Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

jakie ciśnienie oleju powinno być w forszaju E514??

Z silnikiem IFA, czy Perkins?

U mnie (E512, silnik IFA, ten sam co w 514) jest wskaźnik bez oznaczeń cyfrowych i ciśnienie na nim na zimnym silniku dochodzi prawie do końca skali, a po rozgrzaniu jest na połowie skali. ćwierć skali od początku jest oznaczone na czerwono, pozostałe 75 % skali na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik IFy. z tym że mam go swiezo po remoncie i mam zegar podłączony przy silniku i pokazuje mi ciśnienie troszke ponad 4. chciał bym wiedzieć jakie powinno być bo nie wiem czy jest dobre. co do wskaźnika w kabinie to też mam z kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przekładni Schumachera (New Holland) da się przestawiś skok sztangi bez konieczności przenitowywania główki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w przekładni Schumachera (New Holland) da się przestawiś skok sztangi bez konieczności przenitowywania główki.

niestety jest to z góry ustalone przez producenta Jeśli masz główkę wkręcaną w sztangę kosy , a tak z regóły jest , to tylko tam możesz bez zbędnych komplikacji wyregulować przesunięcia żyletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w swoich kombajnach ustawiacie sita do młócenia rzepaku,górne i dolne macie całkiem zamknięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje się dowiedzieć jaki jest moment dokręcania śrub głowicy w silniku DEUTZ BF6L913?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górne całkiem zamykam natomiast dolne lekko powtarzam lekko uchylam klapy przepływu wiatru ustawiam po sicie wentylator na min i fule pula do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Górne całkiem zamykam natomiast dolne lekko powtarzam lekko uchylam klapy przepływu wiatru ustawiam po sicie wentylator na min i fule pula do przodu

 

I jak dobrze ci czyści?dużo zanieczyszczeń jest w zbiorniku-nie trzeba po omłocie puszczać na czyszczalnię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dominatora 88 z silnikiem perkinsa T6.3544. nie wiem dlaczego olej z silnika dostaje sie do ukladu chlodzącego. moze ktos mi cos poradzi. bardzo prosze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dominatora 88 z silnikiem perkinsa T6.3544. nie wiem dlaczego olej z silnika dostaje sie do ukladu chlodzącego. moze ktos mi cos poradzi. bardzo prosze o informacje

Masz walniętą uszczelke pod głowicą, lub pękniętą głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć na tym forum o czegoś o kombajnie fortschritt 514MDW lub 524Mdw. Mam do wydania 60tys. Podoba mi się 524 ale widziałem w nich dżojstik i nie wiem od czego on jest i czy się często psuje. Jak chodzą re kombajny???? Czy mozę lepiej kupić 514MDW albo Bizona......????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak w swoich kombajnach ustawiacie sita do młócenia rzepaku,górne i dolne macie całkiem zamknięte?

Górne prawie przyknięte, tak by ziarka przeleciały

Dolne otworowe 4,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gorne prawie zamkniete a dolne gdzies tak 1/3 otwarcia.

 

na jakie obroty nastawiacie młocarnie bo ja mam na maxa, ajak zmniejsze to mi rzepak srutuje...dzwne prawda.

 

czekam na wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja gorne prawie zamkniete a dolne gdzies tak 1/3 otwarcia.

 

na jakie obroty nastawiacie młocarnie bo ja mam na maxa, ajak zmniejsze to mi rzepak srutuje...dzwne prawda.

 

czekam na wasze opinie

a nie jest to wina odległości klepiska od bębna? próbowałeś regulować klepisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomniałem wcześniej .... czystość w dużej mierze zależy od (też) obrotów wentylatora tak by nie było strat wynikłych z wywiewania nasion poza kombajn.Poza tym prysnąć rzepak glifosatem i powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klepisko regulowałem wg.katalogu.z dwoch stron jest taka sama odleglosc bebna od klepiska. w sumie to mi nie przeszkadza bo cały czas jade na tych samych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pilnie potrzebna mi jest pompa hydrauliczna do napedu hederu do MASSEYA FERGUSONA 825 pasuje ona od innych modeli serii 500, 600, 700 i 800. Moze ktos orjentuje sie gdzie mozna taka pompe dostac (moze byc urzywana) albo gdzie mozna zregenerowac stara najlepiej w woj Łodzkim. POZDARWAIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakie obroty nastawiacie młocarnie bo ja mam na maxa, ajak zmniejsze to mi rzepak srutuje...dzwne prawda.

 

Jak najmniejsze tylko że u mnie jest to około 650 obrotów, klepisko otwarte całkowicie. Ostatnie kilka lat rzepak przeważnie mieści się w najwyższych parametrach wilg. 7,5 zan. 2-3%

 

Mam wrażenie że przy dużych obrotach tak ci dokładnie ześrutuje że śruta leci na pole, a nie do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kto z was mluci trawe nasienna kombajnem i jakim jest najlepiej czy classem mercatorem dobrze sie mluci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam pilnie sieczkarni do kombajnu zbożowego MF31XP, szerokość 1,4 m, może być MF29, 29XP lub 31, proszę o informację, identyczna jak w Dronningborg symbole od 7000 do 8500,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam czujników pracy (sensorów) MF lub Dronningborg, czy ktoś wie gdzie można kupić, proszę o informacje na forum lub tel. 0 886 381 424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...