Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

a jak jest z częściami do JD 1450CWS i wogóle do wszystkich JD bo słyszałem że jest problem trzeba długo czekac bo muszą sprowadzic je z zagranicy ale czy aż z Brazyli czy z NIemiec do 1450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem pomiendzy Tc56. Deutz Fahra 5485HT i Jd 1450. Ten Deutz wsumie jest fajny ciekawa kabinna. Ale jest mały w poruwani do tych dwuch kombajnów. BYłem ostatnio taki zobaczyć w gospodarstwie 120 Hektarowykm. A kolega Maaxio co chce wiedzieć. Niech zadaje pyatania jak bede wiedział odpowiem. Mi by odpowiadąła seria 55xx ale jej nie da się dostać tylko tą więksż a 56xx. A jezeli Chodzi o JD to chyba go nie wezne bo jak wezne dodatkowy wał to niewieadomo kiedy przyjedzi ez brazyli pisąłem o tym. Widziałęm tego TC 56 nuwke i gadałem z gosciem co tym robi 400 rocznie no i jestem pod wrażeniem minus duży o mała kabina ale tak rozwiązania nie złe. Jeżeli ktoś ma pytania do kombajnu bardzo prosze a jak jakieś uwagi też mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytam dalej o DF 5485HT, jaką ma żeczywiście wydajnośc, czy dobrze sobie radzi w jęczmieniu, ile pali na godzinę, kto sprzedaje te maszyny. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O spalanie nie pytałem tego własciciela Deutza Al ew jęczmnieniu sobier radzi dobrze wytrząsacze sie nie zapychająosciami jk w bizonie czasem się to dziął a co do wydajnośći jak przenica sypie dobrze to nagodzine bity hektar nic więcej w lżejszych warunkach 1,5 tak własciciel mówił jeżeli chcesz wymucić czysto i bez osci.Ale ma dziwne żeczy motowidła są napendzane elektrysznie także rewers elektryczny dziwi mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację RABE, troche za mała wydajność, i chyba trzeba zainwestować w TC56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz hektarów. No mała wydajność ale nie sugeruj siętym to tylko jedna opinja niewiadomo czy wyciskali z tego kombajnu max. Wsumie jak i Deutz tak i TC maja 2 bembny do młocenia przez co można uzyskać wydajność dużą poniewarz pierwszy beben nie musi byćtak mocno dociskany jak w w standardowych konstrukcjiach bo drugi wymuci reszte przy wilgotnym zborzu to daje rade. Al ejednak w TC jest do dupy kabina mał brak miejsca dla 2 operatora a także nawet są problemy aby radio zamontowali jeżeli samemu to zrobie to po gwarancji.

 

A co panowie powiedza na to iż do NH TC56 jest do wzięci apolski stół do rzepaku dużo tanszy i kosy sąnapendzane mechanicznie od kosy głównej a w orgnale są napendzane elektryszne uwagi i wskazówki na temat tych rozwiązań

 

Ale nadal korci Mnie jakiś CX (seria wyżej niż TC) Albo lexion 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś lub wie coś na temat tych kobajnó najbrdziej cena mnie innteresuje New Holland CS 540 i CX 720 nowe serie mają inne oznaczenia ale one chyba nie sąnawet dostempne w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe kombajny NH są dostępne w Polsce. Jak chcesz o nich coś się dowiedzieć (bo zmiany są we wszystkich modelach) to ściągnij sobie pliki pdf dostępne na stronie Nh tylko nie polskiej najlepiej angielskiej lub niemieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma te prospekty. Tylko że ostatnio mnie cośzdziwiło wogule nie patrzałem na kombainy z seri TX myslałem że to duż emaszyny a jednak nie jet seria TX 63 i co ciekawe wizualnie to to samo co Tc 56 Ma tylko w młocarni 4 bembny I innąkabie włąsnie takąjak mni interesuje duża i z 2 siedzeniam. No TC 56 to wynalazek pół polski?? CO pierwsze powstało?? Pewnie dilerzy wypchają tego TC bo go robią w płocku i nie ma problemu a TX ciekawe gdzie Holandia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pod kose to jest ze 150 ha. ale ostatnie 3-4 lata to wszystko w ciągu tygodnia było gotowe do zbioru( rzepak, jęczmień jary i pszenica), a ten nasz Rekordzik już nie daje rady, chociarz przy plonie 7-8 ton od rana i tak robimy 15- 18 ha. dziennie jak się nic nie spieprzy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rekorda to ten Deuz taką samą wydajność bendzie miał. Polecam dla ciebi e tego TC 56. BYł u mnie diler ostanio i cene jego wynegociowałem na 360 netto w tym heder 4,5m przekrzywiany na boki i stuł do żepaku ale polski drugi beben i sita przechylane. Al eostanio mi wszed w oko Ten TX 63 ieszcze zobacze jak z kasą bo najlepiej bym wzioł Cs 540 albo CX 720. Muj znajkom na 120 H i kosi lexionem 430 troche przesadził ale ze żniwami nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombajn NH TX jest już nie produkowany zastąpiła go seria CSX. WSzystkie kombajny Nh oprócz TC są produkowane w Zedlegen(Belgia). Ale i tak większość podzespołow jest produkowana w Polsce a tam są głownie składane. TC to nie jest w żadnej mieże wynalazek polsku(przynajmniej do 2001 roku). Jego budowa tak na prawdę została stworzona w latach 70. W 1990 roku został on gruntownie przebudowany a od 1995 roku jest dostępny z 3 bębnem młocącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polascy do Tc dołożyli poziomowanie hedera, elektro-zawory i jeszcze pare innych rzeczy. Nie widziałem Tc z trzema bębnami w prospektach piszą tylko o 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polascy do Tc dołożyli poziomowanie hedera, elektro-zawory i jeszcze pare innych rzeczy. Nie widziałem Tc z trzema bębnami w prospektach piszą tylko o 2.

 

Czasami trzeba cos zobaczyc na zywo a nie tylko w prospekcie. Drugim bebnem jest odrzutnik pod ktorym jest klepisko(niewielkie, ale jest) a trzeci jest separator ktory ma klepisko takich samych rozmiarow co beben mlocacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tx nie jest produkowany bo to tak lepsza wersia TC. Miał bardziej przestrona kabine Ciekawe czy go idzie jeszcze dostać albo wszystkie wysprzedane CSX to juz duze maszyny tak samo ja CS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria TX została uszczuplona po wejściu CS do sprzedaży(bodaj że przez ostatnie 2 lata był produkowany tylko model 66 żaden inny.) W roku 2006 TX sprzedano bardzo mało-kilka sztuk każdy wolał wziąć CS. CS nie jest taki duży(wadą modelu 540 jest to że nie może mieć separatora , następca też nie ma CS 6050).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja myslałem o TX 63 on był własnie większym bratem jakby TC 56 bo kabina jużbył fajna duża nio i sinik w sumie miał ten sam bo do TC jest teraz wersia 235 Km. A 66 to już duży kobaj on miał już szerszy beben w sumie ale znów w poruwaniu TX63 i ten CS to rużnica cen bedzie duza jakby wogule 63 była do sprzedaży ale i tak chyba 66 była by tańsza od CS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następcą TX 63 jest CSX 7060. Z ceną to nie wiem ale chyba TX 66 był droższy ponieważ no dodatkowo posiada domlacacze(czego w CS nie ma -niedomłoty rozwiązano tak jak w Bizonach).A te 238 koni w TC to naprawdę duża nadwyżka. Ja mam 204 i po przepracowaniu nim ponad 100 godzin nie stwierdziłem żeby mu kiedyś mocy brakowało(nawet w ciężkich warunkach-duże górki, mokra słoma, i szybka jazda) pracował na 80-90% mocy. W Polsce z CX 5 klawiszowych sprzedawano głownie 760, rzadziej 780. Mniejszych modeli nie spotykałem bo albo silniki były za słabe albo zbiornik za mały(720-740km). Trudny orzech do zgryzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CSX 7060 jest znacznie większy niż TX 63. szkoda że je przestali robić bo w TC 56 zraża mnie ta mała kabina. Ale nie mam wyboru hyba bo coś większego to już za duży przeskok jest. Kolego mug byś napisać JAki masz stuł do żepaku w twoim TC56 chodzi mi polski czy orginalny i czy masz te poziomowanie chedera co to daje chodzi mi o wszystkie funkcje.Jak to jest sprzżone z tym aby cheder spuściś jak najniżei a jak żeby sam siedzwigał podczas koszenia aby nie zaryć do ziemi kosą. I jak masz jakieś uwagi do tego sprzetu to pisz. Kolego BOB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stół do rzepaku mam firmy Cheval(wszystkie stoły do rzepaku były opisane w top aglar w zeszłym roku przed żniwami). Ma szerokość 91 cm(jest najszerszy na rynku). Kosy są napędzane elektrycznie(wybrałem wersję z 2 kosami bocznymi). Zaletą tego stołu jrest to że bazuje na podzespołach NH(przekładnioa od napędu kosy czy sama kosa) w tedy nie ma poblemow z częściami jak to jest ze stołami firmy Bisko(po prostu tam są inne nożyki do kosy).Heder mam 5,18 i jest największy jaki jest dostępny w TC. Nie posiadam kopiowania terenu. Po pierwszym sezonie zauważyłem że by się przydało jednak przy takiej szerokości(nie chodzi mi o wylegnięte zboże-bo z nim sobie radzi świetnie palce motowideł idzie wysunąć 7cm poniżej kosę i wszystko ładnie nagarniają, kopiwanie przydało by się w rzepaku bo tam trzeba ciąć przy samej ziemi gdy się go desykuje a w tedy nie można motowideł urzywać. Kopiowanie też na pewno daje większy komfort bo nie trzeba uważać na wysokość koszenia robi to za ciebie komputer. oto moj kombajn http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=2768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz te takie szybko złoncze jako całość bo jak oglądałem nowego to miał normalnie bodajże 3 szybko złoncza.To można dodatkowo dokupić czy jak?? No ja mam pole w różnych kawałkach wezne kose 4,5m. A przechylany heder chce tylko dla tego bo zalezy mi na tym zeby wysokość sam ustawiał i fajnie bo w nocy nie zaryje do ziemi zanim to kupie chce to wyprubować u nich jak to dokonca działa. Bo opcja ta musi się jakoś przełanczać albo sterowanie reczne albo ta opci i to mnie ciekawi.no bo krzycz za to 13 tys. Mozesz napisać jak długo masz ten kobajn ile przekosił i czy jakieś awarje były i czy to prawda ze ten silnik to Common reli (niewim jak to sie pisze ) i jest forda Bo teraz te silniki ponad 200 km spełniają jakąś norme tam europejskachodzi o spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz te takie szybko złoncze jako całość bo jak oglądałem nowego to miał normalnie bodajże 3 szybko złoncza.To można dodatkowo dokupić czy jak?? No ja mam pole w różnych kawałkach wezne kose 4,5m. A przechylany heder chce tylko dla tego bo zalezy mi na tym zeby wysokość sam ustawiał i fajnie bo w nocy nie zaryje do ziemi zanim to kupie chce to wyprubować u nich jak to dokonca działa. Bo opcja ta musi się jakoś przełanczać albo sterowanie reczne albo ta opci i to mnie ciekawi.no bo krzycz za to 13 tys. Mozesz napisać jak długo masz ten kobajn ile przekosił i czy jakieś awarje były i czy to prawda ze ten silnik to Common reli (niewim jak to sie pisze ) i jest forda Bo teraz te silniki ponad 200 km spełniają jakąś norme tam europejskachodzi o spalanie. Stół mi zaproponowali jaiś polski niepamiętam firmy ale diler go załatwi aale on ma napęt kos mechaniczny nei wiem jak to sie sprawuje. ale rocznie tylko 30h rzepaku bedzie kosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...