Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze w przasnyszu jest elektryk który przyjechał z niemiec robi takie zeczy tylko od czujnika jednego bieze 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Pomocy w celu czujników w JD 1075 - niewiem który co oznacza może orientuje się ktoś a jak nie to podeśle kilka zdjęć kontrolek i może wiecie co do czego służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1075H4 w tamtym roku kupiłem gdy był przewozony zdejmowana była kabina i zbiorni9k wszystkie czujniki były poodcinane ja rzrobiłem je ale troche posiedziałem nad tym z tydzien ale nie ma ich az tak duzo ok 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img186.imageshack.us/my.php?image=aaaqq0.jpg Tutaj zaznaczyłem te czujniki - dla mnie niewiadomych lub tak średnio rozumianych jest 20. Zaznaczyłem je na zdjęciu do 1 do 20. Osobie która mi pomoże będę bardzo wdzięczny.

 

A czy w 1075 można uchylić kabine do przodu - bo pod kabiną są takie ciężarki które wydaje mi się blokują kabine otwarta by się dalej nie otworzyła - dobrze myśle ?? Jak się sprawował ten twój JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam osobiście kombajnu nie mam ale sąsiad ma Jelonka którym juz robiłem (płacisz za usługe normalnie ale możesz spróbować )

gwiazdką zaznacze te których nie jestem pewien

1 wysyp ziarna

2 pełny zbiornik

3 pół zbiornika

*4 sita (włącza sie gdy za duzo idzie na sita)

8 młocarnia (podobnie jak 4)

9 ładowanie aku

12 niewiem jak to sie nazywa przyspieszacz? pokazuje na ile jest ustawiony

13 wysokość hederu nad ziemią

15 smarowanie silnika

17 zapchanie filtra powietrza silnika a reszta wybacz ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przeglądałem całe forum w celu dowiedzenia sie co nieco o kombajnie zbożowym MDW 524 lub ewentualnie 525 i musze przyznac ze niczego się nie dowiedziałem. Czy może jest ktoś kto posiada ten kombajn lub wie coś na jego temat. Chodzi mi międzyinnymi o awaryjność wydatność oraz jak sie sprawuje i jaki jest konfort pracy tą maszyną.

Dodam jeszcze iż posiadam kombajn Fortschritt e-514 od 6 sezonów (wcześniej e-512) i posiadma 125 ha w tym okolo 115 to zboża.

 

Proszę o odpowiedzi oraz zamieszczanie linkow w ktorych bedzą zawarte zdjecia kombajnu w srodku. mile widziane Dane techniczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Przeglądałem całe forum w celu dowiedzenia sie co nieco o kombajnie zbożowym MDW 524 lub ewentualnie 525 i musze przyznac ze niczego się nie dowiedziałem. Czy może jest ktoś kto posiada ten kombajn lub wie coś na jego temat. Chodzi mi międzyinnymi o awaryjność wydatność oraz jak sie sprawuje i jaki jest konfort pracy tą maszyną.

Dodam jeszcze iż posiadam kombajn Fortschritt e-514 od 6 sezonów (wcześniej e-512) i posiadma 125 ha w tym okolo 115 to zboża.

 

Proszę o odpowiedzi oraz zamieszczanie linkow w ktorych bedzą zawarte zdjecia kombajnu w srodku. mile widziane Dane techniczne.

 

Pozdrawiam

Zapraszam na forum o Forszajach, dowiesz się wszystkiego:

http://fortschritt.p2a.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Przeglądałem całe forum w celu dowiedzenia sie co nieco o kombajnie zbożowym MDW 524 lub ewentualnie 525 i musze przyznac ze niczego się nie dowiedziałem. Czy może jest ktoś kto posiada ten kombajn lub wie coś na jego temat. Chodzi mi międzyinnymi o awaryjność wydatność oraz jak sie sprawuje i jaki jest komfort pracy tą maszyną.

Dodam jeszcze iż posiadam kombajn Fortschritt e-514 od 6 sezonów (wcześniej e-512) i posiadma 125 ha w tym okolo 115 to zboża.

 

Proszę o odpowiedzi oraz zamieszczanie linkow w ktorych bedzą zawarte zdjecia kombajnu w srodku. mile widziane Dane techniczne.

 

Pozdrawiam

Zapraszam na forum o Forszajach, dowiesz się wszystkiego:

http://fortschritt.p2a.pl/

a tutaj masz dane techniczne i pare fotek: http://www.konedata.net/fortschritt.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie! Nigdzie nie mogę znaleźć nożyków do sieczkarni w moim kombajnie -Claas Matador. wypisujcie wszystkie możliwe sklepy gdzie mogę je dostać.... najbardziej interesują mnie sklepy gdzieś w okolicach Radomia lub Ostrowca lub z wysylką kurierem. Muszę wreszcie zrobić maly remoncik mojej maszynce.... wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Mike- ja mam claasa protectora i mi kiedys poszło taki gumowe sprzęgiełko przy silniku. Też nigdzie nie mogłem go dostać. ostatecznie zmówiłem u korbanków i mi przysłali.

P.S. a nie myślałeś żeby dorobić te noże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo proszę http://www.gaska.com.pl/

Ja ma mercatora i od kilku lat tylko u nich kupuje ,mają dużo części do tych

starszych .Niskie ceny -dobry kontakt -expresowa wysyłka kurierem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze Dominatora 76

Co warte sa Claasy to wiem ale chciałbym dowiedzieć sie coś więcej o tym kąkretnym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że najlepszym sposobem na dostanie tych nożyków będzie zamówienie ich w http://www.gaska.com.pl/ lub w sieci gren..... A jeśli chodzi o mojego matadora to chcialbym go bardzo polecic wszystkim ktorzy szukaja taniego oraz niezawodnego kombajnu... Malo pali, poważniejszych awarii praktycznie nie ma. Tylko lac rope i jazda! Tylko w środku ubieglego sezonu przytrafila mi sie totalna katastrofa... peklo jedno z lozysk przy wytrząsaczach i zlamal sie przod jednego z wytrząsaczy.... nastapila reakcja lańcuchowa i polamaly sie wszystkie, uderzajac w nią... ;/ Ale byl oto moje zaniedbanie... z chęcią moge porozmawiać wlasnie o tym modelu- Matador...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!!! Mam zamiar kupić kombajn massey-ferguson 186 i musze przyznać że za bardzo się na tym nie znam. Czy moglibyście mi powiedzieć na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy kupnie takiego sprzętu.

Proszę pisać na forum lub email lukastracz@poczta.onet.pl. Z góry dziękuje i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź na zakupy jakiegoś doświadczonego kombajnistę on najlepiej i "na żywo" oceni stan kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MF- 187 to praktycznie to samo co 186 i jestem z niego zadowolony.Jedyny mankament to targaniec, występują tam luzy.Ten sprzęt nie jest skomplikowany i chyba dlatego praktycznie bezawaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku 76 czy mógłbyś udzielić jeszcze jakiś wskazówek przy zakupie; co to w ogóle jest jest ten targaniec bo jak już wspomniałem z kombajnami w ogóle miałem bardzo mało do czynienia. Słyszałem również od kogoś że przy zakupie należałoby by zwrócić uwagę na wytrząsacze i podajniki na co dokładniejj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targaniec to to użądzenie, które porusza sztangą.

Ja radziłbym zrobić tak jak radzi tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwracać uwagę na wszystko bo szczególnie przy zachodnim sprzęcie mała awaria może kosztować majatek, najlepiej wziąć kogoś kto już się zna na kombajnach i kupować sprzęt o jak najprostszej budowie żeby twoja nauka póżniej zbyt dużo nie kosztowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targaniec jest to użądzenie, które napędza kosę. Wytrząsacze zamontowane w tym kombajnie sa na drewnianych półpanewkach i niema tam łożysk także z tym problemów.Taką półpanewkę można dorobić z kawałka drewna. Mówiąc szczerze gdy kupowałem go w 2003r to też byłem ''zielony''.W przeciągu tych kilku lat wymieniłem tylko 3 razy filtry paliwa (takie same jak w C360 3P)jeden pas jezdny oraz kosę i oczywiście olej w silniku. Tak jak pisałem ma prostą budowę i można naprawić go we własnym zakresie.Poza tym nie jestem ''fachowcem'' i jeżeli masz jakiegoś kombajnistę to poproś go. Może pomoże.ŻYCZĘ UDANEGO ZAKUPU; POWODZENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki za odpowiedź na pewno coś mi pomogliście. Jeszcze raz pojadę i dokładnie przyjrzę sie temu sprzętowi, jak będe miał jakieś nie jasności to zwróce sie z pomocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ilie wazy bizon zo56 z hedrem na bizonie pisze ze wzga kombaju 7700kg ale czy z hedrem prosze o odpowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Kupiłem sbie niedawno Claasa protectora kosa 2.7m silnik 4-cylindrowy. chciałbym sie dowiedzieć ile zużywa paliwa w pracy jaką ma wydajność i jak ustawić sita i wiatry do koszenia jęczmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam protectora i pali nie tak strasznie dużo (silnik perkins ). Ile dokładnie to nie mierzyłem. A 1ha to się różnie kosi, ale zazwyczaj nie szybciej niż w 1,5godz.

jak sita do jęczmienia ustawić to nie wiem, bo nigdy nie musiałem tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...