Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam kombajn Bizon rekord ZO58/5(wersja 2000)

Rok budowy 2000(pierwsze żniwa w 2001)

Stan bardzo dobry, 640godzin na silniku i 450 na młocarni.

Szarpacz i przystawka do rzepaku- orginalne płockie.

Cena 155tys.

woj.kujawsko-pomorskie

tel.0609164915

e-mail:TC56@tlen.pl

Posiadam zdjęcia kombajnu(zainteresowanym mogę przesłać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie powiedzcie dlaczego muj rekord sie grzeje, czy tylko ja mam taki problem czy inni terz. Jak jest chłodnica super czysta jest wszystko ok. ale pół dnia koszenia i jest cała zabita uszczelniałem już zewnętrzny wentylator i nic dalej sie zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas też jest podobnie. Codziennie rano trzeba wyjąć separator i dokładnie oczyscić chłodnicę, u nas takie czyszczenie starcza na cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,6 sezon będę śmigał 512-nie chcę innego! Mam katalog ,ale DDR-jeśli coś Potrzebujecie służe pomocą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary pierwszy problem TURBO radzę wyrzucić i wszystko pozaślepiać naprawde bedzie od razu lepiej tylko mozesz miec problem z kolektorem bo to trzeba kolektor od zwykłego Bizona. A jeśli chcesz jeszcze mieć lepsze chłodzenie to trzeba do obiegu założyć grzejnik Fawir stary i zwiększy sie ilość wody w obiegu o około 15 l i pomaga ja jeszcze fawira niemam ale zastanawiam sie. Turbo wyrzuciłem 5 lat temu i teraz jest spoko temp. max. 80stopni a czasami naprawde ma sie w czym pocić mój Rekordzik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam bizona Z056. dawniej też były problemy z wysoką temperaturą oleju. kilka lat temu ojciec dorobił 3 chłodnicę i wszystko jest ok.

z temperaturą wody nie było żadnych problemów. codziennie przed wyjazdem na pole czyścimy dokładnie sprężarką i śmiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie wszystko rozbija się o to, że są zabite kanały w chłodnicy i dlatego nadmiernie się grzeje. Poza tym w niebieskim rekordzie jest duża chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale powiedzcie dlaczego ta chłodnica sie tak zabija??? Czyszcze ja, odtłuściłem ją, niewiem którędy te plewy tam sie dostają. Dziwi mnie to że taki brud wogóle jest w stanie zatrzymać sie na chłodnicy przecież na pełnym gazie tam jest taki ciąg że masakra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego,że są nieszczelności w zabezpieczeniu chłodnicy przed zanieczyszczeniami,Sprawdż, uszczelnij przyklejając gąbke na łączeniach elementów obudowy,(oblachowania).Tam nie wlatują plewy,ale drobniejsze zanieczyszczenia.A ten masakrujący ciąg je tam przytwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dlaczego te śmieci nieprzelatują przez tą chłodnice?? Może te szczeliny powinny być ciut większe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

mielismy taki sam problem z REKORDEM! ale po wprowadzeniu paru usprawnien maszyna pracuje przez cale zniwa bez czyszczenia chlodnicy.tylko po zbiorze rzepaku wyjmujemy i myjemy ten wirojacy beben zeby nie byl tlusty.przerobki zaczely sie od uszczelnienia chlotnicy z tunelem pozniej zrobilismy zbiorniczek wyrownawczy na wode i zamontowalismy szczotke czyszczaca beben a na koniec zaslepilismy ten beben od przeczolka bo tedy wlasnie dostawal sie ten drobny kurz.

w ostatnim sezonie zrobilismy 150godz a temp. wody nawet w poludnie nie przekroczyla 95 stopni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ja wyglada ten zbiorniczek wyrównaczy opisz dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbiorniczek pochodzi od starego poloneza i jest przykrecony do scianki odgradzajacej zbiornik ziarna od silnika.polaczylem go z korkiem do chlodnicy za pomoca gumowego przewodu.musialem przerobis tez korek: wywiercilem w nim dziure i wstawilem wentylnice od detki(taka wygieta chyba w przyczepach sa takie) i na nia nalozylem ten gumowy przewod. nie wiem czemu jak zbiorniczek byl polaczony z chlodnica ta rureczka co z niej wystaje to po ostygnieciu woda nie wracala spowrotem do chlodnicy.Jak narazie przez 5 sezonow wszystko ladnie dzialalo i chlodnica zawsze jest sucha przez co nie przykleja sie do niej kurz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam problem z wyciekającym olejem hydraulicznym na wyjściu z pompy hydraulicznej. Gdzieś na tym połączeniu się sączy i nie wiem co mam zrobić a odstawiałem już różne "kombinacje alpejskie" Dotycz to bizona Z 056 Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie mam problem z wyciekającym olejem hydraulicznym na wyjściu z pompy hydraulicznej. Gdzieś na tym połączeniu się sączy i nie wiem co mam zrobić a odstawiałem już różne "kombinacje alpejskie" Dotycz to bizona Z 056 Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomysł.

miałem kiedyś taki sam problem dociągałem to zakładałem różne uszczelki, oringi itd.... Po dokładnym obejrzeniu okazało sie że była pęknięta ledwo można było ryske dojrzeć no i skończyło sie wymianą pompy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo mozliwe ze peknieta pompa, ogladnij dobrze, tez zmienialem w swoim i rysa byla widoczna ledwo ledwo a walilo strumieniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić stół do rzepaku do Z056 moze macie jakies doswiadczenia z takimi urzadzeniami? jakiegos niedrogiego i godnego polecenia wykonawce, ewentualnie na co zwrocic uwage kupujac zeby puzniej nie narzekac. Czy bizonik bez przerubek podniesie tak wyposarzony cheder? czy potrzebny dodatkowy silownik, jaki sposob montazu bo slyszalem ze przykrecanie w miejsce bagnetow jest bardzo pracochlonne. I jeszcze jedno czy stol od rekorda pasuje tez do supra? dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z tą przykręcaną na bagnety to jest mnustwo pracu(ja miałem orginał Bizon montaż 2 ludzi zajmował pół dnia strasznie dużo roboty).Teraz podróbki się łatwiej już mątuje.Dobra przystawka w komplecie będzie miała specjalne sita do rzepaku- czyściej się w tedy młoci.Poszukaj w necie firm jest masa tylko nie wiedomo jaką jakość mają ich produkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie ile moge wzjasć za bizona Z058 rok 1996 orginalny rozdrabniacz ma i podbieracz pokosów pracuje na 100 ha stab bardzo dobry garażowany na ile ten rocznik jest wyceniany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile ma mth? Jesteś pierwszym właścicielem? Jak stan bdb to koło 110tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ma tak około 1000mtg tak jestem pierwszym włascicielem widziałem w jakims ogłoszeniu to koles za taki sam jak moj wołał 125tyś a mi sie wydaje że lekka przesada ja tak chciałbym za niego jakieś100tys ale wycenilbym go na wiecej żeby było z czego opuścic

a mało tego to ma nowe bijaki i noże w rozdrabniaczu a to jest sporawy wydatek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam mam zamiar zakupić stół do rzepaku do Z056 moze macie jakies doswiadczenia z takimi urzadzeniami? jakiegos niedrogiego i godnego polecenia wykonawce, ewentualnie na co zwrocic uwage kupujac zeby puzniej nie narzekac. Czy bizonik bez przerubek podniesie tak wyposarzony cheder? czy potrzebny dodatkowy silownik, jaki sposob montazu bo slyszalem ze przykrecanie w miejsce bagnetow jest bardzo pracochlonne. I jeszcze jedno czy stol od rekorda pasuje tez do supra? dzieki za porady

ja kupiłem stół do rzepaku w tym roku w zimie do bizona za 2700 netto (stół +kosa boczna z napędem od motowideł) jest to stół uniwersalny pasuje do hederu starego i nowego typu. mocowany jest na bagnety i przykręcany do boczków. pierwszy montaż trwa długo ale kolejne to godzinka może 2 dla 2 osób. nie potrzeba dodatkowego siłownika aby podnieść heder. jestem z dolnegośląska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi