Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

to może powiecie mi jakie mają być obroty bębna młucącego przy koszeniu zboża w Claasie Protectorze jakim biegiem chodzicie i jakie obroty skrzyni biegów i jaką szczelinę ustawić między bębnem a klepiskiem wiem ze jest dzwignia ale nie wiem jak zobaczyć ją (szczeline) na oczy. jezeli ktoś chce mi pomóc to prosze o wiadomoś na forum albo na GG 2258588 siedze w domu i mam czas bo mi palca WSZYLI w brzuch i mam tylko jedną rękę wolną z tąd braki w wyrazach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Targaniec jest to użądzenie, które napędza kosę. Wytrząsacze zamontowane w tym kombajnie sa na drewnianych półpanewkach i niema tam łożysk także z tym problemów.Taką półpanewkę można dorobić z kawałka drewna. Mówiąc szczerze gdy kupowałem go w 2003r to też byłem ''zielony''.W przeciągu tych kilku lat wymieniłem tylko 3 razy filtry paliwa (takie same jak w C360 3P)jeden pas jezdny oraz kosę i oczywiście olej w silniku. Tak jak pisałem ma prostą budowę i można naprawić go we własnym zakresie.Poza tym nie jestem ''fachowcem'' i jeżeli masz jakiegoś kombajnistę to poproś go. Może pomoże.ŻYCZĘ UDANEGO ZAKUPU; POWODZENIA.

 

Jaki gatunek drzewa poleciłbyś na półpanewkę ? Buk ? Gruszka ? Wiąz ? Akacja ? Dorobić to mozna bez problemu tylko mam dylemat z jakiego drzewa ? Za nowy komplet do Class Cosmos cena 300 zł ( ubiegły rok ) a zabawy z tym chwilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorobiłem jedną z dębu, bo miałem akurat "pod ręką".A co byłoby najlepsze to nie wiem. Być może te,które Ty wymieniłeś były by lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie smarowniczki w tych panewkach to ok ale jeśli nie to najlepiej dorobić smarowanie do tych panewek lub dać orginały bo one są nasączane takim specjalnym preparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Mercatora 75 i tych panewek jeszcze nie wymieniałem.

Po prostu jak są luzy to wyjmuje podkładki a jeżeli jeszcze są to szlifuje

kontówką i już .Z tego co wiem klocki to specjalna prasowana sklejka

z bliżej nie określonego sklejanego drewna ,można dorobić z dębu czy innego twardego drzewa bo tak zrobił mój sąsiad i mu chodzą już 3 sezon tylko dodatkowo je kąpał na gorąco w oleju.Co do montowania w nich smarowniczek to chyba odpada ponieważ tak nasmarowana panewka jest odkryta bez uszczelnienia co w połączeniu smaru i kurzu daje nam niezłą mieszankę ścierną.

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mi ktoś podpowie jaki jest dopuszczalny luz na tych panewkach ?

Słuchaj na pewno nie taki żeby ci wytrząsacz podskakiwał ale taki chmm

ja to robie na oko nie może być zbyt ciasno bo się będzie drewno palić.

Pomału szlifuj i pasuj skecając całość na wale (to tylko 4 śruby na klocek) aż do

momentu kiedy jak poruszasz wytrząsaczem góra duł nie odczujesz luzu ani

jakiegoś tam pukania i tyle.

Pozdrówka

 

Edit:Sprawdzałem luz wczoraj w nowym classie i powiem ci że jest tak jak

złapiesz wytrząsacz i pobujasz to sie blachy przy osadzeniu łożysk wału

uginają -znaczy to że luzu zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mi ktoś podpowie jaki jest dopuszczalny luz na tych panewkach ?

Słuchaj na pewno nie taki żeby ci wytrząsacz podskakiwał ale taki chmm

ja to robie na oko nie może być zbyt ciasno bo się będzie drewno palić.

Pomału szlifuj i pasuj skecając całość na wale (to tylko 4 śruby na klocek) aż do

momentu kiedy jak poruszasz wytrząsaczem góra duł nie odczujesz luzu ani

jakiegoś tam pukania i tyle.

Pozdrówka

 

Edit:Sprawdzałem luz wczoraj w nowym classie i powiem ci że jest tak jak

złapiesz wytrząsacz i pobujasz to sie blachy przy osadzeniu łożysk wału

uginają -znaczy to że luzu zero

 

 

Dzięki ! Już pojąłem istotę zagadnienia ! Umnie te luzy są zbyt duże , poprzedni własciciel zbytnio nie dbał zbytnio o sprzęt , naprawiał jak maszyna w polu nawaliła , a teraz jest odpowiedni czas aby wszystko przegladnąć .

Zresztą kosiłem z takimi luzami w ubiegłym roku , jeszcze mnie cymbał utwiedził w przekonaniu że to nie duże luzy i mozna kosić. Miałem wiecej szczęscia niz rozumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mi ktoś podpowie jaki jest dopuszczalny luz na tych panewkach ?

Słuchaj na pewno nie taki żeby ci wytrząsacz podskakiwał ale taki chmm

ja to robie na oko nie może być zbyt ciasno bo się będzie drewno palić.

Pomału szlifuj i pasuj skecając całość na wale (to tylko 4 śruby na klocek) aż do

momentu kiedy jak poruszasz wytrząsaczem góra duł nie odczujesz luzu ani

jakiegoś tam pukania i tyle.

Pozdrówka

 

Edit:Sprawdzałem luz wczoraj w nowym classie i powiem ci że jest tak jak

złapiesz wytrząsacz i pobujasz to sie blachy przy osadzeniu łożysk wału

uginają -znaczy to że luzu zero

 

 

Dzięki ! Już pojąłem istotę zagadnienia ! Umnie te luzy są zbyt duże , poprzedni własciciel zbytnio nie dbał zbytnio o sprzęt , naprawiał jak maszyna w polu nawaliła , a teraz jest odpowiedni czas aby wszystko przegladnąć .

Zresztą kosiłem z takimi luzami w ubiegłym roku , jeszcze mnie cymbał utwiedził w przekonaniu że to nie duże luzy i mozna kosić. Miałem wiecej szczęscia niz rozumu.

 

Tylko nie przesadź z tym szlifowaniem

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nieprzesadzę , jestem dokładny w takich sprawch ale bez przesady Wczoraj ściągnąłem plandekę z kombajnu wstawilem akumulator , nalałem wody włączyłem kluczyk , nacisnąłem starter i zapalił po całej zimie za pierwszym razem na dotyk Już stoi pod warsztatem trzeba go przeglądnąć

 

Pozadrawiam : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, nieprzesadzę , jestem dokładny w takich sprawch ale bez przesady Wczoraj ściągnąłem plandekę z kombajnu wstawilem akumulator , nalałem wody włączyłem kluczyk , nacisnąłem starter i zapalił po całej zimie za pierwszym razem na dotyk Już stoi pod warsztatem trzeba go przeglądnąć

 

Pozadrawiam : )

 

Mój tak samo -pali od kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kombajnu zbożowego gdzieś za cenę ok. 100 tys + Vat. Na jaki sprzęt i rocznik gdzieś za to cenę mogę liczyć?? I co wy byście doradzali?? Może widzieliście jakieś ciekawe oferty.

Jak coś to podajcie link albo jakieś dane kontaktowe. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki kombajn chcesz kupic duze masz gospodarstwo ile hektarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc od około 150 do 200 kM, heder od 3,9 do 5 m. Rocznie gdzieś by kosił coś ponad 200 hektarów. Zastanawiałem się nad Claasem Dominatorem 98 lub Massey Fergusonem 32, 34 bo by był z nowszego rocznika nawet widziałerm jednego z 1995 roku ale miał heder 5,2 metra a najlepiej żeby miał coś powyżej 4 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moc od około 150 do 200 kM, heder od 3,9 do 5 m. Rocznie gdzieś by kosił coś ponad 200 hektarów. Zastanawiałem się nad Claasem Dominatorem 98 lub Massey Fergusonem 32, 34 bo by był z nowszego rocznika nawet widziałerm jednego z 1995 roku ale miał heder 5,2 metra a najlepiej żeby miał coś powyżej 4 metrów.
ja poradził bym ci john deere 1170sIIh4 moc 170km heder od 4-6 m 5 klawiszowy ok 100tys rocznnik 94 lub claasa dominatora 108sl wiekszy troche i mocniejszy ale mniej wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktoś jakie powinno być ciśnienie oleju ciśnienie sprężania w cylindrach i ciśnienie wtrysku paliwa w silniku cztero cylidrowym percinsa w kombajnie claas protector

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś moze która kontrolka jest od czego Claas Dominator 76

Jeśli ma ktoś kombajn tej serii prosił bym o kontakt GG 7163830

 

frame00249xx1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM !! MOZE ZROBIMY ROZEZNANIE CO DO CEN NOWYCH KOMBAJNOW SZCZEGOLNIE TYCH MNIEJSZYCH WYSTARCZAJACYCH NA OKOLO 50-100HA

JA PODAJE CENE KOMBAJNU FARMER 220 FIRMY HEMAS TO JEST CHYBA DAWNY FORSZAJ CENA OKOLO 220 TYS ZL Z KABINA PRZYNAJMNIEJ TAKA WIDZIALEM W AGROMIE. CIEKAWE CZY ZNAJDZIE SIE COS TANSZEGO NA RYNKU DLA ZAZINTERESOWANYCH STRONA INTERNETOWA http://www.hemas.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Proszę o pomoc - poszukuje firmy która zajmuje sie produkcją nowych zbiorników do paliwa do bizona Z-056

 

dziękuje wszystkim za pomoc

 

pozdro dla forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś moze która kontrolka jest od czego Claas Dominator 76

Jeśli ma ktoś kombajn tej serii prosił bym o kontakt GG 7163830

 

Ja mam dominatora 86,z prawej strony zegara to się domyślasz która kontrolka jest od kierónkowskazów która od ciśninia oleju od ładowania alternatora itp ... natomiast z lewej strony masz kontrolki czujników awaryjności(jak ci stanie jakiś elewator czy sieczkarnia,albo pasek na czymś się urwie to one to sygnalizują) jutro popatrzę w swoim to co opiszę dokładnie która jest od czego bo już trochę zapomniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś moze która kontrolka jest od czego Claas Dominator 76

Jeśli ma ktoś kombajn tej serii prosił bym o kontakt GG 7163830

 

frame00249xx1.png

Wtęc tak zaczynając od góry od wskażnika paliwa to

1kontrolka-wał na wytrząsaczach(klawiszach)

2-podajnik ziarna na doczyszczanie(tzw.powrót)

3-podajnik ziarna do zbiornika

4-'gardziel'(ta co pobiera zboże z hederu i podaje na młocarnię)

5 i 6 to nie wiem od czego są bo u mnie one nie działają,

zaś 7(strzałka do góry na zielonym tle)jest od poziomu ziarna w zbiorniku-jak będziesz miał ok 0,75 zbiornika to ci sie zapali

8-zbionik ziarna jest juź całkowicie pełny i musisz "sypać"

pochwal sie jaki silniczek masz(i ile koni)w tym kombajnie który rocznik i jaki masz heder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Macin2

Jeszcze jak byś mógł powiedzieć od czego sa te dwie kontrolki poniżej kontrolki od ładowania.

 

A co do kombajnu to ma silnik Mescedesa OM 352 czyli 130 kM wedłóg instrukcji, heder 3,9m orginalnie był przy nim 3,6m ale zamieniłem na większy rocznika nie znam, gościo wciskał kity że 86 ale to niemożliwe bo produkowali ich do 85r. pozatym kabina, sieczkarnia, klimatyzacja.Na liczniku jest 5200 godzin troche sporo ale myśle że mercedes jeszcze troche pochodzi

i jeszcze jedno są czujniki w skrzyni i przy bębnie młocącym do obrotów silnika i bębna tylko żaden nie jest podłaczony śa w nich wejścia na przewody elektryczne i linke , przewody sa odłaczone a linki nie ma jak to powinno byc podłaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Macin2

Jeszcze jak byś mógł powiedzieć od czego sa te dwie kontrolki poniżej kontrolki od ładowania.

 

A co do kombajnu to ma silnik Mescedesa OM 352 czyli 130 kM wedłóg instrukcji, heder 3,9m orginalnie był przy nim 3,6m ale zamieniłem na większy rocznika nie znam, gościo wciskał kity że 86 ale to niemożliwe bo produkowali ich do 85r. pozatym kabina, sieczkarnia, klimatyzacja.Na liczniku jest 5200 godzin troche sporo ale myśle że mercedes jeszcze troche pochodzi

i jeszcze jedno są czujniki w skrzyni i przy bębnie młocącym do obrotów silnika i bębna tylko żaden nie jest podłaczony śa w nich wejścia na przewody elektryczne i linke , przewody sa odłaczone a linki nie ma jak to powinno byc podłaczone

 

pierwsz od góry jest od hamulca ręcznego

druga ma coś wspólnego z temperaturą

 

Rocznika poszukaj na felgach,

tam w tych czujnikach to linka powinna iść w srodek(wykręcasz czujnik wkładasz linke długości tak ok 3cm aby prądniczka brała napęd) prądniczka wytważa prąd który idzie do wskażnika(wskażnik jest elektryczny)po prawej stronie wskażnika masz przełącznik którym przełaczasz aby ci wskazywał albo prędkość kombajnu albo obroty bębna młocarni

ja też mam silnik mercedesa o takim samym symbolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję użytkowników kombajnów NH serii 80..

Z góry dzieki za namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w kombajnie John deere 965, przy zimnym silniku zapalanie odbywa sie normalnie, jednak po całym dniu pracy, gdy silnik jest rozgrazny są problemy z zapaleniem go, jaka moze byc przyczyn? czy to wina rozrusznika?

dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...