Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

witam pomysł zakupu kombajnu na 5 ha nie jest zły za sumę ok. 10 tys. zł jesteś wtedy niezależny i zbierzesz zboże dobrej jakości a nie od widzimi się kombajnisty który obiecuje przyjechać kiedy tobie nie pasuje. albo stopień wilgotności ma wiele do życzenia, lub przyjeżdża ci na podwieczór. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić kombajn MF 27 - mógłby ktoś powiedzieć coś o tej maszynie, jak się sprawuje , jak się używa, co z awaryjnością tego sprzętu? Może jakiś użytkownik takiego lub bliźniaczego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kombajn Claas Mercator 75 i mam problem z kosą. Na moje oko jest wyregulowana dobrze, ale mimo to kosi dość słabo, rwie zboże. Czy ktoś potrafi dokładnie, krok po kroku opisać, jak taką kosę należy regulować? Co Waszym zdaniem jest ważne w ustawianiu tej kosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rwie zboże,bo może zużyte bagnety i tępa listwa tnąca?Cyt z inst.Bizona "Warunkiem dobrego cięcia jest przyleganie nożyków

listwy nożowej przednią częścią do stalek palców (rys. 60)

- dopuszcza się doginanie palców w celu zachowania

wspólnej płaszczyzny stalek.W tylnej części listwa

nożowa powinna leżeć

na prowadnicach. Jeżeli

prowadnica ulega zużyciu

o ok. 0,5 mm, to należy

odkręcić przyciski,

wyjąć podkładki (po jednej

spod każdego przycisku)

i przełożyć (po

jednej) pod prowadnice.

Przyciski ponownie dokręcić.

Dokonując wymiany

listwy nożowej i jej

montażu należy zwrócić

uwagę, aby osie nożyków

pokrywały się z osiami

palców w skrajnych położeniach

ruchu posuwisto-

zwrotnego oraz zachować

wymiary pokazane na rys. 59b."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść. Ile w waszych stronach biorą za 1 godzinę koszenia,ile płacicie kombajniście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam kombajn Claas Mercator 75 i mam problem z kosą. Na moje oko jest wyregulowana dobrze, ale mimo to kosi dość słabo, rwie zboże. Czy ktoś potrafi dokładnie, krok po kroku opisać, jak taką kosę należy regulować? Co Waszym zdaniem jest ważne w ustawianiu tej kosy?

Masz ostrą kosę? czasmi pomaga podostrzenie ale to na krótka metę. Sprawdź czy masz dobry skok kosy bo może ci nie docina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę suprem 300 za godzinę i nikt nie krzyczy że drogo, a w sąsiedniej gminie mf 520 200zł, class dominator 88 - 220zł oraz mf 206-120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prosbe do użytkowników newholandów tych nowych mógłby ktoś pstryknąć mi kilka fotek z zewnątrz i od środka, mam rekorda miałem problem z grzaniem pozakładałem takie szczotki bylo ok, ole sie powycierały i zastanawiam sę nad kupnem orginalnego koła właśnie od NH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy!! mam problem z bizonem super a dokladnie z pompko paliwowo.. wymienilem juz 7 nowych pompek 3 razy wymienialem filtry paliwowe i 3 razy wszystkie nowe przewody doprowadzajace paliwo do pompy i kombajn nadal sie zapowietrza .. jak zaloze nowo pompke to pochodzi maksymalnie 5 godz..teraz juz nie majac sily poprostu stawiam paliwo za kabino i z gory jakos ciagnie.. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko wymieniasz na nowe robisz to dobrze to może pompa juz się kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze i tak ale te pompki powiny chociaz pociagnac paliwo recznie jak jest nowa to pociagnie a tak jak juz mowilem po ok 5 godz nawet recznie nie chce ciagnac. czy mozliwe ze kupilem tyle wadliwych pompek bo chyba nie bo za kazdym razem staram sie kupic innego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady chygba wszystkie niebyły by walnięte ja miałem podobny przypadek tylko mój kąbajn chodził z 20-30min na całej kicie a potem słabł i gasł wymieniałem przewody pomki filtry ale nie w takiej iloście co ty, mechanik przyjechał podkręcił mi pompe pochodziła troche dłużej i tak zdechła skończyło sie na regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie moge uwiezyc w to ze to pompa bo jak dam mu paliwo z góry to chodzi piknie pali na dotyk i w o gole wiec chyba nie jest to mozliwe?? a co myslisz o paliwie?? moze to byc wina paliwa ze niszczy zaworki w pompce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore superem 280 za godzine a kombajniscie place 20% od tego co ja zarobie a naprawy odzielnie a gdy razem z naprawami to 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie moge uwiezyc w to ze to pompa bo jak dam mu paliwo z góry to chodzi piknie pali na dotyk i w o gole wiec chyba nie jest to mozliwe?? a co myslisz o paliwie?? moze to byc wina paliwa ze niszczy zaworki w pompce??

 

 

a masz ostojnik ja miałem ten sam problem wywaliłem ostojnik i problemy znikneły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ostrą kosę? czasmi pomaga podostrzenie ale to na krótka metę. Sprawdź czy masz dobry skok kosy bo może ci nie docina.

 

Z tego, co się orientuję, to nożyki i stalki są samoostrzące. Kosę mam ustawioną wg instrukcji, tzn. końcówki noży opierają się na stalkach, pomimo tego tnie jedynie suche zboże, obecność trawy w zbożu mocno utrudnia koszenie. Co do skoku kosy, to faktycznie, jest on mniejszy niż w np. Bizonie o ok. 1/4, ale ten kombajn chyba tak już ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podobną sytuację przerabiałem w Bizonie.Zboże szło ale jak się trafił zielony perz(trawa) to makabra.Pomogła wymiana najbardziej tępych nożyków oraz stalek w bagnetach.Najlepiej porównaj stan swoich z nowymi.Jak stalki na bagnetach są już zaokrąglone to pora pomyśleć o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego zapowietrzania .sprawdz sobie rurkę paliwową ze zbornika ,a nawet rurkę w zbiorniku może być pęknięta i ciągnie ci powietrze i chociarz wymienisz 10 pompek nic ci to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuje pomocy!! mam problem z bizonem super a dokladnie z pompko paliwowo.. wymienilem juz 7 nowych pompek 3 razy wymienialem filtry paliwowe i 3 razy wszystkie nowe przewody doprowadzajace paliwo do pompy i kombajn nadal sie zapowietrza .. jak zaloze nowo pompke to pochodzi maksymalnie 5 godz..teraz juz nie majac sily poprostu stawiam paliwo za kabino i z gory jakos ciagnie.. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuje pomocy!! mam problem z bizonem super a dokladnie z pompko paliwowo.. wymienilem juz 7 nowych pompek 3 razy wymienialem filtry paliwowe i 3 razy wszystkie nowe przewody doprowadzajace paliwo do pompy i kombajn nadal sie zapowietrza .. jak zaloze nowo pompke to pochodzi maksymalnie 5 godz..teraz juz nie majac sily poprostu stawiam paliwo za kabino i z gory jakos ciagnie.. prosze o pomoc

 

 

 

wymień pompe paliwową ,masz zużyty wałek,weź pompe po regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień pompe paliwową ,masz zużyty wałek, weź pompę po regeneracji bo naprawa cię przedroży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie tego zapowietrzania .sprawdz sobie rurkę paliwową ze zbornika ,a nawet rurkę w zbiorniku może być pęknięta i ciągnie ci powietrze i chociarz wymienisz 10 pompek nic ci to nie da.

 

czytaj dokladnie to co napisalem ze wymienilem wszystke przewody wlacznie z to rurko w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem ze to pompa ale nie moge sobie teraz pozwolic na taki przestoj w zniwa wiec podaje mu paliwo z gory i jezdze. dzieki wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeszcze wrzucę swoją uwagę-czy korek wlewu paliwa jest drożny(odpowietrzanie zbiornika)?Jeżeli pozostałe elementy są sprawne,to może podciśnie ograniczać dopływ paliwa.J jeszcze odnośnie seperatora to lepiej zamontować,albo nawet zwykły odstojnik(ok.15 zł.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...