Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rekord, którym jeździłem był z roku 1997. Ja kupowałem w 2000 nowkę i nie bylo nic mowy o rożnych wersjach nawet w instrukcji obsługi(miałem takie same przenośniki kłosowy i ziarnowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz coś w tym co piszesz jest bo te dwa Rekordy u kumpli też sa z 1997. Szukałem kiedyś dla siebie takiego i też trafiałem na szerokie podajniki dlatego myślałem że to norma ale okazuje sie ze nie. Pozdrawiam Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiecie cos NEW HOLLADZIE 1545 interesuje mnie jego awaryjnosc spalanie itp. jesli ma ktos taki model to prosze o szczera odpowiedz.

Ja posiadam New hollanda 1530 i polecam go kazdemu mało pali jezeli posiada silnik deutza mało awaryjny i duzo czesci pasuje od bizona a jest od niego o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie mam w kupnie 1545 z silnikiem FORDA co o nim myslisz???????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford napewno jest gorszy od Deutza który jest wytrzymały mało pali i plus bynajniej dla mnie ze jest chłodzony powietrzem a o Fordzie nie wiele wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję info o szarpaczu słomy do merkatora jak jest zrobiony podłączony i ewentualnie ile może kosztować gotowy proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 1520 mam silnik forda 4 cyl. i nie narzekam.ciagnie heder 3m sieczkarnie a hektar przenicy przy 8t/h robi w 1,20 min.pali 10l /h tak wiec mysle ze nie jest taki zły.trwały jest takze bo kombajn ma 30 lat silnik bez remontu cisnienie oleju na goracym silniku 3 atm.chłodzony ciecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprawie szarpacza to jeden koles pod koscierzyna chciał sprzedac za 3000pln.

szeroki 120cm.ale gdzie to juz nie pamietam.byłem go odladałem ale mi nie pasował do NH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gazi1 z ktorej strony masz naped do szarpacza bo wiem kto ma orginalny w okolicach lomzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do gazi1 z ktorej strony masz naped do szarpacza bo wiem kto ma orginalny w okolicach lomzy

 

z lewej jak w każdym chyba merkatoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zobacze czy go nie sprzedal i od jakiego modelu dokladnie jest i o cene sie zapytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kombajn polecacie za 30-35tyś zł heder 3,60-4,5m. Myślałem o Claasie Dominatorze ponieważ do tej pory miałem Consula i słóżył mi przez prawie 10 lat bez awari nie licząc paru pasków i łożysk.zastanawiałem sie również nad Fortschrittem E-514 ale tylko w przypadku gdy nie znajde żadnego Claasa.Może jeszcze inne marki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do qazi1 ten szarpacz jest od senatora i zamawia gosciu za niego 2500 do negocjacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do qazi1 ten szarpacz jest od senatora i zamawia gosciu za niego 2500 do negocjacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj do niego dokupić pasy (zamienniki) np w agromie , wiem coś o tym kiedyś miałem lawerde 626 mcs .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki kombajn polecacie za 30-35tyś zł heder 3,60-4,5m. Myślałem o Claasie Dominatorze ponieważ do tej pory miałem Consula i słóżył mi przez prawie 10 lat bez awari nie licząc paru pasków i łożysk.zastanawiałem sie również nad Fortschrittem E-514 ale tylko w przypadku gdy nie znajde żadnego Claasa.Może jeszcze inne marki polecacie?

Celujesz w dobre marki więc nie zmieniaj zdania. Pierwsza myśl najlepsza. Jednak dołożyłbym ciut i został przy Claasie. 514 nie jest zła ale to nie Claas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj troche po lokalnych handlarzach i za 30-40tyś to niebardzo jest co wybrać Z Dominatorów to tylko starsze 80, 85 itp.za 86 z 3m hederem trzeba dać 45tyś.MOze z Dronningborgow coś by wybrał z serii 1900 czy 7000 ale słyszałem opinie że 7000 mają jakąś wade i lepiej dać sobie z nimi spokój.Jedynie godny uwagi był NH 8050z 82r tylko z hederem 3,30m silnik Forda ale ogólnie nie wyglądał na wypracowanego i gościo chce za niego 33tyś.oczywiście ma kabine i sieczkarnie.Wie ktoś moze czy do tego modelu można dobrać jakieś części od Bizona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcą w cenie 30-40 tys ciezko kupic dobrego dominatora no moze udalo by sie znalesc jakiegos starszegoi nieco bardziej wyrobionego.

Ja jestem szcześliwym uzytkownikiem CLAASa Mercatora 75, posiada kabine, klimatyzacje ruła do wysypu zboża stawiana hydraulicznie szer. koszenia 3,6m, sieczkarnia, kupilsmy go z ojcem jakies 7a lat temu i od tego czasu wymienilem pas jezdny (stary byl jeszcze dobry ale pod górke z duż iloscią zboza w zbiorniku slizgal sie troche jak byl nagzany) i jedno lozysko oporowe od sprzegla no i wiadoma sprawa olej i filtry co sezon , pozatym wszystko dziala super, sprzet śmiga po polu że aż miło patrzeć, bardzo dobry komfort podczas pracy, w kabinie jest cicho szczelna nic sie nie kurzy no i klima silnik suchutki bez zadnych wycieków pracuje rowno i duzo przy tym nie pali. w zyciu nie kupilbym bizona, polecam ten typ kombajnu dodam ze cena jaka za niego zaplacilismy to 27tys. zlych. oglonie kombajny i maszyny marki CLAAS uwazam za bardzo poządne maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LewY masz może zdjęcia tego claas'a a w szczególności sieczkarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet Merkatora w dobrym stanie cieżko trafić.Myślałem również o John Deere 965, podobno też nie są złe.Ogólnie mały jest wybór kombajnów za tą kase.Narazie znalazłem 2 warte uwagi NH 8050 z 82r 3,30m heder kabina sieczkarnia czujnik strat ziarna licznik hektarow itp.za 33tyś i Deutza 2680 kabina sieczkarnia 4,2 heder.W przystępnej cenie sa jeszcze Drunninborgi ale nie wiem co one są warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gazi1

 

aktualnie zdjęć nie mam ale przez weekend moge zrobić Ci kilka fotek, zrobię tez kilka dokładnych fotek sieczkarni bo widze ze jestes zainteresowany wlasnie nią w niedziele wieczorkiem przesle Ci te fotki na mejla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...