Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ma moze ktoś zdięcie stołu do rzepaku firmy wągrowiec bardzo bym prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4200 mth jest jest niessamowicie duzo pewnie caly zajechany ja bym go oddal na zlom bo chyba niebendzie zbyt dobrze chodzil classy mocno wyekslatowane maja po 2000 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi godzinami to niewiadomo jak liczą czy mth cz pełne

godziny. Ja jak kupowałem Class Mercator to miał 2200 mth i już mi 8 rok bez problemu chodzi.

Na jakiejś dużej giełdzie internetowej to widziałem Classa z 8000 mth

i ze zdjęcia nie wyglądał tak źle no ale to tylko zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy on godziny. Zamuwiliśmy go - zobaczymy co to przyjedzie - zawsze można się wycofać bo nie ma zaliczki . Osobiście widziałem Claasa 98 sl z 1988 r z 4500 mth a wyglądał bardzo dobrze - lepiej od nie jednego dużo młodszego i z mniejszym arsenałem godzin. Boję się tylko tego komputera. Znalazłem tylko to że dane dotyczące powierzchni skoszonej, ilości ton z hektara się wyświetlają na monitorze w kobinie a później drukowane są jak w kasie fiskalnej - fajny bajer ale jak się zacznie psuć to uu. To samo było w Droinborgach tylko się nazywało Daniavision. Za 1,5 tygodnia się okarze co to przyjedzie . Ogłoszenie jest http://www.agriaffaires.com/occasion/moissonneuse-batteuse/143156/massey-ferguson-mf.html i 1 zdjęcie takie ogólne. Jest błąd w ogłoszeniu jest to 94 i 4200 h ma silnik a 3770 h młocarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to maszyny sa dobre skoro tak moj bizon ma 1200 mth i sie sypie nie ma tygodnia zeby sie cos niepopsulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu bizon jest zbyt słaby czesci sa tanie ale lipne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma Już 2500 mth na zegarze i jak na razie na awarie nie narzekam. Co roki kilka łożysk, jakiś pasek i tyle. Silnik od nowości nie ruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paskudną wibrację od kosy w Bizonie.Lecą przeguby,łożysko na targańcu i łożysko wale głównym od hedera.Wibracja występuje nawet po zamontowaniu przystawki do jednoetapowego zbioru.Kosa pracuje lekko i można ją przesunąc bez problemu ręką.Może jest na to rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś o Claasach dominatorach 86 chciałbym się dowiedzieć jaki to jest kombajn może ma jakieś zalety,wady,jaka jest wasza opinia o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś powiedzieć o klimatyzacji do bizona, od jakiego pojazdu najlepiej wziąść i ile to może kosztować. Jeśli od samochodu osobowego to czy nie będzie się zalepiała kurzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima od obojętnie jakiego auta, byle nie była za stara i oczywiście tania, miałem w planie zamontować klime do mojego 512, od matiza, znalazłem na allegro całą kompletną, za 600 zł, a problem z zalepianiem sie chłodnicy od klimy jest do uniknięcia poprzez zabezpieczenie jej drobną siatką, przy wyłączonym wentylatorze wystarczy siatke oczyścić i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by kosa działała prawidłowo należy wyregulować ramię targańca aby nożyki sztangi wysuwały się tyle samo w prawo co i w lewo względem bagnetów.

dociski sztangi należy tak wyregulować aby pracowały przy dolnej części bagnetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
by kosa działała prawidłowo należy wyregulować ramię targańca aby nożyki sztangi wysuwały się tyle samo w prawo co i w lewo względem bagnetów.

dociski sztangi należy tak wyregulować aby pracowały przy dolnej części bagnetu

Nożyki kosy prawidłowo wysuwają się względem bagnetów i dobrze docinają łan. W zo56 i nie było problemów :heder z przystawką i bez niej pracował spokojnie.Po zainstalowaniu tej samej przystawki do zo58(zmieniłem kombajn) występuje wibracja z jak i bez przystawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że zanim zainstalowałeś tę przystawkę to było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zo58 wibracja jast od początku.Myślałem że po zainstalowaniu przystawki sprawdzonej na zo56 ustanie - nie ustała.Przystawkę kupiłem z bizon Płock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty kukyrydze chcesz kosic ZO56 za słaby 100 km to za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ty kukyrydze chcesz kosic ZO56 za słaby 100 km to za mało
To przystawka do jednoetapowego zbioru rzepaku z boczną kosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że teraz piszę na dobrej stronie moje pytanie.Chodzi o to że podczas skręcaniablokuje mi kierownicę w kombajnie bizon.Co zrobić żeby sprawdzić co jest tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam paskudną wibrację od kosy w Bizonie.Lecą przeguby,łożysko na targańcu i łożysko wale głównym od hedera.Wibracja występuje nawet po zamontowaniu przystawki do jednoetapowego zbioru.Kosa pracuje lekko i można ją przesunąc bez problemu ręką.Może jest na to rada?

najpewniej coś z wałem głównym. Może jest lekko podgięty, albo żle wyważony( jakięś spawy). Tam najprędzej mogą powstać wibracje, bo na nim są najwyższe obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanko.Jak sprawdzić czujnik od paliwa w bizonie czy jest sprawny czy nie bo caly czas pokazuje że jest pełny a w zbiorniku pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpewniej coś z wałem głównym. Może jest lekko podgięty, albo żle wyważony( jakięś spawy). Tam najprędzej mogą powstać wibracje, bo na nim są najwyższe obroty. Po zdięciu targańca i łańcucha napędzającego przenośnik ślimakowy wał główny w hederze pracuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy nie ma luzów na targańcu i napędzie kosy (tym w czym mocuje się główki kosy i targańca). Wał może również bić tylko pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdź czy nie ma luzów na targańcu i napędzie kosy (tym w czym mocuje się główki kosy i targańca). Wał może również bić tylko pod obciążeniem.
Coś powoduje tak dużą wibracje hedera że w ostatnie żniwa dwa razy zmieniłem preguby i łożyska na wale głównym i targańcu.Założenie nowych części kasuje luzy ale wibracja mimo nowych części nie ustaje ani troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wsadziłem do ZO 56 silnik Sw 400 od STARA jak myślicie bedzie chodził ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...