Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiecie coś na tema kombajnów Laverda Ciekawi mnie to bo kobajny fenda są itentczne jak nowe Laverdy. TO jest ciekawe kto to wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobajny Massey Ferguson tez sa identyczne, jesli dobrze kojaze to Laverda robi kombajny dla Fendta i Fergusona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Massey Ferguson to identyczna kostrukcja. Ale teraz ciekawi mnie to że sa tak mało popularne jak sprzedają swój wynalazek dla innych firm. Chciłbym usłyszeć wypowieć urzytkowiników tego sprzetu albo chocisz opinje o Laveardach. Przeciesz mówi się onich i na targach też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skad mozna sćiagnąć katalog do kombajnu claas merkator 60?Proszę o odpowiedz z gory dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASSEY FERGUSON 307, litości.. jakąś opinię potrzebuję. po jutrze kupuje lub nie- musze zdecydowac. Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy malujecie wytarte części hederu na przed zimą?

bo ja nie zakonserwowałem go wogóle i teraz jest troszkę przyrdzewiały choć stoi w suchym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie malowałem, ale powoli rdzewieje chociaz stoi w suchym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy malujecie wytarte części hederu na przed zimą?

bo ja nie zakonserwowałem go wogóle i teraz jest troszkę przyrdzewiały choć stoi w suchym miejscu.

Raczej się staram, w końcu około pół godziny roboty to nic wielkiego.

Puszka jakiejś podkładówki i pistolet, naprawdę warto

Kiedyś jak siałem jęczmień ozimy i przyjechał kombajn z zardzewiałym hederem to zeszło ponad godzinę zanim robota ruszyła, z innym zbożem raczej nie ma takich kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byy wystarczyło zurzyte elementy - kose czy reszte hederu zużytym olejem przejechać ? U nas zawsze kosa i łańcuchy się pokrywa olejem i przedmu(słowo zostało usunięte)e cały kombajn kompresorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy malujecie wytarte części hederu na przed zimą?

bo ja nie zakonserwowałem go wogóle i teraz jest troszkę przyrdzewiały choć stoi w suchym miejscu.

 

 

Ja biore czysty olej np LUX i rozcięczm go ON 1:1 w piscolet i wszystkie miejsca gdzie nie ma farby . Kombajn stoi pod dachem , i nie ma żadnej rdzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam kombajnu ale prase i na zime tylko czyszcze sprężarko i wstawiam do stodoły (zawsze tam stoji). Okrywam staro folio, przeważnie kilka warst bo jest dziurawa. Na wiosne tylko odkrywam i po przeglądzie jdzie w pole. kiedyś wysmarowałe komore smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosę, bagnety czy łańcuchy to oczywiście olej, ale duże połacie blachy hedera czy ślimak to lepiej pomalować choćby cienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj kombaj zawsze po sezonie czyszcze wyciągam sita i podsiewacze pierw je troche szczotka drucianą przelece a pózniej je maluje. tak samo robie z hederem łancuchy biore smar i olej wymieszam to i pokrywam tym łancuchy.napewno nie zaszkodzi a pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 kombajny pierwszy kupiłem w polsce w miejscowosci bransk w podlaskim woj.był to JD 945 kombaj sprawował sie bardzo dubrze przez pierwszy rok kombaj ten był za mały dla mnie wiec po dwóch latach kupiłem claasa senatora to dopiero sprzet kombajn z 69 roku ale kosił i kosi cudownie dobrze czysci ziarno mało sie psuje silnik jeszcze sie nie popsuł to chyba najlepszy mój kombajn trzecim kombajnem był bizon ZO56 to chyba najgorszy nie wypał znajomi polecali mi bizon ale nic nie ma w nim specjalnego czesto sie psuje to silnik ,skrzynia biegów cepy , wjalnia sie wyginała kombaj zle czyscił zboze mam go 4 lata ale stoi bo wole senatorem kosic chociaz bizon ma 40 cm wiekszy heder 4 metrowy ale na moje 80 hektarów zboza to jeszcze nic w tym roku kupiłem 20 h ziemi i kombajna 1075 H4 z hedrem 5 ,5 metra za 60 tys kupiłem go w listopadzie ............................. i chcem sie dowiedziec wiecej o nim kombajn jest 89 roku z francji ................ prosze pomózcie mi dopiero sie t u zarejestrowałem pomózce mi moze ktos ma katalog to tego kombajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś się zastanawiał skąd mozna załatwic katalog do claasa Mercatora 60.Albo może ktoś zna jakis adres strony claasa gdzie mozna dowiedzieć sie wielu ciekawych rzeczy na temat kombajnów CLAAS ,a przy okazji śćiągnąć ten katalog częśći. PzDr Przoszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pieta. Ja mam gospodarstwo miedzy Brańskiem a Bielskiem Podlaskim. Też mam Senatora z hederem 4,2m i potwierdzam, że to super sprzęt. Sam mam tylko 22ha ale trzy razy tyle to jeszcze na usługach robie i Claas daje rade. Z kombajnami JD za bardzo nie mam doczynienia ale tu http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt?search=catalog&catalog_no=9562&grid_no=1C5&section_no=20&page_no=2 powinieneś znaleźć katalog do tego kombajnu. Pozdrawiam[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRONTIER skad jestes ja jestem z wsi pomiedzy hajnówka a bielskiem dzieki za katalog ale angielskiego za bardzo nie znam a ty z jakie wsi jestes moze masz tez katalog do senatorka ....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pieta Ja to mieszkam w Bielsku a tylko gospodarstwo mam na wsi. Katalog części mam do Mercatora, jest to praktycznie ta sama konstrukcja, z małymi wyjątkami, wiec do Senatora się też nadaje, mi w zupełności wystarcza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRONTIER moze byc do merceatora ja mam dopiero miesiac neta .................a gdzie mieszkasz w bielsku czesto tam bywam ..................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kombajn Claas Senator z hedrem 4.2 i wszędzie szukam do niego instrukcji napraw . Czy ktoś z was miałby w dowolnej formie takom instrukcję do tego modelu? Proszę o pomoc. Mój e mail boniek145@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jd 1042 raczej jest to mały kombajn ma małe klepisko i powierzchnie sit heder chyba 3 m lub 3,6 polecał bym ten kombaj na góra 10 - 15 h rcznie

poniewaz ma słaby silnik 95 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jd 1042 raczej jest to mały kombajn ma małe klepisko i powierzchnie sit heder chyba 3 m lub 3,6 polecał bym ten kombaj na góra 10 - 15 h rcznie

poniewaz ma słaby silnik 95 km

 

Na tyle co napisałeś to chyba tylko snopowiązałkę by się opłacało kupić. pewnie chodziło ci o hektary (ha) a nie godziny (h) koszt usługi na tą powierzchnię to jakieś 3000 zł. nie wiem po ile takie kombajny chodzą, ale wydaje mi się że troszkę przesadziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...