Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że kryterium wyboru kombajnu zaczyna się od skrajności i kończy na skrajności, jeśli chodzi o sprzęt, chłopie, jak masz możliwość (finansową) zakupu Claasa, to nie pytaj, nie myśl wogóle o bizonie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakaś samoróbka totalna... Ale jak byś mógł zrobić zdjęcie bez osłon to można by coś więcej powiedzieć.
Właśnie nie samoróbka mimo że to wyjście zostało powiększone . Za osłoną jest koło pasowe i chyba napedza podajnik o ile się nie mylę - to jest napewno fabryczne - rewers mam hydrauliczny także to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów. Od sezonu użytkujemy JD 1075 na manualu i przeglądając ogłoszenia wszystkie podajniki w jelonkach seri 10 i 9 są inne od naszego - chodzi tu o dodatkowe wyjście u róry na wałek - a zresztą sami zobaczcie - do czego to może byc ?? http://img80.imageshack.us/img80/8057/obraz105wj8.jpg

Jakaś samoróbka totalna... Ale jak byś mógł zrobić zdjęcie bez osłon to można by coś więcej powiedzieć.

 

Może to jest napęd kosy bocznej przystawki do rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem sie doradzić jaki kombajn wybrać na 30ha bizona rekorda z90-ku czy classa dominatora do87-ku gdzyż nie mam styczności z tymi maszynami a jedyna różnicę jaką widzę to cena, wyraźcie swe opinie.....

 

Jeżeli zależy ci na zdrowiu komforcie oszczędności wydajności i małej awaryjności to szukaj claasa,bizona zostaw z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów. Od sezonu użytkujemy JD 1075 na manualu i przeglądając ogłoszenia wszystkie podajniki w jelonkach seri 10 i 9 są inne od naszego - chodzi tu o dodatkowe wyjście u róry na wałek - a zresztą sami zobaczcie - do czego to może byc ?? http://img80.imageshack.us/img80/8057/obraz105wj8.jpg
To może być wyjście do napędu rozdrabniacza w przystawce do kukurydzy.W przystawce John Deere rozdrabniacz wymaga właśnie dodatkowego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podczas koszenia zboża (tylko jęczmienia jarego?) jadąc z góry przy małym przeplywie masy żniwnej przez heder występuje cofanie się słomy góra przez gardziel - strasznie sie wszystko mielli a kiedy nazbiera sie więcej to jak nie pier... mlocarnią. Czy też macie coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a NH TC 5040 (54) to taki bizon zo56 tylko ze ladnie zapakowany ?

czy sie myle ?????

NH ma nawet wezszy beben bo metrowy, i 4 wytrzasacze -4m kwadratowe

co wy na to ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem kiedys w rpt o nh tc54 gosciu chwalil sie ze robi wiecej na godzine niz super ale w to nie wierze na wydajnosc najwiekszy wplyw ma ilosc wytrzasaczy a przedewszystkim powierzchnia sit chyba ze polowa ma lezec za kombajnem albo super przez pol godziny byl naprawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie dowiedzieć jakie sa udoskonalenia w rekordach a szczególnie układzie chłodzenia gdyż słyszałem o mocnym grzaniu rocznik do 90 i koszt tych udoskonaleń. Claasy są super ale za drogie jak na nasza kieszeń!Wybór padł na bizona może sie będzie jakoś toczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem sie dowiedzieć jakie sa udoskonalenia w rekordach a szczególnie układzie chłodzenia gdyż słyszałem o mocnym grzaniu rocznik do 90 i koszt tych udoskonaleń. Claasy są super ale za drogie jak na nasza kieszeń!Wybór padł na bizona może sie będzie jakoś toczył?

a o John Deere nie myslałeś? mysle ze bizon to ostateczność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System chłodzenia był zmodernizowany w Rekordzie bodajże w 1995 roku. Co do przeróbki, to z pewnością inna jest chłodnica, tzn. dużo większa inaczej jest rozwiązane chłodzenie chłodnicy. Inne jest tez to koło, przez które jest zasysane powietrze. Musisz także przerobić pewnie "karoserie" w miejscu, gdzie się to koło kręci. Pewnie inne są też paski i napinacze. W katalogu do Rekorda powinna być wkładka, co do zmian po modernizacji. Ja miałem ekorda, rocznik 1997 rok. Fajna i dobrze utrzymana maszynka była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kombajn polecilibyście na gosp 22 ha ( z czego ok 15 ha to zboża ) plus usługi do ok 25000 zł. Zastanawiałem się nad Claasem Consulem. Dobry wybór ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym ci Fortschritt E 512, wydajniejszy i bardziej komfortowy od Consula, no i tańszy w zakupie, ale wszystko zależy od dostępności części w twoim rejonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego Fortschritt odpada, bo w moim rejonie są to cmaszynyi zupełnie nieobecne.

Za tą cenę zastanawiałem się nad Bizonem, ale za dobrego minimum 30000 zł.

Najbardziej kusi mnie Claas, szczególnie Consul i Mercator, albo JD 950 albo 970.

Jak to jest z tymi JD. Części są droższe niż do Claasa ?? Jak z awaryjnością ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego Fortschritt odpada, bo w moim rejonie są to cmaszynyi zupełnie nieobecne.

Za tą cenę zastanawiałem się nad Bizonem, ale za dobrego minimum 30000 zł.

Najbardziej kusi mnie Claas, szczególnie Consul i Mercator, albo JD 950 albo 970.

Jak to jest z tymi JD. Części są droższe niż do Claasa ?? Jak z awaryjnością ??

Abuk14 moje gg 6973332 o Claasie możemy pogadać , jeśli tylko masz ochotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w cenie ok 30000 polecał bym New Hollanda. Miałem 15 50 Claysona z 1983 roku. Muciłem nim ponad 5 sezonów na areale ok 35 ha. Jestem zadowolony z tej maszyny. nie miałem żadnych poważnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego Fortschritt odpada, bo w moim rejonie są to cmaszynyi zupełnie nieobecne.

Za tą cenę zastanawiałem się nad Bizonem, ale za dobrego minimum 30000 zł.

Najbardziej kusi mnie Claas, szczególnie Consul i Mercator, albo JD 950 albo 970.

Jak to jest z tymi JD. Części są droższe niż do Claasa ?? Jak z awaryjnością ??

Abuk14 moje gg 6973332 o Claasie możemy pogadać , jeśli tylko masz ochotę

Napisz trochę na forum. Odezwe się na GG i pogadamy dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! proszę wszystkich o informacje na temat bizona sampo 2020 ,jak się sprawuje ,czy łatwo dostać do niego części ,czy może lepiej o nim zapomnieć,

mam na oku kombajn z roku 1997,heder 3,10 i czy można do niego założyć stół do rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jak ja oceniam Polskie maszyny, szczególnie Bizona: użytkowałem bizoa pare lat temu, nie był dnia bez zjechania bo pękła kosa, łożysko sie rozleciało, pasek pękł czy oleju brak!! Nie było poranka aby nie było wymiany łożysk, nożyków czy czegoś innego!! Jak kupiłem New Hollanda 15 50 z 83 roku to dopiero przekonałem się co to zachodnie maszyny!! Podam przykład: na klawiszach był lekki lus na ożyskach, z przyzwyczajenia do bizona wymieniłem jedno a drógi zostawiłem na porównanie. To nowe, Polskie wymieniałem co sezon a tamto chodziło przez klika ładnych sezonów!! Teraz jak mam Cllasa to przez cały sezon nie dolałem ani grama oleju, tylko rano smarowanie i to też nie wszędzie i nie co dzień!!!!!! Po za ty nic nie z mieniałem, wymieniałem ITP... Jeżeli masz okazje to kup zachodniego a bedziesz zadowolony!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...