ok.80 do 90 roku.najbardziej mnie interesują modele 8060 8070 8080.awaryjnosc,zurzycie paliwa itp.

może ktoś ma taki model to prosiłbym o rzetelną odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...