Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest to silnik A4.236 bo mam taki w MF 187 z tym, że musiałbym zobaczyć. Wkład zamówiłem w GRENE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie zastanawiam sie nad kupnem kombajny class w gre wchodza modele domianator 56 66 76 ktory jes dobry czy one maja wymienne sita na co zwazac przy zakupie i jescze czy te mniejsze dominatory np 56 ma heder powyzej 3 m czyli 3.6m dzieki

najwazniejsze to patrz na to czy jest hydromat czy manual, jezeli hydromat to zostaw, jezeli manual to bierz a reszte za pare lat doprowadzisz do porządku po niemcach, czy szwedach, ja z hydromatem bujalem sie 3 lata, 1 rok chodzil pod koniec padl, w drugim roku naprwili mi go w "renomowanej" firmie t... na gospodarczej w Lublinie zaplacilem najpierw mieli z dwoch zrobic jedna za ktora dalem 2 tys, cos bylo nie tak, bo pompa okazala sie inna, zaproponowali naprawe dla biednego rolnika za 4 tys, ledwie przechodzila sezon byle jak i padla, cala zima poszukiwań, w koncu znalazlem w Polsce firmę ktora sprowadzila mi tloczki, separator i takie tam za jedyne 2,600 netto, po ktorej to facet z tej firmy kupil na swojego kolege bo brutto 3200 i tak poswiecilem 3 dlugie dni w garazu i zrobilem ta pompe sam, teraz chodzi jak zegarek, bo przynajmniej wiem ze mam zrobiona na nowych czesciach, ale pewny nie jestem.... zobaczymy po sezonie. powiem jeszcze tyle ze koszt nowej pompy do dominatora to 24000 zł netto... radze sie zastanowic nad kupnem claasa bo do bizona czesci sa za grosze na kazdej rampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkses wielkie dzięki jutro zaczynam to zobaczymy jak bedzie szło

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś cięlęm i był już za suchy rzepak niecałe 5% i się ciął, ale już nie ma czym regulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co warto zwracac uwage przy zakupie kombajnu class mercator 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna zgrzytania skrzyni przy zmianie biegów (DF)? większość czasu zmieniają się idealnie bez najmniejszego zgrzytu a czasami nie idzie wrzucić żadnego biegu, tylko jeden wielki zgrzyt. Olej zmieniony na hipol. Czy podciągnięcie sprzęgła coś pomoże? Jak tak to jak to zrobić na układzie hydraulicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kombajn Massey Ferguson 32 z 1995 roku a w nim heder 5,2 metra i jak dla mnie jest trochę za duży wiec jeśli ktoś by miał mniejszy i może by chciał się zamienić to czekam na wiadomość. Kombajny których to dotyczy to MF 30, 32, 34. gg: 3637655, tel.(086) 2703127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kombajn byście polecali na ok. 8 ha zboża. Heder ma miec do 3 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś claas może mercator ze względu na dobrą dostępność części.

Ale po co zawracać sobie głowę kombajnem na 8 ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki kombajn byście polecali na ok. 8 ha zboża. Heder ma miec do 3 m.

 

Ja bym ci polecil Sampo nawet fajny kombajnik maly i zwinny. Moj wujek ma takiego i sobie go chwali a ma chyba 15ha swojego do koszenia plus jeszcze zarobki to jakies 30ha na sezon

 

P.S jesli bys sie zdecydowal na taki kombajn to kupuj takiego kturego bizon produkowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki kombajn byście polecali na ok. 8 ha zboża. Heder ma miec do 3 m.

 

 

P.S jesli bys sie zdecydowal na taki kombajn to kupuj takiego kturego bizon produkowal.

To VISTULA byłaby w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś claas może mercator ze względu na dobrą dostępność części.

Ale po co zawracać sobie głowę kombajnem na 8 ha?

Po to żeby być nie zależnym ! To jest bezcenne uczucie ! Ja kupiłem kombajn na 3,5 h w tej chwili mam 9,5 h , jeżeli zdrowie dopisze to za rok będę miał 15 h , inwestycja w kwocie 10 -20 tyś zł wróci się po 3 - 4 latach , trzeba wziąć pod uwagę że przy okazji skoczy się na fuchę i zarobi na paliwo dla własnych potrzeb .

Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zostałem szczenśliwym posiadaczem kombajnu NEW HOLLAND 8030 i szukam do niego instrukcji obsługi. jak by ktoś miał to prosił bym o kontakt. Ewentualnie prosił bym też o podanie linka do strony/forum o NEW HOLLAND'ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko: Gdzie lubi uciekać płyn hydrauliczny w JD 975? Od wczoraj gdzieś znika i co około pół godziny trzeba dolewać, nigdzie nie widać żadnych plam na ziemi po nocnym postoju jak również podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/b] w Dominatorze 80, siadly mi lozyska w alternatorze rozlupalem obudowe... klopot jak cholera!!!

 

Jest to alternator Lukas, a silnik to Perkins 6 cylindrowy, ktos moze wie, albo widzial, z czego można poDebra1c Taki alternatorek.???

 

Nie jest wiekszy niz w samochodzie osobowym, laduje 1 akumulatorek 160 ah.

Pewnie nadaje sie z jakiejs osobówki tylko z jakiej. Z tylu podlacza sie plaska, prostokątną kostke na 3 wsówki, 2 szersze i 1 standardowa.

 

Jezeli ktos moze mi pomóc, bede wdzieczny, Wiem ze mozna podlaczyc inny alternator, ale to wymaga czasu a ja go nie mam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że wiem o jaki alternator chodzi. Mam 2 takie jeden w ciągniku , drugi w kombajnie. Ten w ciągniku jest od Forda Transita z lat 80-tych. Drugi kupiłem okazyjnie ale nie wiem od jakiego samochodu.Ale możesz kupić inny tylko żeby był z regulatorem.Z podłączeniem nie ma problemu tymi dwoma szerszymi wsuwkami płynie prąd ładowania a ta standartowa jest do kontrolki ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/b] w Dominatorze 80, siadly mi lozyska w alternatorze rozlupalem obudowe... klopot jak cholera!!!

 

Jest to alternator Lukas, a silnik to Perkins 6 cylindrowy, ktos moze wie, albo widzial, z czego można poDebra1c Taki alternatorek.???

 

Nie jest wiekszy niz w samochodzie osobowym, laduje 1 akumulatorek 160 ah.

Pewnie nadaje sie z jakiejs osobówki tylko z jakiej. Z tylu podlacza sie plaska, prostokątną kostke na 3 wsówki, 2 szersze i 1 standardowa.

 

Jezeli ktos moze mi pomóc, bede wdzieczny, Wiem ze mozna podlaczyc inny alternator, ale to wymaga czasu a ja go nie mam!!![/quote

 

dostaniesz go na złomie gdzie mają samochody złomowane tylko trzeba odczytać ile ma mieć amper prąd ładowania każdy elektryk sam.powie gdzie to pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, obecnie posiadam claasa dominatora 80 i chcę go zamienić na dominatora 76, proszę o opinie na temat tego 76, jaką ma wydajność i przerób oraz ile ma wytrząsaczy bo nie wiem, czy opłaca się go kupić, nie będzie za mały, teraz jak dla mnie dominator 80 jest idealny, a nie wiem jak będzie z 76, proszę o opinie. Na zmianę się zdecydowałem z powodu sporej awaryjności mojego kombajnu i chciałbym mieć także coś nowocześniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Jest problem z obrortami na młocarni sa 800 a powinny byc 1100 co moze byc tego przyczyna pas jest ok łożysko raczej tez

 

-Nie ma sygnału dzwiekowego gdy kluczyk jest w stacyjce a kombajn jest wyłaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Jest problem z obrortami na młocarni sa 800 a powinny byc 1100 co moze byc tego przyczyna pas jest ok łożysko raczej tez

 

-Nie ma sygnału dzwiekowego gdy kluczyk jest w stacyjce a kombajn jest wyłaczony

 

dodam ze jest to kombajn Bizon ZO56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Jest problem z obrortami na młocarni sa 800 a powinny byc 1100 co moze byc tego przyczyna pas jest ok łożysko raczej tez

 

-Nie ma sygnału dzwiekowego gdy kluczyk jest w stacyjce a kombajn jest wyłaczony

 

dodam ze jest to kombajn Bizon ZO56

to zaleta bizonów... najlepiej go sprzedac , a na powaznie to moze sprawdz łozysko z lewej strony kombajnu, po drugie mozesz miec podpalony i wyciagniety pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łożysko nie ma nic wspolnego z problemem.Moja rada na obroty mlocarni jest taka-sprawdz na max. ustawieniu obrotów czy pas młocarni jest na równo z kolem ,jeśli jest to problem nadajnika obrotów jeśli zaś jest ok 2-3 cm od granicy koła a regolacja naciągu nic nie daje problem jest z widełkami.Spowodowany jest koszeniem zachwaszczonego zboża lub nierównomiernym podawaniem skoszonej często wilgotnej maasy na młocarnię.gwałtowne wielokrotne uderzenia powodują przegięcie widełek(tych co trzymaja oprawę łożysk) i regulacja jest niemożliwa ale nie martw sie 800 obr przy suchym zbożu starcza a wymianę możesz zrobić po sezonie .2 kombajn przed uruchomieniem wydaje dzwięk i jest on związany z czujnikiem cisnienia oleju.Na rady typu sprzedaj kup inny poproś tech mądrych o podżyrowanie kredytu ew o wsparcie finansowe kupisz sobie choćby Lexiona.Pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizon rekord 89 rok - problem:

nie wysuwa mi rury od wysyoywania ziarna, a dokładniej nie ma siły wypchnąćjej z miejsca startu, jak jej pomogę ręcznie na starcie to potem idzi, dodam że chowa się bardzo szybko. wymieniłem siłownik na inny ale to nic nie zmieniło, wszelkie regulacje dzwigni (tej obok siłownika nie pomagają). nie wysuwa mi tej rury od począdku (4lata). Czy jest tam jakiś dławik?, i gdzie powinien on być (na kturej rurce tej od strony "dolnej", czy od strony bliższej rychomego tłoczyska (tego świecącego)??? i czy obrucenie dławika o 180stopni może byćprzyczyną (jeśli jest założony na dobrej rurce).

 

\za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

DO Marioniusz OBROTY MŁOCARNI

 

miałem podobnie (nie osiągał wymaganych obrotów), wystarczyło zmienićpas na nowy mimo że stary na oko był w idealnym stanie, ale po zdjęciu i poruwnaniu z nowym był węższy i dłuższy więc proponuję wymianępasa na początek, chyba że stało się to po naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nowiedzięć sie czy w kombajnach class mercator sprawdzaja sie lepiej slinik perkinsa czy mercedesa..

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...