Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem taki przypadek w c360 3p, że mi ciągnik po dłuższej pracy tracił moc i takie były objawy, jakby paliwo nie dochodziło. Okazało się, że w korku od paliwa dziurka była lekko zatkana i do tego dociskana przez maskę i się robiło podciśnienie. Jak odkręciłem korek i zakręciłem spowrotem, to wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na przyszły rok planuje do kupic do bizona Rekorda stół do rzepaku i nie weim jakiej firmy wybrac i na co zwracac uwage wiem tylko to ze stól musi miec najmniej 60cm dł . a i czy sa stoły łatwego montazu nie tak jak kiedys widziałem u jedengo ze w dwie osoby to zakładali stół 3 godz bo było bardzo dzuo do przykrecania i odkrecania Dzieki prosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam silnik Perkins 4cyl (Massem Ferguson – MF) . Pasuje do Claas: Consul, Protektor, Mercator 4cyl., Corsar. Silnik jest kompletny (rozrusznik, pompa wody, pompa paliwa)! Na chodzie! Cena: 3700 zł. rolmax.walczyk@interia.pl tel: 0507684283

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to rolnicy chwala sobie stoły od pobliskiego Kowala. Ja mam stól od niego przy klasie i po małych przerubkach chodzi całkiem całkiem!!Podobno do Bizonów robo wspaniale i nie drogo> Ja dałem coś koło 3 tys. zł. Jak cos to mogę dać namiary na gościa!! Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dóżo o tych kombajnach nie słyszałem, a ale sama marka mnie zniechęca!!! Claas, to jest Claas, a pronar to pronar!!!! Ja już nigdy nie wezmę pronara!!!! Mam i dziękuję!!!! Claas to znana i stara firma, a pronary to od roku bodajże maja kombajny i jak są tak zrobione ja ciągniki to nie radze Ci go brać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś odpisac na temat classa dominatora 118 sl maxi z silmikiem merca om 441a 260 KM. Np spalanie, wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie mi opisać rozkład blach w odrzutniku słomy w starszych claasach? czy w oryginle są one oparte na kształt gwiazdy z ramionami takiej samej długości, czy jedno ramie jest dłuższe i pod innym kątem w stosunku do drugiego?

 

/\

tak / \ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie mi opisać rozkład blach w odrzutniku słomy w starszych claasach? czy w oryginle są one oparte na kształt gwiazdy z ramionami takiej samej długości, czy jedno ramie jest dłuższe i pod innym kątem w stosunku do drugiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy możecie mi opisać rozkład blach w odrzutniku słomy w starszych claasach? czy w oryginle są one oparte na kształt gwiazdy z ramionami takiej samej długości, czy jedno ramie jest dłuższe i pod innym kątem w stosunku do drugiego?

 

/\

tak / \ ?

w Class Cosmos wszystkie są pod takim samym kątem ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar Vektor to nic innego tylko białoruski kombajn z polskimi naklejkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupić kombajn john deere 1075 i mam pytanko co sądzicie o tym kombajnie rocznik kombajnu 87 za 80 tys stan idealny Czy są awaryjne jak się sprawdzaja w pracy. dodam ze posiadamn bizona zo 56

I mam dylemat czy dobrzę zrobię kupująć john deere 1075 a może claasa w tej cenie. Przepraszam jeśli nie w tym temacie czy poście piszę jestem nowym użytkownikiem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno od którego roku wychodziiły john deere 1075 a kiedy się zakoczyła ich produkcja.

Pozdrawiam oraz dzękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądziocie o Claas dominator 96 jak się sprawdzają. A i jeszcze co to jest sestym 3d i jaka różnica jest między dominator 96 a dominator 98

Pozdrawiam.

P.S Czy moze ktoś posiada dostęp do strony claasa jak pokoleji wychodziły modele lata 1980-2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz 96 w dobrym stanie to będziesz śmigał, że hej. Różnica między 96 i 98 polega na pewnych zmianach konstrukcyjnych. Różni się tez troche oblachowaniem, w 98 jest nowocześniejsza kabina i zupełnie nowa elektryka. System 3d polega na tym, że masz założony do wytrząsacza taki szarpak, który poziomuje sita, kiedy kombajn pracuje na pochyłościach wzdłużnych, tak aby wymłócone zboże nie obsypywało się na jedną stronę sita, tylko żeby było na całym sicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj dostałem powiadomienie og ppr ze mam nowa wiadomość prywatna klikam odnosnika tam nic nie ma podaj mi swój nr gg to pogadamy na temat claas dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu tam jest napisane, że ma klime, skoro po zdjęciach widać, że nie ma. Jeżeli ma łozyska w gumie, to znaczy, że to jest jak gdyby przejściówka, bo 98 ma w gumie, chociaż przejściówki miały inne osłony pasów rozdrabniacza. Ale tak po zdjęcach to fajny kombajn. Wózek dobra sprawa, ale tylko do stransportu bo Claas dobrze zbiera heder z ziemi, bez zadnych podkladek nawet. Hydro fajna srawa, pod warunkiem, ze sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie zwróciłem uwagi na zdjęcie od frontu. Wygląda na to, że ma kime. Tylko, że wiekszośc Claasów z którymi się spotkałem miało agregaty zamontowane z tyłu. Ale może to szczegół. Na zdjęciach to fajny kombajn:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat kombajnu New Holland Clayson M 122. Ma ktoś? Jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam informacji na temat kombajnu New Holland Clayson M 122. Ma ktoś? Jak się sprawuje?

 

Ja mam akurat 1520, to jest tylko nowa odmiana M122 i jestem z niego bardzo zadowolony.Rocznie robie nim ok.50-70 h.mam go juz kilka lat i wymienialemm w nim tylko oleje kilka lozysk i 5 paskow.co roku przed sezonem sprawdzam go dokladnie i jeszcze w sezonie mnie nie zawiodł.W tym roku musze pasy jezdne i łozyska na sieczkarni zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...