Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

na razie nie wiem co chcę.ale jak bym coś wiedział to ciebie znajde.który rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to 86 rok ma stol do rzepaku Plocki i sieczkarnie oczywiscie dobra maszynka powiem ci mialem jeszcze nie dawno 2 rekordy ale z miesiac temu jednego juz sprzedalem bo tez planuje kupic jeden a wiekszy kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niewielu ma Laverdę z serii Rev. To dość młody kombajn, no i kosztuje ponad 100 000 euro. Seria Rev to to samo co Fendt, Massey Ferguson czy Challenger odpowiednich serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----- PROŚBA ------

Witam wszystkich. Robię projekt bezstopniowej przekładni pasowej i nigdzie nie moge znaleźć czegokolwiek na ten temat. Dowiedziałem się, że przekładnia taka użyta jest do napędu nagarniacza w Rekordzie i Suprze, dokładnie zespół 03, a także w układzie jezdnym tzw. przyspieszacz w większości kombajnów (tych starszych). W związku z tym moja prośba - jeżeli ktoś posiada jakąś dokumentacje, schematy, zdjęcia, obliczenia do tego typu urządzenia to byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie. Z góry dziękuje, spróbuje się w jakiś sposób odwdzięczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię kombajn Deutz-fahr topliner 4065 hts, 4068 hts hts lub Massey Ferguson 34, 36 RS powyżej 1997 roku. Kontakt poprzez e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gargamel dzięki, ale to jest zbyt ogólnie, chodzi mi o same rozwiązania mechanizmów zmiany obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@gargamel dzięki, ale to jest zbyt ogólnie, chodzi mi o same rozwiązania mechanizmów zmiany obrotów
wejdz np. na google i wpisz wariator to ci podpowie co i jak bo nie mam pod ręką instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@gargamel dzięki, ale to jest zbyt ogólnie, chodzi mi o same rozwiązania mechanizmów zmiany obrotów
wejdz np. na google i wpisz wariator to ci podpowie co i jak bo nie mam pod ręką instrukcji.

@matii czy mógłbym Cię prosić o zerknięcie w instrukcje?

w wyszukiwarkach jest lipa... sami wiecie, niby jest wszystko, a jak coś potrzeba to nima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO myślicie o tym kombajnie http://allegro.pl/item326006780_kombain_john_deere_965.html Jestem zainteresowany kupnem tego kombajnu , ale kombajn jest nie dokońca sprawny a mianowicie brak wytrząsaczy, właściciel twirdzi że się zapchała sieczkarnia i wytrząsacze zostały pogięte.Silnik zapala i pracuje ładnie ale dymi na początku czarnym dymem ale jak się zagrzał i chodził na wyższych obrotach dymił na niebiesko.Dlaczego kombajn może mieć pogięte wytrząsacze.Co może być z silnikiem jak dymi.Czy kombaj wart jest tych pieniędzy(spuścił na 29000zł) . Właściciel dokłada do kombajnu drugie wytrząsacze.Prosze o odpwiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli spuscił do 29000 to za drogo w takim stanie... aa jak jest starszy niz '80 to juz w ogole a jest to mozliwe ze sieczkarnia sie zapchała ale tam powinien byc czujnik ktory jak słoma nacisnie na niego to wpowinien trabic, moze to jest niesprawne.... silnik moze byc juz wyjechany trzeba spr ile ma motogodzin, albo jezdził na czeronej jesli ma pompe rotacyjną to mogła to odczucz i stad ten czarny dym a niebieski to pewnie olej bierze... takie jest moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafal5657 dokladasz dyszke i masz swietnego rekorda i masz po sprawie silniczek pali nic nie kopci nic nie powykrzywiane no i nie ma tej elektroniki oto moja aukcja http://allegro.pl/show_item.php?item=327244783
taaa kiju tak mowisz bo chcesz bizona sprzedać... tam nie ma elektroniki... taki czujnik jest na zasadzie guzika od sygnału do trabienia taka tam jest elektronika... ludzie na zachodzie robią rozne rzeczy z maszynami mogł jechac jakis "operator" i dopiero jak mu kombajn zadusiło to zobaczył ze cos sie stało... a widziałem wiecej tych modeli na allegro jesli wiekszy heder nie jest konieczny to 4 klawiszowy spokojnie wystarczy... tylko lepiej sie obejrzec za czyms młodszym jakby było... i maszyna mucha nie siada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow ze na serio wolalbys takiego JD starego za taka kase ja nie w zyciu nie kupilmbym takiego starego zachodniego sprzetu bo bal bym sie o czesci nowsza maszynke zachodnia to jak najbardziej ale nie takie stare prochno. Aaa i co sie dziwisz co mam napisac ze moj sprzet to jedna wielka chala ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jesli spuscił do 29000 to za drogo w takim stanie... aa jak jest starszy niz '80 to juz w ogole a jest to mozliwe ze sieczkarnia sie zapchała ale tam powinien byc czujnik ktory jak słoma nacisnie na niego to wpowinien trabic, moze to jest niesprawne.... silnik moze byc juz wyjechany trzeba spr ile ma motogodzin, albo jezdził na czeronej jesli ma pompe rotacyjną to mogła to odczucz i stad ten czarny dym a niebieski to pewnie olej bierze... takie jest moje zdanie...
Nie pewnie a raczej na pewno olej bierze ........ a klawisze pogięło jak walnął wał .................. zresztą trudno jechać na domysłach .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli spuscił do 29000 to za drogo w takim stanie... aa jak jest starszy niz '80 to juz w ogole a jest to mozliwe ze sieczkarnia sie zapchała ale tam powinien byc czujnik ktory jak słoma nacisnie na niego to wpowinien trabic, moze to jest niesprawne.... silnik moze byc juz wyjechany trzeba spr ile ma motogodzin, albo jezdził na czeronej jesli ma pompe rotacyjną to mogła to odczucz i stad ten czarny dym a niebieski to pewnie olej bierze... takie jest moje zdanie...
Nie pewnie a raczej na pewno olej bierze ........ a klawisze pogięło jak walnął wał .................. zresztą trudno jechać na domysłach .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie smierdzi z daleka,pisze ze stan bardzo dobry a klawisze ujeb.....e,a skoro ma nowe to dlaczego ich nie zaklada?Jak sie pogieły od zapchanej sieczkarni to na pewno wały dostały po dupie a juz na pewno mocowania chodziaz w tą wersje watpie gdyz wytrzasacze maja taka konstrukcje i przekrój ze tak łatwo sie nie gną.Co do silnika mozna spekulowac,niebieski dym moze byc efektem spalania oleju lub lejacych wtryskiwaczy.Trzeba sprawdzic turbine czy nie puszcza oleju i nie ma duzego luzu.Mam ciagnik z takim silnikiem i bardzo dobrze toleruje opał(czytaj. dobry opał) wiec pompe bym wykluczał ale trzeba byc ostroznym.

Ja bym takiego kombajnu nie kupił,wolałbym jakiegos NH serii 8040 lub 8050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam SZCZEWKO dawno Cię nie było. Kiedyś pytałem Ciebie na forum o NH 8050 i w końcu kupiłem go.

Nie wiesz gdzie można kupić używaną przekładnię kątową do napędu podajnika zbożowego w zbiorniku do tego modelu, bo mi myszy zęby w niej zjadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No witam SZCZEWKO dawno Cię nie było. Kiedyś pytałem Ciebie na forum o NH 8050 i w końcu kupiłem go.

Nie wiesz gdzie można kupić używaną przekładnię kątową do napędu podajnika zbożowego w zbiorniku do tego modelu, bo mi myszy zęby w niej zjadły.

Na forum jestem dzien w dzien to jakby moje hobby.Gratuluje własciwego wyboru sam sie szukuje na zakup takiego modelu bo modele wyższe np.8060-8080 sa bardzo wyeksploatowane gdyż pracują na dużych areałach.W firmie Agrokom w Sianowie widziałem spaloną 80 wiec proponuje tam zadzwonic moze ci pomogą.

http://www.agrokom.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam średniej wielkości gospodarstwo i potrzebuję jakiś mały kombajn z hederem tak do 3,60m. Bardzo zainteresowały mnie maszyny volvo szczególnie model s830. Może wicie coś na temat tych kombajnów, może jesteście w stanie doradzić coś innego? pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła tez byc sytuacja, że odkreciły się panewki na wytrząsaczach ewentualnie cos spowodowało, że sie połamały... Sam miałem sytuacje, z odkreceniem sie panewki tylko że w JH 1052 ale na szczęście nic sie nie stało, a co do tego, że zapchał sie słomą to nie wierze, bo jest to prawie nie możliwe żeby połamał wytrząsacze przez takie cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje sita dolnego do massey ferguson 187 wiem ze to jest już staruszek ale czy nie wiecie gdzie można dostać takie sito ponieważ moje się już sypie a i czy nie znacie jakiś gości handlujących używanymi częściami do tych kombajnów

 

każda odpowiedz jest na wage złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...