Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

prośba o rade mam bizona zo56 super z 89 r. stan ok a silnik zyleta . cały mankament polega na tym że nie ma sieczkarni. zakładać czy nie? jak tak to jaką i skąd prosze o namiary na nowe . jeśli nie to dlaczego . słyszałem że silniki szlak trafia. dajcie porade. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem do zo56 w tym roku wagrowiecka elektryczna, niebieska ze sprzegłem na elektromagnes, nic nie m,usze opuszczac, ani pasków sciagac. tylko wyłaczam naped przełacznikiem na konsoli i przekładam dzwignie zeby słoma leciaa za kombajnem a nie na beben tnac. Naprawde polecam, żadnych usterek nie było, i super obsługa Warto czasem dopłacic ten tysiaczek wiecej ale miec wygode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozglądałem się za nią . ile dałeś za nią. i kto tobie zakładał. czy mają swój serwis do założenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem w marcu 5400 a;e bez fakturki jak dobrze pamietam. Montaz to dzien pracy we dwie osoby montazu nie zapewniaja. WOec raczej kazdy sam montuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, proszę mi powiedzieć ca sądzicie o kombajnie claas dominator 80? czy jest lepszy od bizona Z056?

ten kombajn to beznadzieja moj sasiad przez miedze ma takiego z silnikiem mercedesa chyba 150KM ma to g**no.Ja mam bizona ZO56. Zrobilismy test na jednym kawalku i ja jechalem szybciej a na dodatek szerzej zabieralem!! Pali mu duzo wiecej niz bizon i ostatnio cos wspominal ze sprzeda i kupi bizona (w tym roku go sciagal z pola a dal za niego ze 4 lata temu prawie 40tys.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ,że Twój sąsiad ma trochę zużyty kombajn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto kupić ten kombajn?

Może ktoś ma lub miał i wie jak taki kombajn się sprawuje?

Wiem, że ma silnik iveco z turbo ale nie wiem jaką moc ma jeżeli ktoś by wiedział jaką moc ma ten silnik lub znał strone gdzie jest to napisane to prosze o odpowiedź na forum lub na maila: g.m19@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto kupić ten kombajn?

Może ktoś ma lub miał i wie jak taki kombajn się sprawuje?

Wiem, że ma silnik iveco z turbo ale nie wiem jaką moc ma jeżeli ktoś by wiedział jaką moc ma ten silnik lub znał strone gdzie jest to napisane to prosze o odpowiedź na forum lub na maila: g.m19@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam psaów napędowych do ZO56, najlepiej firmy Gatez - belgijskie o ile pamietam , maiłe taki 7 lat ale musze wymienić

dzięki za info.

pozdrawiam

i życzę Dosiego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Posiadam Bizona z 89 r.( już szerokie opony) od nowego, sieczkarnia od 3 lat, ma ok. 2500 mtg jest w stanie bdb., w zasadzie gotowy do pracy, wymaga tylko drobnych uzupełnień, garażowany. Obecnie w sezonie kosze ok. 70 ha. Podpowiedzcie mi czy zmieniać na zachodni w tej samej cenie i na jaki? Mało piszecie o Mercatorze. Co sądzicie o Droninborg /nie wiem czy dobrze napisałem nazwę/, Szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znasz sprzęt i piszesz że jest w stanie bardzo dobrym to trzymaj się z daleka od starego zachodniego sprzętu, będziesz żalował przy pierwszej awarii ceny, a przede wszystkim dostępność częsci ( o ile nie jest to problemem poza sezonem gdy możesz sobie na części poczekac to w sezonie czas się liczy, chyba że u ciebie o takie części będzie łatwo ale nie wszędzie tak jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprazam pomylka a tak na marginesie spotkaliscie sie z kombajnem soneca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bysmy robili w zniwa jak by sie nam bizony nie spuli... napewno nudzili:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakich pasów napędowych używacie do Bizona ZO56

ja miałem Gatez 9720-10727 był bardzo dobry ( 7 sezonów - belgijski), szukam takiego samego lub innych dobrych, nie che kupowac polskich choć są o połowę tańsze, bo musze wymieniac co roku - a taka kalkulacji mi si e nie opłaca ani finansowo ani roboczo- czasowo

pozdrawiam i zycze miłego dnia

waldac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie temat stary jak kombajny mianowicie Rekord i temperatura wody i oleju. Widziałem na Agrofoto patent z dwiema chłodnicami obok siebie Ja chce zrobić inaczej Na cianie zbiornika zamontować jaki zbiornik tak ze 20 litrów wody aby było jej w układzie więcej i podłšczyć go zamiast korka chłodnicy(korek pszenieść do tego zbiornika) Oprócz tego chce wpišć się do układu smarowania silnika i obok odstojnika paliwa zamontować dodatkowš chłodnicę oleju z jakiej maszyny. Co mylicie o takim usprawnieniu? Może macie jakie inne pomysły chętnie podyskutuję.

 

Ps. Mam jeszcze jeden pomysł ale nie dot. grzania a wydajnoci a dokładniej jak jš podnieć. Wiadomo Rekord (protoplastš był Super) był projektowany dla wydajnoći zbóż ok.5 ton Więc dzi majšc po 8-9 kombajnik ma problemy z odbiorem ziarna więc mam pomysł aby zamienić koło pasowe od napędu podajnika zbożowego (to u góry z boku zbornika) i teraz pytanko jakie dać większe czy mniejsze Nigdy tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co da dołożenie zbiornika na wodę to nie wiem, ja zrobiłem jedynie zbiornik wyrównawczy - rurkę od przelewu włożyłem do korka od banieczki plastykowej 5 litrów - jak woda gorąca to nadmiar idzie do tej banieczki, jak stygnie to jest zasysana do chłodnicy. ale to nic nie daje do lepszego chłodzenia.

 

Nie sądzę by wydajność podajnika zbożowego ograniczała wydajność kombajnu, raczej są to sita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jednego elementu nie podniesie wydajności kombajnu.Najpierw trzeba podnieść moc silnika, powiekszyć klepisko a co za tym idzie przedłużyć cepy na większej młocarni potem trzeba poszerzyć i podłużyć wszystkie sita i dołożyć jeden klawisz! Dopiero teraz należy zwiększyć obroty podajników...Nie można też zapomnieć o powiększeniu zbiornika oczywiście!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce robić jakiegoś bolidu czy pojazdu kosmicznego. Pomysł ze zmianą koła nie jest mój tylko fabryczny. Rozmawiałem kiedyś z gościem co działał w Płocku za dawnych czasów i on mi powiedział ze takie koło było na wyposażeniu Bizona Rekorda ale tylko dla wybranych PGR-ów a pozatym czy zauważyliście ze "niebieskie" Rekordy mają szerszy podajnik zbożowy. Więc coś w tym jest. Widze że pisząc o zwiększeniu wydajności popełniłem błąd mogłem napisać o "nieznacznym wzroście ilości transportowanego do zbiornika ziarna" może byście się nie czepiali. Nara. Czekam na następne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kiciak:

jeżeli chcesz zwiększyć obroty podajnika zbożowego to koło przy podajniku musiałoby być mniejsze, albo musisz założyć większe koło napędzające (to przy odrzutniku). Różnicę jaką w ten sposób uzyskasz możesz łatwo policzyć porównując obwody obydwu kólek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiecie cos NEW HOLLADZIE 1545 interesuje mnie jego awaryjnosc spalanie itp. jesli ma ktos taki model to prosze o szczera odpowiedz.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szeroki podajnik zboża w niebieskich rekordach był chyba na zawówienie bo bardzo rzedko go spotykam. Jak robilem kurs kombajnisty to jeździlem rekordem z tym szerokim podajnikiem - powiedzieli mi że jest to specjalna wersja do kukurydzy(chyba prawda bo tam jest duża masa). Takie samo rozwiazanie jest w TC 56(podwyższa wydajność na pewno). A jeszcze jedno podczas kursu nażekali, że żeby kupić ten szerszy łańcóch do rekorda trzeba jechać do Płocka bo nigdzie indziej nie można go dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kiciak:

jeżeli chcesz zwiększyć obroty podajnika zbożowego to koło przy podajniku musiałoby być mniejsze, albo musisz założyć większe koło napędzające (to przy odrzutniku). Różnicę jaką w ten sposób uzyskasz możesz łatwo policzyć porównując obwody obydwu kólek.

 

Dzieki właśnie o taką poradę mi chodziło Zawsze mam problem z kołami większe-mniejsze jak zaczne to rozgryzać to sie gubie(wiem że to proste ale mam jakąś blokade chyba w głowie ) . Chyle czoło Dzięki w żniwa napisze jak to wszystko sie sprawdza.

 

Do Bob'a z Chełmna: Troche mnie zdziwiło to że szerokie podajniki w Rekordach to na zamówienie były. Mam dwa u koleszków niedaleko, od nowości u nich, żaden nie sieje kukurydzy i nigdy nie siał, mówią że specjalnych zamówień nie składali takie przyjechały. Ale w Polsce możliwe jest wszystko więc napewno jakie podajniki były na magazynie takie zakładali. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...