Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu również literatury do następujących kombajnów :

 

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

-ksiazki do Bizona Rekorda

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

-Fortschritt Katalog części 300 303 304\

 

-instrukcja obsługi kombajnu zbożowego Class Dominator, modele: 108SL/108S, 98SL/98S, 88SL/88S, 78SL/78S

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne materialy do napraw maszyn firmy CLAAS. Materialy w jezyku niemeickim z bardzo duza iloscia zdjec i opisow. Jestes zainteresowany , napisz do mnie.

 

technika@kostencki.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest za chwytaczem kamieni a przed klepiskiem. jedna pozycja to jakby trojkatna blacha, po obroceniu o 180 stopni, plaszcyzna z 5 sztabików ustawionych równolegle ogrubosci 0,5 cm oddalonych od siebie o 2 cm. obrotu dokonuje sie z prawej strony kombajnu po zluzowaniu jednej nakretki M10... wie ktos co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem dzisiaj panewki na tylnim wale wytrzasaczy w Claasie Mega 208 i zuzycie tego wału w miejscu gdzie pracuja panewki to ok. 3mm wał jest na 6 wytrzasaczy a jego grubosc nominalna to 40mm. I tu moje pytanie czy jest to duże zuzycie i nalezało by sie rozejrzec za nowym wałem czy moze go jescze nie ruszac i ewentualnie założyc nowe oryginalne panewki. Moze ktos z was robil takie rzeczy w swoich kombajnach lub cos słyszał na ten temat byłbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do użytkowników John deere 1450. Jak kosicie rzepak to jakie macie ustawienie tzn. obroty bębna, wentylatora, klepisko i sita. A i z jaką prędkością jeździcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdemontowałem dzisiaj panewki na tylnim wale wytrzasaczy w Claasie Mega 208 i zuzycie tego wału w miejscu gdzie pracuja panewki to ok. 3mm wał jest na 6 wytrzasaczy a jego grubosc nominalna to 40mm. I tu moje pytanie czy jest to duże zuzycie i nalezało by sie rozejrzec za nowym wałem czy moze go jescze nie ruszac i ewentualnie założyc nowe oryginalne panewki. Moze ktos z was robil takie rzeczy w swoich kombajnach lub cos słyszał na ten temat byłbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc. Pozdrawiam!

 

no nie jest malo.. nawet jak zalozysz nowe panewki to bedzie luz... podtarcie napewno jest z jednej strony walu... ale jeszcze pewnie bedziesz kosil...z drugiej strony jak bym ja mial megę to bym sie nie motal i kupil nowy wal i nowe panewki.... ja nowe panewki zakladam do dominatora 80, wal nominal 30mm ale takiego podtarcia nie ma... a z innej beczki czy ktos wie jak "dobrze" zalozyc panewki? tzn wg ksiazki? bo ja robie tak pasuje na walach (blaszki) dokrecal najpierw tyl, przod jest nie dokrecony... obracam mlocarnia.... a nastepnie nie ruszajac walami dokrecam przód... chyba dobrze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtarcie jest tak jak piszesz z jednej strony wału kupiłem nowe panewki i licze na to ze ten sezon uda sie jakos zrobic. Kupił bym i wał ale cena ok. 6tys. zł troche mnie wystraszyła. Twój sposób na montaz panewek powinien byc dobry ja mam zamiar montowac w ten sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sorry.... napewno jakos przekosisz... a jak to jest z frezami na beben... niby numer katalogowy sie zgadza a nie pasuja otwory... nie wiecie ile classowskie oryginaly kosztuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sorry.... napewno jakos przekosisz... a jak to jest z frezami na beben... niby numer katalogowy sie zgadza a nie pasuja otwory... nie wiecie ile classowskie oryginaly kosztuja?

 

Do dominatora 86 orginały kosztują 1200zł komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym się dowiedzieć o ustawieniu kombajnu dominatora 78 omłot rzepaku

 

obroty bębna,wialni,wlot iwylot klepiska,sito dolne i górne jak mocno domknąć

A przede wszystkim o ustawieniu tej blachy od kierunku wiatru ,tam są 4 otwory na który otwór gdy kosi się rzepak a na który pszenicę

ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dominatora 98S i z silnikiem perkinsa, i nie wiem, jaki to typ tego silnika. Kombajn jest z 1987 roku, Silnik jest rzędowy 6, z pompą mocowaną pionowo. Chcę wymienić końcówki wtryskiwaczy, ale nie wiem, czy te, które były do tej pory są oryginalne, bo strasznie ciężko takie dostać gdziekolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do podłączenia u sąsiada kose elektryczną do stołu do rzepaku do kombajnu BIZON Z056. Proszę o wskazówki jak i gdzie się wpiąć w elektryke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamierzam montować stół z Wągrowca do Rekorda a nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Może ktoś coś takiego montował? Jeśli można proszę o parę rad.

Na początek pytanie: czy trzeba zdjąć kosę standardową bo wiem już że napąd kosy tak. Coś słyszałem też o wycinankach w hederze, są tam jakieś poważniejsze przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dość duży przeciek z siłownika przy wariatorze pasowym, tym od regulacji obrotów bębna, przy kombajnie Claas Dominator 85. Czy miał ktoś jakieś doświadczenia przy tego typu naprawie? Nie wiem, czy samemu warto się za to zabierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam dość duży przeciek z siłownika przy wariatorze pasowym, tym od regulacji obrotów bębna, przy kombajnie Claas Dominator 85. Czy miał ktoś jakieś doświadczenia przy tego typu naprawie? Nie wiem, czy samemu warto się za to zabierać?

 

to zalezy gdzie przecieka...tu gdzie zamontowany jest przewod... czy na cylindrze, tu gdzie przewod to odkrecasz go zdejmujesz seger i ostroznie podwazasz jest tam uszczelniacz typu u 3 mm srednicy wiec ostroznie zeby nie uszkodzic... jak spod wariatora to odkrecasz przewod zapierasz sie i zdejmujesz z tarcza wariatora i masz tam 3 uszczelniacze typu u i oring... nic trudnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bizon ZO 50 ma zbiornik 2 czy 2,5 metra szesc . ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam dość duży przeciek z siłownika przy wariatorze pasowym, tym od regulacji obrotów bębna, przy kombajnie Claas Dominator 85. Czy miał ktoś jakieś doświadczenia przy tego typu naprawie? Nie wiem, czy samemu warto się za to zabierać?

 

to zalezy gdzie przecieka...tu gdzie zamontowany jest przewod... czy na cylindrze, tu gdzie przewod to odkrecasz go zdejmujesz seger i ostroznie podwazasz jest tam uszczelniacz typu u 3 mm srednicy wiec ostroznie zeby nie uszkodzic... jak spod wariatora to odkrecasz przewod zapierasz sie i zdejmujesz z tarcza wariatora i masz tam 3 uszczelniacze typu u i oring... nic trudnego

 

Przeciek jest spod wariatora, ale żeby wyjąć siłownik z tarczą wariatora, muszę wykręcić osłonę, która trzyma również drugi wariator. A ten drugi musi mieć jakąś sprężynę, która dociska pasek. To jeśli zdejmę osłonę i razem z nią ten drugi wariator to czy go później włożę z powrotem (bo to chyba jest nie taka mała sprężynka). Może go jakoś zablokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma oslony i nie ma sprezyny wiec moze masz inne rozwiazanie... ja mam sloneczko (sprezyne) na kole posrednim (tym nizej) i wlasnie to kolo napina pas.. najlepiej wstaw fotke to zobaczymy, tyle ze mnie chwilowo nie bedzie... najlepiej spojrz w katalog cos moze dojrzysz... powodzenia.

Moj stoi juz gotów do zniw... z malego przegladu wyszedl kapitalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym się dowiedzieć o ustawieniu kombajnu dominatora 78 omłot rzepaku

 

obroty bębna,wialni,wlot iwylot klepiska,sito dolne i górne jak mocno domknąć

A przede wszystkim o ustawieniu tej blachy od kierunku wiatru ,tam są 4 otwory na który otwór gdy kosi się rzepak a na który pszenicę

 

POMÓŻCIE BO JUTRO ZAMIERZAM WYJECHAĆ W RZEPAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa dominatory 96 i 98 i teraz mi kombajnista mówi, ze nie bedzie w tym roku jeździł i wesoło jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bierze Cię na przetrzymanie, stawke podniesiesz to i on wsiądzie na sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dwa dominatory 96 i 98 i teraz mi kombajnista mówi, ze nie bedzie w tym roku jeździł i wesoło jest....

Ile płacisz kombajniście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...