Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pilnie potrzebuje informacji gdzie w kujawsko-pomorskim dostane częśći do JD 1065 do skrzyni biegów kierowca zbyt ostro ja traktował i padła a jeszcze zostało sporo do młucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znalazłem w żninie koszt remontu 12tys zł padł wsteczny jakie to wszystko piekielnie drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek183 a co dokładnie kierowca zrobił z tą szkrzynią bo terz mam JD 1065, na co trzeba uważac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Ile nowy kombaj z zespolem tnacym 6.5m dziennie zrobi ha?
Większy wpływ na wydajność kombajnu ma przepustowość młocarni i sit, a szerokość hedera raczej ma mały wpływ na wydajność.Chyba że zboże jest baaarrrdzooo marne i prędkości by ci zbrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, wydajności kombajnu nie określa się na podstawie skoszonych ha/h

tylko ilości zebranych ton w godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który kombajn ma wiekszą przepustowosc bebnowy czy rotorowy ciekawi mnie wasza wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że trudno to orzec bo diabeł zawsze tkwi w szczegółach czyli w budowie całego zespołu bez względu na to czy jest to rotor czy bębęn - ale zastrzegam nie jestem specjalistą, a wieści o rotorze mam tylko z teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie kombajnu Claas Dominator 76, może bedzie na forum jakis spec który mi doradzi

 

troche opada mi heder niezbyt szybko ale co jakis czas musze cyknąc go troszke do góry da sie kosic ale zrzysko brzydko wyglada

tak wiec co jest do wymiany czy do przeczyszczenia (główny rozdzielacz czy może to puszcza jakis zawór zwrotny)?

 

pzdr marek[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo puszcza rozdzielacz albo uszczelniacze w siłownikach chederu ale wtedy olej z nich by wyciekał na zewnątrz także najprawdopodobniej jest to wina rozdzielacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który kombajn ma wiekszą przepustowosc bebnowy czy rotorowy ciekawi mnie wasza wypowiedz.

Rekord (100 ton w godzinę) zrobił gdzieś w Australii kombajn rotorowy, także ja myślę że typ rotorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować kombajn zbożowy na 10ha koszenia rocznie zboża???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za jakie pieniądze. Ja mam ok.15ha do koszenia i mam MF 187 można taki kupić za 13 - 15 tyś zł a jak skoszę u siebie to trochę po zarobkach tyle żeby zarobić na paliwo i ew. jakieś części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wcale się nie opłaca. Za skoszenie 10 ha zapłacisz max 2000/rok. Kupując kombajn za 15000, 20000 i pod warunkiem że zarobisz na nim na paliwo i części kombajn zwróci ci się po 10 latach a po tym czasie na pewno nie będzie się nadawał do dalszej eksploatacji i tym bardziej odsprzedaży. A wynajmując masz żniwa w jeden dzień bez problemów, kłopotów i nerwów. Nad zakupem kombajnu zastanawiał bym się od ok 30 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD 1065 uważaj na zmiane biegów szczególnie gdy sadzisz do przodu a potem ładujesz wsteczny jak chodzi ci skrzynia podczas jazdy cicho czy ją słychac jak wyje czy cos podobnego pilnuj stanu oleju nie lej badziewia tylko markowe oleje wysokiej klasy zatrzymuj do zera przy zmianie na wsteczny nieda sie kupic samego trybu wstecznego to jest cały całość wałek z trybami zrobiony z jednego kawałka metalu cena 5600zł ja go oddałem do sklepu spec dorobił mi za 700zł patent zebym pojeździł choc do przodu (były niezłe jaja) niedługo kończe wtedy wywalam ta skrzynie i mam drugą na zamiane z rewersem właczanym bez sprzęgła przejechałem sie takim 5 minut i odrazu stwierdziłem że warto założyc taką naprawiana JD niegdy niema fabrycznej żywotności!!! żeby niewiem jaki specjalista zrobił na orginalnych częściach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jade na 4 biegu i połowie gazu wyje mi ze skrzyni co to może byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który kombajn ma wiekszą przepustowosc bebnowy czy rotorowy ciekawi mnie wasza wypowiedz.

Rekord (100 ton w godzinę) zrobił gdzieś w Australii kombajn rotorowy, także ja myślę że typ rotorowy.

dokładnie 108t przy wydajności 10t z hektara, fajne liczby tylko wez to odbierz od kombajnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka to bestia kosi ponad 10ha na godzine Kurcze to jest ciezkie do wyobrażenia zeby wykosic hektar w 6 minut!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przy hederze 10 metrów jechać 10 km/h i już jest 10 ha.

 

TYLKO do przepustowości młocarni pewnie liczona jest cała przepływająca masa, a nie tylko ziarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy jade na 4 biegu i połowie gazu wyje mi ze skrzyni co to może byc??

 

podjechane tryby 4 biegu no i pewnie ciut łóżyska jeśli tylko wyje nie katuj go to jeszcze długo pochodzi wymień olej jeśli jest stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mam problem siadają mi w bs cały czas te tuleje metalowo gumowe na koszu sitowym jak 4 lata temu kupiłem jelczoskie to chodziły i w tym roku przed żniwami wymieniłem na nowe już nie jelczoskie bo nie mogłem dostać a te co teras mam to jakaściulowa guma może ktoś ma namiary na producentów takich tulej albo wie z jakiej maszyny można by było zamienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który kombajn ma wiekszą przepustowosc bebnowy czy rotorowy ciekawi mnie wasza wypowiedz.

Z własnych tegorocznych doświadczeń moge stwierdzic, że rotor jest bardziej wydajny. NH CR9060 a wiec mniejszy model przy koszeniu pszenicy o plonie ok 8t/ha osiągał przepływ do 55 ton/h(zamontowany pomiar plonu), potem złapał kamienia(elektroakustyczny system wykrywania kamieni zadziałał ale zacięła sie klapa no i stoi już drugi tydzień w naprawie) dostałem kombajn zastepczy CX8070 czyli model 6-cio klawiszowy, powierzchnie sit ma wieksza o ok 20% od CR9060 a wydajność mniejsza o ok 25% ciezko o dokładne dane bo CX nie ma pomiaru plonu wiec sa to obserwacje przybliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś może wypowiedzieć się na temat JD 1055 (albo pokrewnych serii) albo podrzucić mi linka jeżeli na forum było coś na temat tych kombajnów (nie mogę znaleźć). Obecnie posiadam MF 825 maszyna szybko kosi, nie gubi zboża, dobrze wymłaca i jestem ciekaw jak wypada przy niej JD? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koledzy. Porównujemy CWS 1450, Mediona 310 i TC56. Najlepiej ci co jeżdża jednym a u sąsiada drugi.

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...