Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Bizon ZO-56 13 litrów na ha bez siekacza, z siekaczem potrafi wziąść nawet do 16 litrów zależy od słomy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wreszcie wczoraj skończyłem koszenie , heder odczepiony , paski popuszczane i bizonek zagarażowany , słome u siebie też sprasowałęm tylko zwieźć zostało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dosłownie codzienie popaduje jeszcze ok 30ha czeka na skoszenie i za diabła ruszyć nie idzie... ktoś może wie kiedy przyjdzie pogoda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podając 10 l/mtg to nie znaczy że na 1 godzinę młocki,robiąc w sezonie 90 mtg wlałem 900l ON a pracy było tylko 76,5godz więc to jest 11,76l/godz pracy .w ubiegłym roku 15,6l ponieważ tego taniszego paliwa zużywa się więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Darkkka,

chcesz kupić E 512, popatrz na podsiewacz, żeby nie był dziurawy, silniki ogólnie chodzą dobrze, ale odpalić powinien na dotyk, opony niech by miał dobre, a tak ogólnie to żeby był kompletny i wszystko działało w nim, wiadomo, że to używany sprzęt i jeśli ktoś nosi sie z zamiarem sprzedania, nie będzie już remontował, a żniwa jakoś do końca zrobił i w świat. W kabinie podstawa, to działające nawiewy!!!!!!!, no i sprawna elektryka oraz hydraulkia. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

racja. ja mam 512, u znajomego widziałem 514 i wydaje mi sie on trochę lepsza maszyną - ma kilka nowszych rozwiązań a w sumi to są prawie identyczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, ale sama kategoria B wystarczy, aby jeździć po drogach. Wiem, bo mieliśmy tutaj taki dylemat, który rozwiał komendant policjii, czy kto tam wtedy oDebra1ł telefon. Kombajnem można jeździć na samej kategorii B, przecież ta kategoria daje możliwość kierowania pojazdami wolnobieżnymi, do którym właśnie zalicza się kombajn.

Co innego to koszenie kombajnem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja się orientuje to na maszyny wolnobieżne jest kategoria T (czyli z nią można jeździć po drogach),a kurs kombajnisty jest potrzebny do koszenia(znaczy wtedy gdy wyniknie jakiś wypadek).

U mnie jeszcze 2ha zboża stoi i jest w wodzie, a ciągle pada, ludzie jakoś tam wjeżdzają ale ciągle się zakopują i takie to żniwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja 17 lat jeżdże kombajnem, też po drogach, ale kursu kombajnisty nie mam, a nigdy nie miałem "przyjemności" spotkania sie z policjantem, a do poruszania sie po drogach kombajnem musi być kat. T lub B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie po zmianie przepisów w ramach kategori B można jeździć pojazdami wolnobieżnymi m.in ciągnikami i kombajnami. Kategoria T uprawnia do jeżdżenia też pojazdami wolnobieżnymi ale również ciągnikami z przyczepami w przeciwieństwie do B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kat. B uprawnia do prowadzenie pojazdów o masie nieprzekraczajacej 3.5t. Kombajny chyba są trochę cięższe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raz napisałem, co mi policjant mówił i nie bedę się powtarzać.

No dobra jeszcze ten jeden raz: na kat. B można jechać kombajnem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla scisłosci z hederem na wózku

/edit Nie wypowiedziałem się dość jasno na temat cytowania ostatniego postu? MOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo mi są potrzebne informacje na temat kombajnu Bizon Dynamic

Z165 LX. Rozchodzi mi sie o jego wymiary a szczegolnie o wysokosc. Moze ktos z was posiada taki kombajn albo wie cos o nim jak sie sprawuje?? Bede wdzieczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głupich nie sieją sami się rodzą

No ale i tak kombajnista będzie miał przesra..... przez gówniarzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie u mnie taki przypadek też miał miejsce tylko że samochodem jechał pijany dość mocno ogólnie znany większości ludzi pijak. Wyleciał z zakrętu i wpakował sie pod heder. Jak by jechał normalnie to by sie zmieścił, a jak by się pochylił to by mu się nic nie stało dokładnie kosa była na wysokości głowy. Kombajnista miał 3 rozprawy ale nic mu nie zrobili poza mandatem za poruszanie się ponad gabarytowym pojazdem. Ale kombajnista przez jakiś czas bywał u psychologa i brał jakieś prochy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez czytałem ten artykuł o Golfie i kombajnie. W Super Expressie napisali, że kombajn waży 30 ton. Bzdury. Jak jeżdze w lecie to najbardziej trzeba uważać na mieszczuchów, bo sie pchają i wogóle są bez wyobraźni.

Parę lat temu temu mój kombajnista miał podobne zdarzenie. Kolesie jechali podpici Toledem i wjechali ostro w zakręt. Na szczęści uciekli do rowu. A potem gadali, że powinniśmy im za naprawe zapłacić, bo jakby wjechali w heder, to byśmy mieli problemy i tym podobne gadki szmatki. Kombajnista miał kurs, był trzeźwy, kombajn ubezpieczony, jechał na swiatłach i kogucie. Mogli by coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi