Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy.

Poszukuję firmy która robi na zamówienia sita itp. sprawy do kombajnów zbożowych. Dokładnie do JD 975.

Pozdrawiam.

Znalazłeś tego producenta sit?. Jak w swoim JD masz pochylone dolne sito,ja mam tu od wentylatora podniesione do samej góry. A górne sito na końcu mam na środkowym otworze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam pilnie sieczkarni do kombajnu zbożowego MF31XP, szerokość 1,4 m, może być MF29, 29XP lub 31, proszę o informację, identyczna jak w Dronningborg symbole od 7000 do 8500,

 

 

 

 

jak sie spisuje MF mialem takie cos kupowac ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie:na jakiej wysokosci jest koniec rury wysypowej po rozłozeniu w Claasie Dominatorze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np w dominatorem85 możesz napełnić jelcza z wysokimi nadstawkami ok 60 cm , a dominatorem106 i pokrewne spokojnie możesz tankować szufelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ktyo z was mluci trawe nasienna kombajnem jesli tak to jakim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś sposób na prawidłowe napięcie łańcucha w podajniku kłosowym,a jak nie to jak mocno powinien być napiety łańcuch????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje siłownika do hederu do Classa Dominatora 108.Może ktoś wie gdzie taki dostane oprócz serwisu oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam poszukuje siłownika do hederu do Classa Dominatora 108.Może ktoś wie gdzie taki dostane oprócz serwisu oczywiście.

 

Jeżeli chodzi o uzywany to jutro poszukam i dam ci namiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominator 96.bo bede mial podstawionego tira do rzepaku.i naczepa przy nim ma wysokosc 3.5m.nie wiem czy kombajnem na to wysypie czy trzeba bedzie na przyczepy a pozniej z nich dmuchawa na naczepe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dominator 96.bo bede mial podstawionego tira do rzepaku.i naczepa przy nim ma wysokosc 3.5m.nie wiem czy kombajnem na to wysypie czy trzeba bedzie na przyczepy a pozniej z nich dmuchawa na naczepe.

Zrób najazdy to kombajn stanie wyżej tak robią gdy mała ładowarka ma sypać na tiry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej 15W40 (rekomendowany jako olej do silników diesla wysokoobciążonych)

lub 15W50 (do normalnej pracy- z info ustnych do starszych silników).

 

Ja używam oleje firmy fuchs - np w 6620 leję Titan Truck 15W40 i zmieniam co 500 godzin.(po badaniu w lab. wyszło że mógłbym jeszcze dłużej, ale na olejach i filtrach nie oszczędzam)

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne dzięki czekam jutra

 

Odwiedż tą stronę http://www.rol-trans.pl/?id=kontakt tu powinienieś coś znależć,byłem tam jest cały szrot z kombajnami i ciągnikami,zadzwoń i pytaj czy może z innego modelu się nadaje(dominator 86,88,96,lub98),a jak nie zajdziesz to jak masz chwilę czasu poczytaj stare posty o kombajnach bo ktoś już kiedyś pisał gdzie szukał zwolnicy do claasa i znalazł ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie z czego poDebra1ć gumki uszcelniające cylinderki hamulcowe w claasie dominatorze 80, 85 lub pokrewnych, nowy cylinderek 500 zł. !!! uszcelniacze mają kształt "miseczek" sa z firmy ate 3.3401-2801.12401909-87 . średnica cylinderka 29 mm. podobno podchodzi z jakiegos vw, ale to tylko podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich internautów. Czy ktoś wie może jak ustawić łamacz ości w Dominatorze 78 lub podobnych, ponieważ mam problem z ich obijaniem w jęczmieniu. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprawie tego uszczelniacza to sszukaj w sklepach z czesciami do samochodów bo ATE to czołowa firma niemiecka w sprawach hamulcy. jeje podzespoły sa montowane na 100% w BMW w czym jescze to nie wiem bo matylko bmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby lepiej obijał ości "klapki "na młocarni powinny być zamknięte tak aby była dłuższa droga ziarna młuconej masy przez klepisko a ni była gubiona np w połowie klepiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich internautów. Czy ktoś wie może jak ustawić łamacz ości w Dominatorze 78 lub podobnych, ponieważ mam problem z ich obijaniem w jęczmieniu. Dziękuję.

 

Albo sprubój zwiększyć obroty bębna młocarni do tego stopnia aż zacznie bić ziarno i wtedy lekko zmniejsz te obroty a jak to nie pomoże to lekko przymknij dole sita tak aby więcej ziarna szło na doczyszczanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiłem jęczmień na 1500 obr/min z klepiskiem złożonym maksymalnie (2-m) i mimo to były ości. W poprzednim kombajnie który miałem Protektor M była specjalna dźwignia którą kładło się specjalne blachy pod klepiskiem i wtedy oscie łamały się uderzając o te blachy. Natomiast w instrukcji do DO 78 jest tylko napisane, że do łamania ości zakłada się na pierwsze dwa segmenty klepiska specjalne cepy (prawy i lewy) i u mnie są one założone i nie zdarte, a jednak oscie lecą. Jęsli ktoś ma podobny kombajn to niech zerknie czy pod klepiskiem ma jakieś blachy . Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiłem jęczmień na 1500 obr/min z klepiskiem złożonym maksymalnie (2-m) i mimo to były ości. W poprzednim kombajnie który miałem Protektor M była specjalna dźwignia którą kładło się specjalne blachy pod klepiskiem i wtedy oscie łamały się uderzając o te blachy. Natomiast w instrukcji do DO 78 jest tylko napisane, że do łamania ości zakłada się na pierwsze dwa segmenty klepiska specjalne cepy (prawy i lewy) i u mnie są one założone i nie zdarte, a jednak oscie lecą. Jęsli ktoś ma podobny kombajn to niech zerknie czy pod klepiskiem ma jakieś blachy . Dzięki

 

Miałem kiedyś tak samo z tym że mam Mercatora 75 ale bez tych blach (ktoś

w Niemczech zdemontował) Powiem tak od kiedy go mam i kosiłem jęczmień

to zawsze kombajn czyścił bardzo dobrze i ości nie było tylko jednego

roku i to na jednym konkretnym polu w żaden sposób nie można było ustawić

kombajnu.Myślę że przyczyna nie leży w takich wypadkach w kombajnie lecz

chodzi o jakieś warunki fizjologiczne lub stanowisko w połączeniu z zdrowotnością roślin.Chyba te zaburzenia powodują to że ość tak ciężko ulega obtrąceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...