Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślisz. Jak złapie w mlocarnie to ładnie idzie a jak zaczyna mielić w podajniku to muszę poczekać kilka sekud az złapie i pociągnie iznowu ładnie idzie. Czy u Ciebie też jest coś takiego-oczywiście czasami.

a jaka powinna być szczelina na wlocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak myślisz. Jak złapie w mlocarnie to ładnie idzie a jak zaczyna mielić w podajniku to muszę poczekać kilka sekud az złapie i pociągnie iznowu ładnie idzie. Czy u Ciebie też jest coś takiego-oczywiście czasami.

a jaka powinna być szczelina na wlocie?

u mnie to samo sie robiło jak młóciłem u sasiada w zeszłym roku ale w wylegnietej pszenicy i jak była młócona po południu .Przyczyna było to ze słoma była praktycznie zgnita i podajnik pochyły robił z niej sieczke.Następnego dnia pojechałem przed południem zaraz po opadnieciu rosy gdy słoma nie była jeszcze przesuszona i szło elegancko.ale i w krótkim jęczmieniu też czasami sie to zdarzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy wie ktoś gdzie można dostać części używane (z rozbiórek) do kombajnu MASSEY FERGUSON (modele serii 500, 600, 700, i 800) Za wszystkie informacje z góry dziękuję POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam literature do następujących kombajnów zbożowych:

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie czy wie ktoś gdzie można dostać części używane (z rozbiórek) do kombajnu MASSEY FERGUSON (modele serii 500, 600, 700, i 800) Za wszystkie informacje z góry dziękuję POZDRAWIAM

 

zobacz na tej stronie.http://www.sjoruptraktor.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Dominatora 86 z84r z silnikiem merca i mam pytanie jaki olej do silnika i hudrauliki (jakiś jest ale nie wiem jaki bo przyzieziona maszyna z francji i co z dolewkami)?? poza tymi dwoma chyba nie ma już żadnego oleju wymieniaalnego?? Jak reguluje sie siłe wiatru i czy pokazuje sie predkośc na zegarze pod kierownicą? Na ostatnim położeniu przełacznika zegar pokazuje obroty bębna młococego chyba ale on osiąga max 1500 obr min??tak ma być czy więcej?? Do czego służa dwa zegary jeden na drugim umieszczone z przodu po prawej stronie w kabinie takie małe okrągłe?? Czy jak nigdy nie jeżdziłem na kombajnie to w żniwa dam rade kośić czy poszukać lepiej jakiegoś kombajnistę??

Może ktoś chciałby pogadac na gg moje 9955017 lub proszę odpisujcie???????/

????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie czy wie ktoś gdzie można dostać części używane (z rozbiórek) do kombajnu MASSEY FERGUSON (modele serii 500, 600, 700, i 800) Za wszystkie informacje z góry dziękuję POZDRAWIAM

 

zobacz na tej stronie.http://www.sjoruptraktor.pl/

 

Wielkie dzięki ale już z nimi się kontaktowałem ale nie mają tego co potrzebuję Jak ktoś wie jeszcze gdzie można dostać części do tych maszyn to niech pisze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie czy wie ktoś gdzie można dostać części używane (z rozbiórek) do kombajnu MASSEY FERGUSON (modele serii 500, 600, 700, i 800) Za wszystkie informacje z góry dziękuję POZDRAWIAM

 

zobacz na tej stronie.http://www.sjoruptraktor.pl/

 

Wielkie dzięki ale już z nimi się kontaktowałem ale nie mają tego co potrzebuję Jak ktoś wie jeszcze gdzie można dostać części do tych maszyn to niech pisze !!!

http://www.rol-trans.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam Dominatora 86 z84r z silnikiem merca i mam pytanie jaki olej do silnika i hudrauliki (jakiś jest ale nie wiem jaki bo przyzieziona maszyna z francji i co z dolewkami)?? poza tymi dwoma chyba nie ma już żadnego oleju wymieniaalnego?? Jak reguluje sie siłe wiatru i czy pokazuje sie predkośc na zegarze pod kierownicą? Na ostatnim położeniu przełacznika zegar pokazuje obroty bębna młococego chyba ale on osiąga max 1500 obr min??tak ma być czy więcej?? Do czego służa dwa zegary jeden na drugim umieszczone z przodu po prawej stronie w kabinie takie małe okrągłe?? Czy jak nigdy nie jeżdziłem na kombajnie to w żniwa dam rade kośić czy poszukać lepiej jakiegoś kombajnistę??

Może ktoś chciałby pogadac na gg moje 9955017 lub proszę odpisujcie???????/

????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Witam!w swoim dominatorku 86 do silnika leję olej lotos city diesel 15 w40 olej także jest wymienialny w krzyni i zwolnicach.Siłę wiatru regulujesz korbą na zewnątrz kombajnu tuż pod rurą wysypową.Zagar pod kierownicą w jednym położeniu przełącznika pokazuje ci obroty młocarni natomiast w drugim prędkość jazdy,zgadza się bęben ten osiąga 1500obr/min ale takie obroty na zboża nie są ci potrzebne(wystarczy 1100ob/min).Odnośnie tych zegarów w prawym rogu kabiny pierwszy jest to wskażnik wysokości przyżądu żniwnego a drugi wskażnik nacisku na podłoże przyżądu żniwnego.Jeżeli nigdy nie młóciłeś to zapoznaj się z zasadą działania kombajnu zbożowego(ustawienia klepiska wiatru sit) nawet naszego bizona bo zasada jest ta sama ale komfort i wydajność o niebo lepsza!dasz radę kombajn ten jest prosty w obsłudze i prowadzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marcin2 wyjasniłes mi pare rzeczy , jezeli bedae miał jakies pytania to bede sie odzywał.

Czytam obsługe do Do 88 ale sa pewne rozice, jazdy sie tak nie boje co ustawien pod konkretne zboża

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Marcin2 wyjasniłes mi pare rzeczy , jezeli bedae miał jakies pytania to bede sie odzywał.

Czytam obsługe do Do 88 ale sa pewne rozice, jazdy sie tak nie boje co ustawien pod konkretne zboża

dzieki

 

Dasz sobie radę ja także jestem "samouk",masz może tą instrukcję w wersji elektronicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instrukcje obslugi jak rowniez materialy napraw do kombajnow i innych maszyn firmy CLAAS, wszystko w jezyku niemieckim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam nowiutki oryginalny pas transmisyjny firmy Claas do kombajnu Lexion (numer claas: 667248.0)Sluzy on do napędu wariatora bębna mlocącego. Pas ten kosztuje w normalnej sprzedaży około 1900-2000 złotych. Moja cena to 1000 zlotych.W razie pytań proszę o kontakt ze mną na adres e-mail. : technika@kostencki.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam sieczkarnia do bizona. może ktoś może mi polecić jaki9egoś dobrego producenta. znalazłem na allegro takie ogłoszenie http://www.allegro.pl/item368253557_sieczkarnia_do_bizona_z_56_nowka_kompletna_nowka.html

co o niej sądzicie, człowiek który ją zrobił jest z okolic Buska Zdroju.może ktos już od niego kupował?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin2 nie mam na razie wersji elektronicznej ale bede miał skan kilku rozdziałow nie wszytkiego bo za długie. skan zrobie jak bede miał wolny czas i ksiazke pod reka bo teraz przebywam w opolu. moge ci ksero całej wysłac koszt 50zł to bedzie szybciej, jak chcesz?? jak bede miał skan to sie odezwe no i oczywiscie pytania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin2 nie mam na razie wersji elektronicznej ale bede miał skan kilku rozdziałow nie wszytkiego bo za długie. skan zrobie jak bede miał wolny czas i ksiazke pod reka bo teraz przebywam w opolu. moge ci ksero całej wysłac koszt 50zł to bedzie szybciej, jak chcesz?? jak bede miał skan to sie odezwe no i oczywiscie pytania??

 

Kolego a ta książka w jakiem jest języku?a jak masz jakieś pytania to śmiało wal z tym do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy posiada ktos z was John Deera 1065 lub 1075. Jeżeli tak to pochwalcie sie jak taka maszyna sie sprawuje, jak zużycie paliwa, awaryjnośc itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym najlepiej pokleić zbiornik z tworzywa w kombajnie? jest to co prawda na górze ale chciałbym jednak tankowac do pełna za kazdym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym najlepiej pokleić zbiornik z tworzywa w kombajnie? jest to co prawda na górze ale chciałbym jednak tankowac do pełna za kazdym razem...

Żywicą poliestrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy naprawdę nikt z was nic mi nie powie o kombajnie MDW525.chcem kupić ale niewiem jak on sie sprawuje i jak z częściami do niego.jestem z olsztyńskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...